Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: April 2012 - II dekada  (Pročitano 73797 puta)

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: April 2012 - II dekada
« Odgovor #320 poslato: 20. April 2012. u 21:29 »
Loodnica bila veceras u Novom Sadu. Bice fotkica kada bude bilo više vremena. Oluja me uhvatila u gradu pa fotke nisu baš kako bih ja želeo ali poentu će svakako prikazati. Palo je 5-6 litara. U BP bilo još luđe kako mi prenose moji. Tamo je prema AMS palo 7,11l po m2, ali u mom kišomeru ima 11mm..

Evo i fotkica:

POČETAK RAZVOJA







A onda sa zapada horizont menja boju.



Lokomotiva se približava!







Ubrzo počelo je da seva i grmi sa svih strana, a dunuo je i veoma jak vetar. Počeo je i pljusak, te zbog kiše nisam mogao napraviti još dobrih fotki.. Za vrlo kratko vreme se pošteno smrklo, a ja nisam podesio parametre za mrak na digitalcu..



Nakon dugo vremena ovo je bio jedan od veoma zanimljivih meteo dana u ovom delu Vojvodine. Suša je sada barem neko vreme prošlost ovde. :jupi:
« Poslednja izmena: 20. April 2012. u 22:02 freeze »

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: April 2012 - II dekada
« Odgovor #321 poslato: 20. April 2012. u 21:59 »
I kod mene bilo sasvim slabe sugradice. Oblak ojačao kada me je prošao. Severnije od mene bilo malo jače sugradice. Strelci Banatskog Karađorđeva, Aleksandrova, Vojvode Stepe ... prijavili malo jaču sugradicu i dejstvovali su. Kasnije pucali i strelci iz opštine Kikinda. Čini mi se da je tamo bio najjači razvoj na teritoriji RC Samoš.
Da sumiram, na kraju palo je samo 3mm kiše ... oblak me zahvatio samo krajem. Bilo umerene grmljavine. Napravio sam gomilu slika, pa ću sutra ako stignem napraviti i malu reportažicu.

Van mreže COJA

  • **
  • Poruke: 1.603
  • Starost: 36
  • Lokacija: Osijek/Gradište
Odg: April 2012 - II dekada
« Odgovor #322 poslato: 20. April 2012. u 22:24 »
predivne slike svi

Kasno poslijepodne


cu cong, kasnije u Madarskoj par puta sijevnilo

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: April 2012 - II dekada
« Odgovor #323 poslato: 20. April 2012. u 22:28 »
Freeze slike su odlicne, jako lep shelf cloud... Sto vise postavljate takve slike sve vise mi nedostaju oluje!  ???
Kao i kod ciklona i ovde je samo dunuo vetar i bilo je malo kise ali na kratko.

Vidim da je danas bilo dosta razvoja po Srbiji. Sve je to islo juznije od mene, znaci suprotno nego sto je Estofex najavljivao.

Za danas je ESTOFEX odlicno uradio prognozu, to sto kod tebe, mene i jos na severozapadu Vojvodine nije bilo pljuskova ne znaci da je promasena prognoza. Rusko Selo 32.6mm, bilo je i sigradice po Vojvodini sasvim dovoljno da je prognoza dobra...

Van mreže Nicisy

  • *
  • Poruke: 189
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: April 2012 - II dekada
« Odgovor #324 poslato: 20. April 2012. u 22:58 »
Evo iz drugog ugla, bilo je stvarno neverovatno






Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: April 2012 - II dekada
« Odgovor #325 poslato: 20. April 2012. u 23:15 »
Bravo svi :)

Od mene eventualno možete dobiti neke slike cveća jer na nebu nema već godinu dana ništa zanimljivo, pa se često šalim sa jednom od kampanja - e ta rupa - to smo mi ;D

i da pozdravim dikile-a koji je ostao ispod 100mm u aprilu :)

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: April 2012 - II dekada
« Odgovor #326 poslato: 20. April 2012. u 23:18 »
Danas prvi dan sa širom pojavom grada, 21 stanica na teritoriji RC Bukulja prijavilo grad, 18 sugradicu. Ostali RC-i tek posle 00h.

U Beogradu u 23h T 12°C, razvedrilo se.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: April 2012 - II dekada
« Odgovor #327 poslato: 20. April 2012. u 23:24 »
između 16 i 19h







Van mreže Nicisy

  • *
  • Poruke: 189
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: April 2012 - II dekada
« Odgovor #328 poslato: 20. April 2012. u 23:47 »
Pogled sa tvrdjave  :selam:


Photo : Damjan Petković

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: April 2012 - II dekada
« Odgovor #329 poslato: 20. April 2012. u 23:49 »
Odlicno zaista, super slike...
U Subotici danas opet nista posebno...i dalje se ceka neki normalan dogadaj koji ce vredeti uslikati!