Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...  (Pročitano 232040 puta)

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #60 poslato: 11. Novembar 2009. u 20:38 »
Beket ikona suncano sa snegom se odnosi na pljuskove sa snegom!Inace slazem se sa tim da treba objasnjenje za ikone!A ovo za smanjenje ikona nisam siguran da je dobra ide samo zbog stoga sto je i Prince navea da ima starijih ljudi koji mozda slabije vide...pa ovako sigurno vide ikone normalno!

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #61 poslato: 11. Novembar 2009. u 21:10 »
pa mozda da legenda ikonica bude van karte, znaci recimo ispod karte sta koja znaci...

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #62 poslato: 12. Novembar 2009. u 00:21 »
Da li odgovara ovako.



Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #63 poslato: 12. Novembar 2009. u 02:47 »
meni je ok...

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #64 poslato: 12. Novembar 2009. u 05:06 »
super je legenda! fino može da legne ispod karte.. (samo ispravi Č,Ć,Ž i Š)

sviđa mi se što si za ikonice stavio kružni okvir ;)  možda bi jedino još moglo da se za vrlo malo povećaju cifre temperature.. ostalo je koliko mogu da primetim sve na mestu

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #65 poslato: 12. Novembar 2009. u 08:42 »
Super ljudi izgleda, ja sam jako zadovoljan!  ;)  :ziveli:

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #66 poslato: 12. Novembar 2009. u 09:36 »
Estetski izgleda skoro kako treba. Vrlo dobro!
Jedino brojevi treba da budu veći, otprilike kao 2/3 ikonice. Kada se brojevi stave pored ikonice, onda će biti nešto veći od same ikonice, a to je već dovoljno pregledno.

Izdvajanje Kopaonika će biti sasvim u redu. Međutim, zašto Zlatibor? Zar on već ne stoji na jugozapadu zemlje? Ako vam je ono Sjenica, setite se da je ona na praktično istoj nadmorskoj visini kao Zlatibor. Dakle, izdvojiti samo Kopaonik.

Nešto mi pade na pamet. Kako ćete rešiti najavu ekstremnih mrazeva za Sjenicu? Pretpostavljam u tekstu. To će biti aktuelno možda već krajem ovog meseca (jer u dogledno vreme će bit slaba vajda od tih mrazeva).
Ovo ističem zbog toga što je prognoza Tmin za Sjenicu prava poslastica za prognozu zbog svojih ludih ekstrema. Ako se pročujemo po tome, to će biti prava reklama za prognozu SerbianMeteo. Doduše, možda je za početak dobro da ta prognoza ne bude toliko upadljiva, da se ne izblamiramo, već da stičemo iskustva (pisanje u prvom licu množine ne uključuje i mene, već mislim u ime celog foruma).

Povremeno ću da pratim ostvarenja. Bilo bi dobro da vodimo našu internu statistiku prognoziranja vremena, pa da se prekontrolišemo i samoocenimo (otprilike u stilu takmičenja, ali bez takmičarskog duha, već u duhu stalnog samousavršavanja). Gledajte da i to organizujete (da imamo nekoga ko će tu biti nadležan). Svi imate pristup podacima, a ako bude nekih nedoumica ili grešaka u podacima za verifikaciju prognoze, biću tu. Dakle, koristite me samo kao džokera.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #67 poslato: 12. Novembar 2009. u 13:51 »
Super izgleda ja mislim!Dikile cim budes mogo prosledi mi ikonice..ovu tablicu sa obljasnjenjem..i kartu vec gotovu da imam i ja semu..!

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #68 poslato: 12. Novembar 2009. u 18:55 »
I da jos nesto smo zaboravili u vezi ikona za vetar..pa izostavili smo ikonu kada vetra nece biti...znaci ikona za upotrebu bez vetra!To bi mogao biti jedan krug u sredini sa jos jednim krugom ali taj krug bi vec bio pun..nekako ovako!

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #69 poslato: 12. Novembar 2009. u 19:05 »
Mislim da je dovoljno ne staviti nista. Nema strelica = nema vetra :)
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #70 poslato: 13. Novembar 2009. u 00:00 »
Evo kako bi to izgledalo:

Prognoza za 11.11.11.

         


I da se ubaci tekst prognoze.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #71 poslato: 13. Novembar 2009. u 08:29 »
S obzirom da se do sada nisam uključivao u ovu temu, ostaje samo da pohvalim rad kolega sa foruma ! ;) Na zadnjoj dikile-ovoj slici, estetski, prognoza zaista odlično izgleda, i nemam nikakvih zamjerki ili primjedbi. Samo napred. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm


Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #72 poslato: 13. Novembar 2009. u 09:23 »
Dikile, izgleda dobro, samo te brojeve udvostrući, a ikonice malčice smanji i biće super. Ovako, ikonice su 'pojele' temperature.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #73 poslato: 13. Novembar 2009. u 10:28 »
Ok ptprince uvazavam tvoje sugestije.Nesto mi je palo na pamet, sta mislite o tome da ostane samo karta, a za simbole da postoji podlink pa de se klikne na njega i da se pojavi slika objasnjenja simbola.I jos nesto da tekstualna prognoza ne bude statican tekst nego da se krece u koloni kao na tv-u, a tu bi mogli da ubacimo i upozorenje na vremenske nepogode.

Jutro mestimicno maglovito tokom dana pretezno suncano i toplo.Duvace umeren severozapadni vetar. jutarnja: 0C do 7c, dnevna: 10C do 15C.  Temperature u 13h  Beograd 15C  Novi Sad 14C Krusevac 13C  Kopaonik 3C  Nis 14C ....
« Poslednja izmena: 13. Novembar 2009. u 11:00 dikile »

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #74 poslato: 13. Novembar 2009. u 11:22 »
Interesantna ideja. Probaj, pa da vidimo kako bi to išlo.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #75 poslato: 13. Novembar 2009. u 11:25 »
Pazi sad: Dikile je meni dao jednu super ideju (samo kad bi se radilo i na bazi meteo podataka...). Kad bi baza radila, najnoviji podaci bi mogli da idu u tako jednom scroll baru i na forumu, i na portalu. Tu bi bili podaci koji bi se automatski preuzimali sa GTS-a (SYNOPi), naše automatske, ali i 'ručne' stanice (kao Trstenik).
Očekujem reakciju od tvoraca baze, i to uskoro, a konkretnu akciju do Nove godine. Ako ovo ne upali, dižem ruke od svega!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #76 poslato: 13. Novembar 2009. u 13:24 »
Očekujem reakciju od tvoraca baze, i to uskoro, a konkretnu akciju do Nove godine. Ako ovo ne upali, dižem ruke od svega!

tesko bilo sta u skorije vreme
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #77 poslato: 15. Novembar 2009. u 22:12 »
Sta mislite da postavim prognozu na portal?.

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #78 poslato: 15. Novembar 2009. u 22:28 »
Ja sam za:)a i bolje je uvek da se uvece stavlja za sledeci dan...

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #79 poslato: 15. Novembar 2009. u 22:31 »
sacekaj 1 dan da nesto osmislim pa ces stavljati :)
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.