Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Poslednji zemljotres  (Pročitano 317076 puta)

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Poslednji zemljotres
« Odgovor #460 poslato: 10. Jun 2016. u 12:26 »
Pozdrav svima :

Ovo nevalja uopste :

Kalifornija u poslednjih sat i po ima zemljotrese koji nisu uobicajeni , dalovo ima veze sa megazemljotresom koji su naucnici najavili ja juznu CA . U svakom slucaju za 2 sata je bilo 18 od 2.0 pa cak do 5.1 koji uopste nije dobrodosao u CA  vise ih je bilo i od 3.o rihtera . Gradjani su u panici sto se moze videti po komentarima na emsc . Ako je pocelo ono sto su najavili naucnici tj. izmestanje ploca Pacificka pod Severnoamericku , mogu se ocekivati bas ti megazemljotresi , ali ovo je veliko upozorenje jer nedesava se bas svaki dan da u CA budu zemljotresi preko 3.0 rihtera . A tacno je juce mirovala CA samo 2 mala potresa su bila . Pratim dalje .

EDIT : Sad sam video svi zemljotresi su vrlo blizu San Andreas raseda .

EDIT 2 : Od jutros 275 zemljotresa na podrucju CA , a samo u podrucju raseda 260 sto se ne desava cesto .

EDIT 3 : Ponovo potres ja mislim da opet krecu . Preko 40 zemljotresa za pola sata ...

EDIT 4 : Nazalost u pravu sam krenuli potresi preko 3.5 ... Citav dan sam tu sa vama i izvestavacu vas sta se desava .

EDIT 5 : Novih 30 zemljotresa za 20 min . do sad u prethodna 3 h 350 zemljotresa u J . Kaliforniji ...
« Poslednja izmena: 10. Jun 2016. u 13:36 aca asceric »

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Poslednji zemljotres
« Odgovor #461 poslato: 10. Jun 2016. u 16:46 »
Nastavlja Kalifornija sa zemljotresima do sad 500 ravno , ali zadnja dva su opet pocela jace , pratim ...

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Poslednji zemljotres
« Odgovor #462 poslato: 10. Jun 2016. u 18:22 »
Smiruje se malo danas za Kaliforniju 555 zemljotresa do sad bice jos nesumnjam ali ovo danas je bilo upozorenje sta se ocekuje . Ovi potresi danas tj. njihov krivac su 2 rasada to su San Andreas i San Jasinto .
« Poslednja izmena: 10. Jun 2016. u 18:47 aca asceric »

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Poslednji zemljotres
« Odgovor #463 poslato: 10. Jun 2016. u 22:47 »
Za sada 660 zemljotresa u Kaliforniji . Sto se tice ostalog dela sveta buo je dosta jakih zemljotresa danas :

Luzon , Filipini 5.1 rihtera , stepen F , Fidzi 5.7 rihtera , Jepulauna , Indonezija 5.0 rihtera , Tonga 5.3 rihtera ,Asension ostrvo u J. Atlantiku 5.5 rihtera , za Kaliforniju vecina je bila u stepenu 4 mada je bilo i F , Solomonska ostrva 6.1 rihtera 3 stepen , 5.1 Nikaragva , 6.0 Nikaragva sa oznakom 5 .

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Poslednji zemljotres
« Odgovor #464 poslato: 11. Jun 2016. u 14:23 »
Prosli dan je za CA zavrsio sa 1000 potresa od mini pa do jakih . I danas je nastavljeno ali prilicno sa manjim zemljotresima . E sad okrenuo bih se na centralnu Ameriku i rasen Novi Madrid . Danas su dva umerena zemljotresa pogodila jedan Oklahomu 3.1 , drugi Kanzas 3.5 . U Oklahomi je veoma povecan broj zemljotresa u odnosu na 2009 godinu kad je bilo oko 100 sad je 15 puta vise za pola godine . Pratimo dalje ...

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Poslednji zemljotres
« Odgovor #465 poslato: 11. Jun 2016. u 23:39 »
Podrucje Kalifornije danas 3 puta mirnije nego juce oko 300 minipotresa , mada sada se nesto razbudila centralna i severna Kalifornija .

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Poslednji zemljotres
« Odgovor #466 poslato: 12. Jun 2016. u 12:29 »
Za sad bih rekao samo Japan ostrvo Honsu 5.1 rihtera , u 4 stepenu , naravno tu su Kalifornija i Oklahoma , ali dosta blaze nego pre 2 dana .

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Poslednji zemljotres
« Odgovor #467 poslato: 12. Jun 2016. u 21:50 »
Oregon Huan de Fuka ploca tj. na moru blizu obale , pominjao sam ( Kaskadski region ) zemljotres 4.6 rihtera . Da podsetim od 7-10 su bile vezbe jer naucnici ocekuju megazemljotres .

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Poslednji zemljotres
« Odgovor #468 poslato: 13. Jun 2016. u 13:17 »
Danas jaci zemljotresi : Solomonska ostrva 5.0 , Riuku ostrva 5.3 i 5.6 i Centralno - istocni Pacificki prsten 5.7 rihtera .

Takodje su ucestali i prilicno jaci nego uobicajeni u Kaliforniji .

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Poslednji zemljotres
« Odgovor #469 poslato: 13. Jun 2016. u 15:49 »
Yellowstone , Montana , jak zemljotres 4.3 rihtera . Podsecam to je najveci aktivni supervulkan na svetu .

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Poslednji zemljotres
« Odgovor #470 poslato: 14. Jun 2016. u 16:23 »
Vanuatu jak zemljotres 6.3 rihtera .

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Poslednji zemljotres
« Odgovor #471 poslato: 14. Jun 2016. u 17:03 »
Ponovo zemljotresi u Yellowstonu sad 3.9 rihtera uz naravno mnogo malih ... Jutros najaci 2.4 rihtera .


Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Poslednji zemljotres
« Odgovor #472 poslato: 14. Jun 2016. u 23:53 »
Juzna Kalifornija 3 umerena otresa oko 3.5 za 5 min .

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Poslednji zemljotres
« Odgovor #473 poslato: 15. Jun 2016. u 12:51 »
Kalifornija nastavlja sa potresima preko 3 rihtera samo tako , i oznakom F , a Nevada je prati sa nesto jacim oko 3.7 rihtera .

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Poslednji zemljotres
« Odgovor #474 poslato: 15. Jun 2016. u 23:25 »
Kalifornija , Oklahoma i podrucje Yellowstone-a , potresaju umereni zemljotresi ima ih dosta necu posebno navoditi .

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Poslednji zemljotres
« Odgovor #475 poslato: 16. Jun 2016. u 23:02 »
Bilo je jacih potresa preko 5 rihtera u prethodna 3 dana , ali ja se bavim iskljucivo Kalifornijom , Oklahomom , Yellowstoneom ... Tako da cu reci da je bilo potresa u CA i nesto sam primetio , uobicajeni zemljotresi u CA su bili oko 2.0 rihtera , sad su preko 3.5 rihtera , malopre zemljotres 3.6 rihtera CA , procenjena jacina 4 .

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Poslednji zemljotres
« Odgovor #476 poslato: 17. Jun 2016. u 12:13 »
U poslednjih 10 dana u CA je zabelezeno 10 zemljotersa koji su preko 3.5 rihtera sto se ranije nije desavalo . Naucnici su ponovo izdali upozorenje , ali ne za CA vec za WA , OR i severni deo CA . Postujem sta kazu naucnici i nije meni dato da sudim , ali mislim da je od mega zemljotresa vise u opasnosti CA , jer je podrucje dosta aktivnije , nekazem i SSubdukciona zona , ovo gde su juce izdali upozorenje je u opasnosti od mega zemljotresa , ali CA je sa 13 ogromnih pukotina , od kojih je jedna najopasnija na svetu . Da nastavljaju se i dalje potresi , Yellowston , CA ( pogotovo jug kao i obicno ) i Nevada vrlo aktivni . Pratim dalje .

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Poslednji zemljotres
« Odgovor #477 poslato: 17. Jun 2016. u 16:07 »
Kalifornija dosta manjih i 3.1 rihtera ( jug ) dok su nastavili i oni u centralnoj oko 2.0 rihtera . To je ono o cemu sam govorio , da je po meni CA kritixnija u odnosu na WA i OR po pitanju mega zemljotresa .

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Poslednji zemljotres
« Odgovor #478 poslato: 19. Jun 2016. u 13:08 »
Vanuatu 6.6 rihtera , jak zemljotres .

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Poslednji zemljotres
« Odgovor #479 poslato: 19. Jun 2016. u 14:04 »
aco, može jedna sugestija?

možda bi najbolje bilo da sve te izveštaje skupljaš i postavljaš jednom nedeljno jer mislim da forumaši sve slabije posećuju ovu temu

zbog toga se desi da zemljotresi na našoj teritoriji ovde prođu neprimetno kada ih i sami prijavimo, a to je, složićeš se samnom, mnogo hitnija informacija za ostale na forumu od recimo slabog zemljotresa u Aziji