Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Skorašnje poruke

Stranice: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Prognoze / Odg: April 2024
« Poslednja poruka risbo gr poslato danas u 13:10 »
Слабо пратим у последње време моделе али ово ми баш боде очи. У наредних 5 дана падавине по последњим излазима, разлика  по моделима од 10 до 95мм  :O
Икон 10, Ец 30, Укмо 35, Гем 60, Гфс 95мм, може ли шареније од тога  :D
2
Prognoze / Odg: April 2024
« Poslednja poruka Kimi poslato danas u 12:16 »
GFS ponovo jedini crta neku brutalnu izotermiju na zapadu, jugozapadu koja se kasnije raširi i ka Šumadiji. Ostali modeli ni blizu tome.
3
Aktuelne vremenske prilike / Odg: April 2024 - II dekada
« Poslednja poruka Boce poslato danas u 10:39 »
U Zubetincu tura kiše uz sugradicu
T=6.5°C

Evo i u Knjaževcu laganog pljuska
T=11.0°C
4
Aktuelne vremenske prilike / Odg: April 2024 - II dekada
« Poslednja poruka Kimi poslato danas u 08:40 »
Ovde samo slab prizemni mraz (Tmin 0,5°C), naoblačilo se u pravo vreme tokom drugog dela noći. Sledeća noć neće biti te sreće.

Oblačno, sivo uz blagu sumaglicu.
5
Aktuelne vremenske prilike / Odg: April 2024 - II dekada
« Poslednja poruka dejca poslato danas u 07:32 »
Hladno jutro, Leskovac t.min. 2,3c.
Smena sunca i oblaka.

Sent from my DN2103 using Tapatalk

6
Aktuelne vremenske prilike / Odg: April 2024 - II dekada
« Poslednja poruka Boce poslato danas u 07:23 »
U Knjaževcu jutros na Džervinovom brdu Tmin=-0.4°C, u nižim delovima do -0.9°C.
U dolini Belog Timoka Drenovcu i Minićevu do -1.6°C
7
Aktuelne vremenske prilike / Odg: April 2024 - II dekada
« Poslednja poruka Georgi Zahariev poslato danas u 05:42 »
Здравейте,
Ясно и тихо е времето във Враца тази сутрин.
Т е 4С.
В София минимумът е -0,6С.
8
Prognoze / Odg: April 2024
« Poslednja poruka Liki poslato juče u 23:18 »
Ja se ipak ovoga puta uzdam u GFS, mislim da će dobro skinutu ove situacije
9
Prognoze / Odg: April 2024
« Poslednja poruka Milosh poslato juče u 20:19 »
Izgleda da je ovaj naredni ciklon odlučio da natopi Vojvodinu samo tako. Sad se već globalni modeli prilično dobro slažu oko 30-ak mm u većem delu Vojvodine, južnije od Beograda bi bilo prilično manje.
Ciklon kao nacrtan za dobru kišu u ovom području

Jednostavno ne vredi. Ovo je bila moja poruka od jutros kada je delovalo da je manje-više "dogovoren" scenario za vikend. A onda kao grom iz vedra neba totalni preokret. Praktično između dva run-a kod dva nezavisna modela dođosmo od potopa u Vojvodini do zanemarljivih padavina. A nije u pitanju 200 i neki sat, već nešto što bi nam stiglo za 2 dana.
Šta se to dogodilo pa da pomrsi računice modelima i da potpuno promene ploču, nije mi baš jasno.
Raspored i količinu padavina nema izgleda smisla gledati ovih dana do nekih 24h pred promenu, tek tu dođe do preliminarne simulacije kasnije ostvarenog stanja.

Karte govore više od reči:

10
Prognoze / Odg: April 2024
« Poslednja poruka Liki poslato juče u 20:08 »
i tako kada pada onda pljušti, rekao bih da je siguran ciklon u nedelju i niske temperature koje bi opet spustile snežnu granicu, srećom pa putanja ciklona za sada ne povlači još hladnog vazduha. Kratka pauza i eto brzopoteznog formiranja novog ciklona i novih padavina utorak -sreda, pred nama vrlo dinamičan period, kao što sam rekao kada jednom krene sada ne vidim neku stabilizaciju
Stranice: [1] 2 3 4 5 6 ... 10