Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Mart 2021  (Pročitano 31723 puta)

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Mart 2021
« Odgovor #20 poslato: 07. Mart 2021. u 09:57 »
Ma to što crta gfs sada za sredu nije ništa kakvo zatrpavanje vidi gfs iza 15.3 i u tome je uporan. I ja sam zimo ljubac ali kada  je zimi vreme, nismo navikli na ovakav mart.

Послато са Mi A3 iz Leskovca

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.212
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Mart 2021
« Odgovor #21 poslato: 07. Mart 2021. u 10:48 »
Evo 6Z GFS glavni napokon pomiče padavine severnije i približava se EC-u. I ICON je vratio padavine severnije.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.815
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Mart 2021
« Odgovor #22 poslato: 07. Mart 2021. u 11:09 »
Deluje da je to skoro pa izvesno za sredu, snežni pokrivač do Kragujevca a konretniji do linije Kraljevo-Kruševac-Knjaževac (10-ak i više)
S tim da će na istoku po svemu sudeći najveći deo Timočke krajine biti sa snežnim pokrivačem, samo Negotinska krajine bez.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka


Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Mart 2021
« Odgovor #23 poslato: 07. Mart 2021. u 12:25 »
Neka moja procena je da su vrlo male šanse za neki snežni pokrivač u nižim predelima, ali iznad 600 m.n.v. već su šanse mnogo veće.

Послато са Mi A3 iz Leskovca

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.212
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Mart 2021
« Odgovor #24 poslato: 07. Mart 2021. u 18:15 »
Naravno da prednost imaju brdsko-planinski krajevi, područja odmah iznad nivoa mnogobrojnih kotlina, ali itekako imaju šta da traže i niži predeli. Kažem, nije neki minus ali imamo aktuelni prodor sa suvljim vazduhom, pa čim bi padavine ojačale kiša bi prešla u sneg. Pozitivna stvar je i što vetra gotovo da neće biti, pa bi temperatura uz jače padavina kliznula i malo niže od očekivanja. Takođe, posebni plus zbog "kalendara" biće i ako glavnina padavina bude u toku noći i jutra.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 605
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Mart 2021
« Odgovor #25 poslato: 07. Mart 2021. u 19:22 »
Nisam ispratio, za koji period ili tacan datum pričate ?

Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Mart 2021
« Odgovor #26 poslato: 07. Mart 2021. u 19:27 »
EC poseverio pricu i padavine, samo neka gura navise... :rofl:


Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Mart 2021
« Odgovor #27 poslato: 07. Mart 2021. u 19:47 »
EC Kukavica 30 cm. Čemernik 50cm.
Po ovoj karti i Leskovačka kotlina je tu oko 10 cm.
Sneg počinje u sredu ujutro. Znači to je onaj sneg za mart koji smo ja i Kimi najavili još decembra meseca.




Послато са Mi A3 iz Leskovca
ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Mart 2021
« Odgovor #28 poslato: 07. Mart 2021. u 20:02 »
To Dejco ako bi mogao da ne gledas za dalje, zguzvaj i baci :tu:
Veze sa zivotom nema...apsolutno sem za pravac i brzinu vetra nicemu relevantno ne sluzi.

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.815
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Mart 2021
« Odgovor #29 poslato: 08. Mart 2021. u 07:55 »
Otpilike i ja očekujem ovakvu situaciju za sredu


Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.212
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Mart 2021
« Odgovor #30 poslato: 08. Mart 2021. u 08:12 »
Biće ovo zanimljivo propratiti. Kažem, najbolja stvar je što glavnina padavina ide tokom noći i jutra u većem delu zemlje, kada je i potencijalna akumulacija najbolja.

Baš tu iza ponoći i ka jutru su i najslabija strujanja u prizemlju, pa gde pogodi jača pruga padavina biće i izotermije, malo niže temperature u prizemlju od očekivane. Svakako ne bi bio problem da temperatura padne dosta blizu nule u nižim predelima, ali kao što znaju članovi iz Beograda, neće nimalo biti isto hoće li glavnina padati na 0,2°C, 0,5°C ili 0,8°C.
Valjda su i ovi jači mrazevi malo ohladili tlo, da ne bude baš prava "rerna".

Ne bi me čudilo da ponegde i u nižim predelima ispod 350m nv bude i  do 15cm.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.078
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Mart 2021
« Odgovor #31 poslato: 08. Mart 2021. u 20:06 »
Делује да су модели мање-више сложили, за среду за мој крај ту негде око 15-ак центиметара, са овим положајем циклона (јужни Јадран), највише падавина купе традиционално југозапад и исток, тако да се тамо може очекивати и 25-30 cm снега, поготово предели на нештој вишој надорској висини.



Може бити и јаког мраза у четвртак ујутру, наравно ако буде ведро, као што модели тренутно дају.


Van mreže koleZmn

  • *
  • Poruke: 144
  • Lokacija: Zemun
Odg: Mart 2021
« Odgovor #32 poslato: 09. Mart 2021. u 00:16 »
Pozdrav kolege sa forumaa, evoo jedno pitanje, vidim da se najavljuje sneg u sredu juznije od Bg-a, pa sam uzeo slobodan dan da malo i odem juznije da se provozam, gde biste mi preporucili da se uputim, gde moze biti lepog snega razmisljam izmedju valjeva,kragujevca itd.?..taman i usput da uslikam prizore... daklee gde bih mogao da odem a da ne bude ispala uz neku kisu  :D

Van mreže valjevac

  • **
  • Poruke: 605
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Mart 2021
« Odgovor #33 poslato: 09. Mart 2021. u 00:47 »
Dobar ti je izbor Valjevo, bice snega svakako pogresiti nećeš.. nekih 5-10cm bljuzge, ali ti je onda još bolji izbor da se provozaš do Divčibara gde bi trebalo minimum 20cm da padne. Poz Zemunac brate  :)

Van mreže koleZmn

  • *
  • Poruke: 144
  • Lokacija: Zemun
Odg: Mart 2021
« Odgovor #34 poslato: 09. Mart 2021. u 01:20 »
I meni se svidja ta opcija a i imam kuću u Valjevu redovno sam tamo tu na radinom brdu , taman cu produziti malo gore pa dokle stignem, hvala na savetu  :D

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Mart 2021
« Odgovor #35 poslato: 09. Mart 2021. u 10:59 »
I tako kazem ja Ziki Nis je mesto gde sneg pada svaki mesec od novembra do aprila... Nije mi verovao...    :morning:

Nadam se za 5cm moze i manje ali i vise da bude... Videcemo...


Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Mart 2021
« Odgovor #36 poslato: 09. Mart 2021. u 11:08 »
Modeli se utrkuju koji ce da postavi povoljniji blok na zapadu kontinenta za nekih 7-8 dana sto je prilicno rano da bi se tako slagali.
Ipak glavni prednjace u tome, proseci nisu ban na tom nivou.
Medjutim nizim predelima to ne donosi nista posebno, hladnoce nema dovoljno mada fali nje u ovakvim situacijama i u januaru.

Ne zna se koji je jutros bolji za pomenuti period, prizeljkujemo takvu situaciju cele zime i zaista ce se i desiti ali...
Blok na zapadu povoljan i siri se u dobrom pravcu, cikloni nece izostati jer ih svaki model vidi ali ovo je j....i mart a ne decembar i nema hladnoce niti sanse za bilo kakvo zimsko uzivanje u nizijama!  :wall: :moon:

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.000
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Mart 2021
« Odgovor #37 poslato: 09. Mart 2021. u 12:04 »
 ^^  Слабо пратим прогнозе али ни најмање нисам изненађен оваквим ситуацијама. Овакве поставке су резервисане за Октобар/почетак Новембра, средину и крај Марта,почетак Априла. Баш онда када никакве користи нема( али зато може да прави штете на воћкама и усевима )
Али зато у срцу зиме ни трага ни гласа за овако нешто  :fight:

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.815
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Mart 2021
« Odgovor #38 poslato: 09. Mart 2021. u 12:47 »
Eto konačno u martu imamo jedan pravi zimski ciklon koji će doneti obilne snežne padavine u južnoj polovini Srbije.
Za okolinu Knjaževca se prognozira preko 30mm padavina u najvećem delu u obliku snega.
Mislim da je 15-ak cm snežnog pokrivača sutra ovde sigurica, a može biti i više.
Brdsko-planinski predeli će sigurno dobiti 30 i više centimetara snežnog pokrivača.




Van mreže Demian

  • **
  • Poruke: 751
  • Starost: 35
  • Lokacija: okolina Sokobanje
Odg: Mart 2021
« Odgovor #39 poslato: 09. Mart 2021. u 12:57 »
ovo izgleda prilicno dobro i za sokobanju....