Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: WS2300 kako konfigurisati  (Pročitano 9507 puta)

Van mreže joda

  • *
  • Poruke: 47
  • Starost: 45
  • Lokacija: Novi Knezevac
WS2300 kako konfigurisati
« poslato: 04. Maj 2010. u 16:36 »
Pozdravljam Vas sve i jako sam srecan sto sam nasao ovakav forum sa ljudima koji su tako profesionalno u pricu meteorologija...

Nov sam clan i nedavno kupio ws2300 AMS, postavio sam je i ukljucuio po uputstvu ali to nekako cudno radi.
Mislim, non-stop mi pokazuje da pada ili ce padati kisa sa onim oblakcicem koji cedi kapi (vec sam spremio lavor ako procuri slucajno da se ne utopim... ;-) ) ali nigde kise ni na vidiku. Temperatura je ok. Vlaznost vazduha je ok. Medjutim ne znam sta da podesim oko pritisak vazduha, tu ima nesto da se menja od 2 do 4hpa ali nisam siguran sta je to i ne znam dal je to ok.
Citao sam po forumima da treba da podesim nesto za moju nadmorsku visinu ali ne znam sta i gde. :-( malo sam razocaran u sebe.

Jel moze neko da mi pomogne oko osnovnih koraka za podesavanje ws2300?

Unapred se zahvaljujem i pozdravljam sve!


Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: WS2300 kako konfigurisati
« Odgovor #1 poslato: 04. Maj 2010. u 16:54 »
Pozdrav joda, dobro nam dosao.
Ja sam skoro postavio WS 2300, pa ti mogu pomoci.A mogu ti pomoci i iskusniji clanovi kao sto su Boce, rade i srba
Prvo bi bilo dobro da nam kazes odakle si da bi mogli da ti pomognemo oko pritiska. A za taj oblacak sa kisom ne brini on ti samo pokazuje da je pritisak u padu i da je moguca promena vremena, isto tako ako pritisak bude u naglom porastu pokazivace ti sunce , a napolju moze da pada kisa.

Van mreže joda

  • *
  • Poruke: 47
  • Starost: 45
  • Lokacija: Novi Knezevac
Odg: WS2300 kako konfigurisati
« Odgovor #2 poslato: 04. Maj 2010. u 17:04 »
Pozdravljam te Dikile! bas sam iznenadjen brzim odgovorom.
Iz Novog Knezevca sam, gore iz Vojvodine, oko 50km od Subotice i 16km od Madjarske granice odnosno od granicnog prelaza Horgos. Tacno sam ovde: www.noviknezevac.info i moderator sam ovog novog sajta gde zelim da integrisem podatke sa moje meteo stanice. za sada mozete videti neke nezvanicne podatke sa nje na www.code-elektronic.com/prognoza/prognoza.png, podaci se salju na ftp svakih 2h.
Podaci na www.noviknezevac.info nisu sa moje meteo stanice o cemu razgovaram...
Evo pitanje:

Po uputstvu kaze da treba da podesim neki relativni pritisak zavisnosti od nadmorske visine gde se nalazi meteo stanica. Kada udjem u podesavanje meteo stanice imam zaista mogucnosti da menjam parametar koji je trenutno po fabrickom 1010.5 hpa.
Ako je moja nadmorska visina 71m koji broj treba tu da stoji?

Kakva je ova ws2300 u praksi?
Dali sam se zeznu sto sam je uzeo kao pocetnik?

Unapred hvala.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: WS2300 kako konfigurisati
« Odgovor #3 poslato: 04. Maj 2010. u 17:20 »
Evo ovako. Ako hoces da ti pokazuje stanicni pritisak onda bi najbolje bilo da uzmes podatak za pritisak sa stanice Kikinda (83m.n.v.) i povecas ga za 1.2mb,
A to ces na stanici uraditi ovako: pritiskas set do ne dodjes da ti pritisak trepka i onda + ili - da podesis pritisak, i to je to.

Sto se tice rada stanice ona je odlicna za pocetnike, ja jedino imam problema oko kisomera koji ponekad poludi ( u nocnim satima), u pitanju su najverovatnije smetnje od drugih izvora..Nadam se da ti nemas nikakvih problema sa stanicom.Bilo bi lepo da se prikljucis i na nasu mrezu..Pitaj sve sto te zanima.

Van mreže joda

  • *
  • Poruke: 47
  • Starost: 45
  • Lokacija: Novi Knezevac
Odg: WS2300 kako konfigurisati
« Odgovor #4 poslato: 04. Maj 2010. u 17:36 »
Znaci, ako sam dobro razumeo:
tamo gde mi pise 1010.5 tu dodam 1.2 i onda dobijem 1011.7 i tako snimim. tako?

Sto se tice smetnje to nemam, radi perfektno jedino sto nisam prikljucio merace za vetar posto nemam uslove za to trenutno ali ovih dana cu da skinem krov od kuce pa ce da bidne uslova. :-)

Hocu da se prikljucim ali prvo moram da usljakam da radi da se ne brukamo. Kvalitet je bitan!

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: WS2300 kako konfigurisati
« Odgovor #5 poslato: 04. Maj 2010. u 17:40 »
dobrodošao joda :)
Do sad te je dikile uvodio u neke tajne ws2300 stanice, a tu smo i mi ostali ako još nešto treba. Ja imam ws 2307 što je ustvari ista stanica samo sa promenjenim dizajnom baze. Baš se radujem i nadam se da ćeš se priključiti našoj mreži stanica http://ams.serbianmeteo.com/

Znaci, ako sam dobro razumeo:
tamo gde mi pise 1010.5 tu dodam 1.2 i onda dobijem 1011.7 i tako snimim. tako?


Baš tako joda! :)

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: WS2300 kako konfigurisati
« Odgovor #6 poslato: 04. Maj 2010. u 17:41 »
Mislim da mozes da uradis i tako to bi ti bio pritisak sveden priblizno na nivou mora.
Evo kolega Boce me preduhitrio.

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: WS2300 kako konfigurisati
« Odgovor #7 poslato: 04. Maj 2010. u 17:45 »
pa jedino i može da podešava pritisak sveden na nivo mora (relativni). Stanični pritisak (apsolutni) se ne podešava - stanica tu meri stvarni pritisak na lokaciji gde se nalazi.

Van mreže joda

  • *
  • Poruke: 47
  • Starost: 45
  • Lokacija: Novi Knezevac
Odg: WS2300 kako konfigurisati
« Odgovor #8 poslato: 04. Maj 2010. u 17:52 »
Ok, sad cu da to uradim! pa da me vidi bog jel za par dana nemam krov! :-)

Jel postoji neka varijanta od softvera sa koji mogu redovno da vrsim azuriranje kompletne baze iz stanice?
a ne samo ono sto daje onaje njegov softver koji pravi slikice pa uploaduje na ftp. Ako bi to mogao da nadjem negde onda bi mogao tacniju grafiku da sastavim online na samom serveru gde se hostuje info o vremenu a ne samo ove tri slikice. padace, pada i jako ce da pada. Vec sam poceo da masem nogicama i rukicama kao da plivam od ovog oblaka. :-)

Na sta jos treba da obratim paznju kod setup-a uredjaja (mislim softverski, davace sam skroz skontako kako i sta iz uputstvo) sta je bolje prikazati ljudima od pritiska ? relativni ili onaj apsolutni?

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: WS2300 kako konfigurisati
« Odgovor #9 poslato: 04. Maj 2010. u 18:06 »
Preporučujem da koristiš Weather display softver. Pošto moram da idem, čujem se kasnije. :)

Van mreže joda

  • *
  • Poruke: 47
  • Starost: 45
  • Lokacija: Novi Knezevac
Odg: WS2300 kako konfigurisati
« Odgovor #10 poslato: 04. Maj 2010. u 21:44 »
Pozdrav, opet sam nazad, Weather display softver mi je malo kuso ima samo opciju koliko sam ja skontao da napravi jpg ili png fajl od onih podataka sto mu zadam....

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: WS2300 kako konfigurisati
« Odgovor #11 poslato: 04. Maj 2010. u 21:58 »
Pogledaj šta sve može da se dobije sa WD-om na našim stranicama http://www.knjazevac.rs/Meteo/wxindex.php ili http://sumeteo.info/
Ja nisam imao prilike da radim sa boljim softverom a pre njega sam imao Virtual weather station. Nije jednosatvan za podešavanje pogotovu deo vezan za slanje podataka na neki server ali koliko vidim tebi IT nije stran tako da ti to neće biti veći problem. Na našoj mrež svi radimo sa WD softverom.
Glavna ideja je da šalješ txt file na server a da odatle vučeš i radiš sa podacima šta ti je milo!


Van mreže joda

  • *
  • Poruke: 47
  • Starost: 45
  • Lokacija: Novi Knezevac
Odg: WS2300 kako konfigurisati
« Odgovor #12 poslato: 04. Maj 2010. u 22:16 »
Aha! taj rad znaci, e ovo momci super izgleda! svaka cast.
Bas super sto sam upao ovde :-)
Da, IT mi uopste nije stran, programiram, bavim se elektronikom, razvijam razne robotike, popravljam isto itd. mislim to mi je i struka. Meteorologiju sam uvek voleo ali nisam imao mogucnosti i ljude, sada konacno mogu "sve".  Generalno sam protivnik Microsoft proizvoda i zivim zivot sa Linux-om ali je ok biti i sa Microsoft-om...

Recite mi sta je to dew. point?
jeste vi kupili taj WD software ili koristite neke trikove? posto vidim da je $70 ili ima nesto rial...

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: WS2300 kako konfigurisati
« Odgovor #13 poslato: 04. Maj 2010. u 23:19 »

Van mreže joda

  • *
  • Poruke: 47
  • Starost: 45
  • Lokacija: Novi Knezevac
Odg: WS2300 kako konfigurisati
« Odgovor #14 poslato: 05. Maj 2010. u 06:39 »
Koje treba da skinem? posto pise da ima 3 opcije
- Weather Display trial
- Weather Display live trial
- MesoMap Live trial

mada pise da "An Evaluation Version notice is displayed"


Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: WS2300 kako konfigurisati
« Odgovor #15 poslato: 05. Maj 2010. u 07:06 »
Skini Weather Display trial, ova poslednja dva su dodaci na osnovni softver.

Van mreže joda

  • *
  • Poruke: 47
  • Starost: 45
  • Lokacija: Novi Knezevac
Odg: WS2300 kako konfigurisati
« Odgovor #16 poslato: 06. Maj 2010. u 09:15 »
Ok, skinuo sam sto si mi preporucio.
Posle par probe i analize samog software vidim da ce software ipak prestati da radi posle 30 dana.
Kako ste Vi to resili? ili ste jos uvek na Trial? :-)

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: WS2300 kako konfigurisati
« Odgovor #17 poslato: 06. Maj 2010. u 12:36 »

Vidim da košta 70$.

 :idea: Google je čudo.



Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: WS2300 kako konfigurisati
« Odgovor #18 poslato: 06. Maj 2010. u 12:50 »
Ja sa skinuo sa nekog torrenta raniju verziju sa serijskim brojem. Polse toga samo instaliraš poslednju verziju.