Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: MISOL meteo stanica  (Pročitano 26627 puta)

Van mreže ciro

  • *
  • Poruke: 10
MISOL meteo stanica
« poslato: 25. Decembar 2015. u 17:22 »
Pozz, ima li ko iskustva sa ovim stanicama
http://www.aliexpress.com/item/professional-weather-station-wind-speed-wind-direction-temperature-humidity-rain-433Mhz/32301108567.html?spm=2114.01020208.8.10.unGlkA

mogao bi da je i priustim, samo ako bih te podatke mogao i da sa nekim kompom stavim na net. I ma li ko kakva iskustva sa itim ?

Hvala.

Van mreže ciro

  • *
  • Poruke: 10
Odg: MISOL meteo stanica
« Odgovor #1 poslato: 25. Decembar 2015. u 17:37 »

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: MISOL meteo stanica
« Odgovor #2 poslato: 28. Decembar 2015. u 15:13 »
Ove stanice se ne mogu povezati sa racunarom, a samim tim ne mogu slati podatke na net.



Van mreže ciro

  • *
  • Poruke: 10
Odg: MISOL meteo stanica
« Odgovor #3 poslato: 12. Januar 2016. u 15:44 »
Nabavio sam ovu stanicu
http://www.conrad.com/ce/en/product/1267654/Renkforce?ref=searchDetail
za 10 tak dana ce mi biti u rukama ima direktno slanje podataka na wunderground.com.
Da li ko zna kako wunderground.com radi?
Radije bih napravio moj neki servercic pa podatke slao na njega, pa posle da mogu da se igram sa podacima :)

Van mreže p.e.dj.a

  • *
  • Poruke: 63
  • Lokacija: Užice
    • Peđina beležnica
Odg: MISOL meteo stanica
« Odgovor #4 poslato: 16. Januar 2016. u 22:06 »
Ćiro, što ne pita prvo da ti ljudi preporuče šta valja? :)

Van mreže ciro

  • *
  • Poruke: 10
Odg: MISOL meteo stanica
« Odgovor #5 poslato: 18. Januar 2016. u 17:50 »
Ovu sam morao da kupim nisam mogao da namcorisem, i kod mene je u rukama, ostalo je jos da provalim kako salje podatke wunderground.com i da napravim moj isti takav server :)

Van mreže ciro

  • *
  • Poruke: 10
Odg: MISOL meteo stanica
« Odgovor #6 poslato: 18. Januar 2016. u 17:51 »
ako neko o wunderground serverima nesto zna svaka pomoc je dobrodosla, da napravim isti takav ali moj :)

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: MISOL meteo stanica
« Odgovor #7 poslato: 18. Januar 2016. u 19:46 »
Potrebno je da se registruješ, postaviš lokaciju svoje stanice, dobiješ jedinstveno ime i tvoja šifra su dovoljni da se podaci šalju. Teško da ćeš napraviti isti takav sajt kao wunderground, a svoju ličnu stranicu već da, ali ne znam na koji način ta stanica funkcioniše, jer većina nas koristi WeatherDisplay za preuzimanje i obradu podataka sa AMS, pa se dalje prosleđuje na internet.

Van mreže ciro

  • *
  • Poruke: 10
Odg: MISOL meteo stanica
« Odgovor #8 poslato: 18. Januar 2016. u 23:30 »
Nesto sam malo i provalo, mozda mogne i da se prevari, vikacu ako nesto uspem  :oboze: