Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Chat  (Pročitano 692601 puta)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3180 poslato: 29. Januar 2017. u 20:06 »
Kada sam video na modelima zagrevanje u stratosferi mislio sam posle petog ide sigurno novo zahladjenje... Kada sam gledao modele do juce i malo vise saznao o tome bio sam siguran prva polovina meseca je sigurna za toplije ili bar malo iznad nule vreme... Sad vidim da Sibirac kuca na Evropska vrata... Videcemo ima jos dosta ali ide u drugom smeru nego do juce...

Sto se tice ogreva ja imam delimicnih problema...Drva ima dosta ali moja soba greje se se na Ta pec ograniceo dok je jeftina struja i realno nema nista od grejanja ovog januara... Decembar i onako, prosla zimu sam dobro prosao sem onih 10ak dana u januaru.... ali ove zime je bas muka...

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Chat
« Odgovor #3181 poslato: 29. Januar 2017. u 20:13 »
Kod mene je zagrevanje prostorije pravi kosmar bio kada su bili oni jaki minusi. Obzirom da na mojoj sobi nemam spoljnu izolaciju zidova, sve sto bi se i ugrejalo u toku veceri u sobi do ujutru bi temperatura unutra pala i na 10-ak stepeni (nekad cak i nize), pa duze spavanje nije dolazilo u obzir. Sada je podnosljiva situacija, ali ukoliko ovako brzo nastupi novo zahladjenje i u zavisnosti od njegovog intenziteta i ja bih mogao da imam novih problema sa ogrevom. Vec sam ih i imao pa sam vec dva puta dokupljivao po malo ove zime.

Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 44
  • Lokacija: Borča
Odg: Chat
« Odgovor #3182 poslato: 29. Januar 2017. u 20:27 »
Ja se nadam da će bar 10 dana u februaru temperatura biti u plusu, da mogu malo na klimu da se grejem. Do sada sam potrosio 8 metara drva. Ostalo je jos metar i po. Ložim kotao 18kw, grejem 75 kvadrata već 10 godina i nijednom mi se nije desilo da potrošim više od 8 metara za celu zimu. Pa vi sad vidite kakva je ova zima. Žao mi je samo što je ovolika suša, što ima malo padavina i što smo mogli više da uživamo u snegu. Više bih voleo da je češće padao sneg, a da su temperature bile više. Bolje da smo pratili obaranje pedesetogodišnjih rekorda u cm nego u °C.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3183 poslato: 29. Januar 2017. u 20:35 »
Ja se nadam da će bar 10 dana u februaru temperatura biti u plusu, da mogu malo na klimu da se grejem. Do sada sam potrosio 8 metara drva. Ostalo je jos metar i po. Ložim kotao 18kw, grejem 75 kvadrata već 10 godina i nijednom mi se nije desilo da potrošim više od 8 metara za celu zimu. Pa vi sad vidite kakva je ova zima. Žao mi je samo što je ovolika suša, što ima malo padavina i što smo mogli više da uživamo u snegu. Više bih voleo da je češće padao sneg, a da su temperature bile više. Bolje da smo pratili obaranje pedesetogodišnjih rekorda u cm nego u °C.
Paune jel imas izolaciju, prozore koji dobro dihuju, zanima me jer ja to predlazem mojima ali na kuci nemam nikakvu izolaciju i bogami lose prozore pa me zanima kakvo bi bilo grejanje tako na kotao, jel to je ono etazno grejanje gde ima kotao i radijatori po sobama... Jer i meni takva slicna povrsina a koristim 8m za maltene 2 sobe...

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.280
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #3184 poslato: 29. Januar 2017. u 20:42 »
Baš tako Paune! Nije mi jasno da mediji ćute o jednom od najhladnijih januara, da su ljudi pri kraju sa ogrevom, da mnogima ostaje jedino još struja ili da lože šta stignu. Ta priča o peletu je nekako izbila u prvi plan, a na cedilu su svi. Računi za struju otišli u nebo, računi za grejanje isto, vidim da Nišlije danas protestvuju zbog toga, računi za gas kako kome, tj. zavisno od dobavljača i kvaliteta kotla, a o dranju kože sa ledja na cenu drva i uglja da ne pričam...  :/  Istorijska zima u svakom pogledu i svi ćemo je pamtiti ja ovaj ili onaj način.


@bart:

Etažno grejanje je svakako ušteda nego po jedna peć u svakoj sobi. Alfaplam šporet sa kotlom i razvedeni radijatori. Popričaj sa ljudima koji rade grejanje, raspitaj se dobro i sigurno će biti bolje nego ta kombinacija koju koristiš jer i sad gubiš pa gubiš kroz zidove i stolariju. A
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3185 poslato: 29. Januar 2017. u 20:47 »
 ^^ Sofronije u Nisu su ovi iz toplane preterivali sa grejanjem da bi gradjani imali velike racune, iskoristili onako hladan da opravdaju kod nekih ljudi do 100% vece racune od novembarskih, kod nekih nabijali temperaturu i na 25C...Nisam bas upoznat sa preciznim brojkama ali strasno je to sta rade... Al najjaci je direktor koji kaze prosecna temperatura u Nisu u decembru je bila -0.01C   :bang:

Grejem 2 sobe na drva sa sporetima: alfaplam 90 valjda i jos jedan ne znam koji je i moju sobu sa ta pec... Znam da se ne isplati ali i druga strana se pita a nema nekog razumevanja...

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Chat
« Odgovor #3186 poslato: 29. Januar 2017. u 20:53 »
@Sofronije & co  (@ problemi zbog izrazito hladne zime)

Razumem da svako ima pravo na svoje mišljenje ali možda bi bilo dobro da malobrojni pojedinci prestanu da "kukaju" da je zima "slaba" jer ima ljudi koji jedva preživljavaju zbog niskih temperatura, nekima je radno mesto takvo da se i bukvalno smrzavaju, neko nema novca da plati struju (ili drugi energent) ili ne može da dovoljno ugreje kuću/stan... O stanju na rekama i spremnosti za odbranu od leda (znatno ranije, ne sada kada neki izjavljuju da je led "debeo 4m"), našim ledolomcima (tj. njihovoj tužnoj sudbini) neću da pišem -u jednoj temi sam ostavio članak o tome i komentari čitalaca dovoljno govore.

Januar 2017. (za stanicu WMO 13274, Beograd-Vračar) će sigurno biti najhladniji (što se tiče srednje temperature) nakon 1964. godine.

P.S. Uzgred, decembar u Beogradu je imao nižu temp. od prosečne (a bio je na 3. mestu što se tiče male količine padavina) pa uz ovaj januar (najhladniji nakon 1964.) možemo da kažemo da su poslednja dva meseca izrazito hladna kada se pogleda duži vremenski period.

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.280
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #3187 poslato: 29. Januar 2017. u 21:16 »
@Sofronije & co  (@ problemi zbog izrazito hladne zime)

Znam Profi te postove, sećam se šta si napisao, i sve to pratim, naročito problem sa ledom koji tek predstoji i tu tek svašta može biti.

Ja lično nemam problem pošto se grejem na gas koji je sad relativno jeftin, plus dobra izolacija i stolarija, pa 450 m3 na skoro 200 kvm i temperaturom od 23 preko dana i 20 noću i nije neki trošak za ovako hladan Januar.

Žao mi je što ljudima bukvalno gule kožu sa ledja vodeći se onom "magare se *ebe kad se zaglibi"! počev od prodavaca ogrevom do same države tj. državnih firmi.
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 44
  • Lokacija: Borča
Odg: Chat
« Odgovor #3188 poslato: 29. Januar 2017. u 23:32 »
Paune jel imas izolaciju, prozore koji dobro dihuju, zanima me jer ja to predlazem mojima ali na kuci nemam nikakvu izolaciju i bogami lose prozore pa me zanima kakvo bi bilo grejanje tako na kotao, jel to je ono etazno grejanje gde ima kotao i radijatori po sobama... Jer i meni takva slicna povrsina a koristim 8m za maltene 2 sobe...

Bart, mogu da ti kažem da sam se slatko ogrejao od kad sam uveo etažno grejanje. Kotao je Radijator Kraljevo, trajnožareći 18kw. Grejem dnevnu sobu sa kuhinjom, spavaću, dečiju sobu, hodnik i kupatilo. Kad je temperatura u plusu ložim dva puta dnevno, a kad je ovako hladno 3 puta. Kotao se skoro nikad ne gasi. Napunim kotao do vrha, podesim temperaturu vode i to je to. Kad je toplije vreme dešava se da po 16 sati gori vatra. Na radijatorima imam termo glave koje regulišu temperaturu po sobama. Danju stavim 23, nocu 20 stepeni. U svim sobama temperatura je ista, nema kondenzacije i budji. Kuća je izolovana sa stiroporom 5cm i imam PVC stolariju. I obavezno je luftiranje minimum dva puta dnevno da izadje suvisna vlaga. A najbitnije od svega je to sto u kući nema više pepela i dima.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3189 poslato: 29. Januar 2017. u 23:35 »
Hvala ti, lepo si mi sve objasnio da nemam vise sta da te pitam  :tu:  :)

Van mreže file

  • *
  • Poruke: 128
  • Starost: 52
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3190 poslato: 29. Januar 2017. u 23:45 »
Barte, da te pitam, iz kog si dela Nisa?

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3191 poslato: 29. Januar 2017. u 23:47 »
Istocnog dela, onaj koji ima puno trznih centara, supermarketa.... Verujem da si shvatio :)


Van mreže file

  • *
  • Poruke: 128
  • Starost: 52
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3192 poslato: 29. Januar 2017. u 23:54 »
He, valjda bulevar, Duvaniste...

Van mreže СрпскиСељак

  • *
  • Poruke: 158
  • Lokacija: Србија
Odg: Chat
« Odgovor #3193 poslato: 31. Januar 2017. u 07:21 »
Има много беснара које живе на туђој грбачи па им је и сто батина по истој мало.Кукају слаба зима,мало је снега,све је то пошашавело од Холивуда и неумерености којом се кљукају још од пелена.Ех!,да је тај служио војску па му се на сражи,са опрштењем говно смрзне у дупету,другачији би однос имао према животу.Овако,други га греје,храни и облачи...па 'aјд нек' удари -20  tтри месеца и нека падне два метра снега и то је зима,све испод тога не ваља...ееее! само гомљива мотка,него највероватније за многе је касно.

Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 44
  • Lokacija: Borča
Odg: Chat
« Odgovor #3194 poslato: 31. Januar 2017. u 10:10 »
 ^^ Jao kad se setim vojske i straže... Zima 2003/2004, Aleksinac, izdvojeni objekat Leskovik pored auto-puta. Noćna smena od 02-04 ujutru, temperatura oko -20°C. Ne znam dal mi se više spava ili mi je više hladno. Stavim potkapu preko nosa i usta, a ona za par minuta zaledi.  :facepalm: :zima :viannen:

Van mreže chmi

  • *
  • Poruke: 133
Odg: Chat
« Odgovor #3195 poslato: 31. Januar 2017. u 13:55 »
@Mile94
Vidim da si iz Mosorina. Da li znas kakvo je stanje na Vrbici? Nisam bio tamo godinama da pecam a poslednji put kada sam bio bas sam se razocarao
Miljakovac-Rakovica

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Chat
« Odgovor #3196 poslato: 31. Januar 2017. u 13:59 »
 ^^Iskreno nisam ni ja isao dosta dugo, ali takodje, kao i ti, nisam bio bas odusevljen kad sam poslednji put bio. Sada, em nisam imao vremena, em nisam imao ni zelje da odem. Ali planiram na prolece da idem pa cu videti kakvo je stanje. Odakle si ti?

Van mreže chmi

  • *
  • Poruke: 133
Odg: Chat
« Odgovor #3197 poslato: 31. Januar 2017. u 14:30 »
Rodom iz Zrenjanina ili vec dugo zivim i radim u BG. Valjda ce ovaj mraz da pobije onu travuljinu u Vrbici jer kada sam poslednji put bio vec oko 01.05. nije moglo od nje da se peca
Miljakovac-Rakovica

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Chat
« Odgovor #3198 poslato: 31. Januar 2017. u 14:49 »
Vrlo brzo to sve obraste ponovo. Doduse, ne znam kakvo je stanje sada, ali trebalo bi malo i da se povede racuna o tome. Na prolece cu obilaziti malo okolinu Mosorina, izmedju ostalog i Vrbicu, pa ce biti i slika.  :)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Chat
« Odgovor #3199 poslato: 04. Februar 2017. u 21:57 »
Definitivno moja dnevna doza za raspoloženje je stranica na facebook-u "Srbin Gugla" (naravno sem nezaboravne dnevne doze srbende i slično)  :grin:

Neki "momenti" kojih se setim ovako odmah iz glave :

Da li su ateisti srbi
Na koliko stepeni mrzne rakija
Arkan živ na kipru slike
Rtanj piramida
Putin potomak nemanjića
Da li je kuma rod


 :rofl: :laught: :laught: :rotf: :rotf:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*