Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Skorašnje poruke

Stranice: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10
51
Aktuelne vremenske prilike / Odg: April 2024 - II dekada
« Poslednja poruka risbo gr poslato 20. April 2024. u 20:54 »
Ovde je sva vinova loza do 1m visine totalno stradala... bar je tako u Glibovcu... verovatno je situacija sarena u okolini ali najvise je stradala loza, krompir, sve sto je pri zemlji i osetljivo... svi mladari su propali...  :facepalm:
Апсолутно исто и овде  :facepalm: Не знам колики је минус био ујутру али очигледно довољан за штету -_-
52
Prognoze / Odg: April 2024
« Poslednja poruka Milosh poslato 20. April 2024. u 20:18 »
Ajde što je ova nedelja presušila, nego što se i naredna tura u utorak/sredu isušila, pogovo za zapadne i severne, pa i centralne delove zemlje. Za jug i istok se još nešto i drži, ali pitanje je koliko će i to opstati.
I tako od potencijalno veoma kišne završnice aprila uz modele koji su što u operativnim, što u ensemblima išli i do trocifrenih akumuliranih količina padavina na kraju dođosmo do padavina na "kašičicu". ECMWF i GFS u poslednjim izlazima daju akumuliranih 7-8mm iz 2-3 ture do kraja meseca za ovaj deo zemlje, a znate i sami koliko se crtalo koliko juče još. A poznata stvar je da kad modeli jednom presuše jako teško vraćaju padavine.

U Beogradu je od početka godine palo tek 90mm padavina, a samo tri puta u istoriji su padavine u prvoj trećini godine, tj. prva 4 meseca imale dvocifrenu vrednost (apsolutni minimum 89mm iz 1934.).
Ekstremno toplo, ekstremno sušno, a da ne pominjemo i konvektivnu sezonu kojoj se još ni ne nazire početak i pored nikad viših temperatura.
April polako otpisujemo, čekamo maj.
53
Prognoze / Odg: April 2024
« Poslednja poruka Liki poslato 20. April 2024. u 20:14 »
Bilo je raznih preokreta, ali ovako nešto ja ne pamtim da se dogodilo, da toliko okrene priču  :/
54
Aktuelne vremenske prilike / Odg: April 2024 - II dekada
« Poslednja poruka Sofronije poslato 20. April 2024. u 18:58 »
I sljive su "kaput", kod dunja relativno manja steta... mozda do 20%...  :cry:


55
Prognoze / Odg: April 2024
« Poslednja poruka krstivoje poslato 20. April 2024. u 18:06 »
ovo je kao madjionicarska pretstava, gledas kartu sa padavinama, brojis desetine mm, stavis  u sesir i kad izvuces ponovo ono 0..... MAGIJA  :comeon:
56
Prognoze / Odg: April 2024
« Poslednja poruka Bart poslato 20. April 2024. u 18:00 »
Inače, ja ovde vidim konstantnost jedino za Niš  :grin:
Tačno ali kod nas to normalno, konstantni smo i u toku zime  :grin:
57
Pričaonica / Odg: Meteo chat
« Poslednja poruka Bart poslato 20. April 2024. u 17:55 »
I nasmeja me iznova kao da prvi put gledam, suze mi krenuše na oči od smeha zajedno sa njima dvojicom.  :rotf:
I meni isto suze na oči  kao da sam prvi put video a ja ga  pravio 😄
Ali ovaj tvoj klip me podsetio bas na tu situaciju i kolko smo isčekivali kisu  :grin:
Sto kazu old but gold  :grin:
58
Aktuelne vremenske prilike / Odg: April 2024 - II dekada
« Poslednja poruka Sofronije poslato 20. April 2024. u 15:33 »
И у мом крају јутрос је било мраза  :facepalm: Мислим да има и штете на воћкама и другим биљкама  ...

Ovde je sva vinova loza do 1m visine totalno stradala... bar je tako u Glibovcu... verovatno je situacija sarena u okolini ali najvise je stradala loza, krompir, sve sto je pri zemlji i osetljivo... svi mladari su propali...  :facepalm:
59
Pričaonica / Odg: Meteo chat
« Poslednja poruka Milosh poslato 20. April 2024. u 15:31 »
Morao sam da vratim video. Svaka sličnost sa aktuelnom situacijom je namerna. Čisto da vidimo da se sve ovo dešavalo i pre 7 godina, a ne samo u poslednjih par.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=TMxYxCgW6bA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=TMxYxCgW6bA</a>
60
Pričaonica / Odg: Meteo chat
« Poslednja poruka Milosh poslato 20. April 2024. u 14:45 »
Da znaš da sam se odmah setio te situacije. I nasmeja me iznova kao da prvi put gledam, suze mi krenuše na oči od smeha zajedno sa njima dvojicom.  :rotf:
Imao sam i ja onaj sličan klip, ali sam ga izbrisao odavno još.
Stranice: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10