Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Kopaonik - 02.12-10.12  (Pročitano 6393 puta)

Van mreže mladen

  • *
  • Poruke: 253
  • Lokacija: Beograd-Bežanijska Kosa
Kopaonik - 02.12-10.12
« poslato: 30. Novembar 2009. u 12:36 »
Poštovani forumaši,

može li mi neko reći šta se može očekivati u prvoj dekadi decembra na Kopaoniku?
Konkretno zanima me ima li šansi da konačno padne sneg  :selam: sa ovim ciklonima koji nam stižu od srede.

Hvala
Vratiće se magle u London!

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Kopaonik - 02.12-10.12
« Odgovor #1 poslato: 01. Decembar 2009. u 13:14 »
Ako i padne sneg, Mladene, biće to simbolično. Mraza će biti, hladno će biti, ali sneg ne očekujem. Da budem precizniji, očekujem da padavine prestanu pre nego što temperatura padne ispod nule.
Žao mi je što ja tek sada odgovaram, jer možda je malčice kasno. No, videćeš da li sam bio u pravu.

Šteta je da se, pored brojne ekipe, baš niko nije našao da ti odgovori.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže mladen

  • *
  • Poruke: 253
  • Lokacija: Beograd-Bežanijska Kosa
Re: Kopaonik - 02.12-10.12
« Odgovor #2 poslato: 01. Decembar 2009. u 13:34 »
Hvala na odgovoru.
No ja se sve nadam da bi sneg mogao sa severnim vetrom u sredu poslepodne i tokom noci sreda na cetvrtak, ukoliko padavine potraju do tad. A i opet vidim na preko web kamere na Jahorini je poceo da pada lep sneg, a Jahorina je  ipak nesto niza....Nada umire zadnja:)
Puno hvala na odgovoru
Vratiće se magle u London!

Van mreže mladen

  • *
  • Poruke: 253
  • Lokacija: Beograd-Bežanijska Kosa
Re: Kopaonik - 02.12-10.12
« Odgovor #3 poslato: 01. Decembar 2009. u 13:43 »
E upravo sam pogledao Web kameru "Poljice" na Jahorini koja se nalazi na 1590m nadmorske visine i pada sneg jak sneg. Da li ce ovaj podatak mozda promeniti tvoje misljenje o eventualnom snegu na Kopaoniku?
Vratiće se magle u London!

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Kopaonik - 02.12-10.12
« Odgovor #4 poslato: 01. Decembar 2009. u 14:17 »
Mladene iznad Bosne je hladniji vazduh po visini za oko 5°C tako da je to razlog snegu
U Srbiji će  temperatura po visini tek sutra u toku popodneva pasti tako da će biti snega verovatno nešto ispod 2000m, po mom mišljenju možda samo par centimetara
PS Ja sam se iznenadio kad sam video fotografije belog Midžora od nedelje ujutru ali to je isto bila simbolična visina snega

Van mreže mladen

  • *
  • Poruke: 253
  • Lokacija: Beograd-Bežanijska Kosa
Re: Kopaonik - 02.12-10.12
« Odgovor #5 poslato: 01. Decembar 2009. u 14:23 »
Hvala Boce, hvala ptprince.

Vratiće se magle u London!

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Kopaonik - 02.12-10.12
« Odgovor #6 poslato: 01. Decembar 2009. u 14:36 »
Moguća je belina na Kopaoniku, ali ako je i bude, biće to tanušan sloj, ni za grudvanje.
Posle padavina će doći hladnije vreme, svakako sa mrazevima, a možda i preko dana ne bude iznad nule.

Dakle, piši: nepokolebljiv!

I slažem se sa Bocetom. Samo, ja bih se izrazio da će par centimetara snega biti na visinama ispod 200 metara, a uzdržao bih se od mogućeg tumačenja te rečenice da eć snega biti na par centimetara ispod 2000 metara. :D
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Kopaonik - 02.12-10.12
« Odgovor #7 poslato: 01. Decembar 2009. u 14:44 »
;)

Van mreže mladen

  • *
  • Poruke: 253
  • Lokacija: Beograd-Bežanijska Kosa
Re: Kopaonik - 02.12-10.12
« Odgovor #8 poslato: 01. Decembar 2009. u 21:46 »
Ahem:).
U 21 sat osmotrena susnezica na Kopaoniku  :selam:. Posto je noc ne vidi se bas najbolje na web kamerama, za sad se ne zadrzava sneg na 1710 m nadmorske visine, ali nadam se da je, sto bi Boce rekao,par centimera vise, prema Pancicevom vrhu mnogo povoljnija situacija ;).
Vratiće se magle u London!

Van mreže mladen

  • *
  • Poruke: 253
  • Lokacija: Beograd-Bežanijska Kosa
Re: Kopaonik - 02.12-10.12
« Odgovor #9 poslato: 02. Decembar 2009. u 09:57 »
E tugo, bili ste u pravu.A kako sam se sinoc bio ponadao.
Ma nece biti ni za grudvanje.
Vratiće se magle u London!

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Re: Kopaonik - 02.12-10.12
« Odgovor #10 poslato: 02. Decembar 2009. u 10:11 »
Bome mislim da je danas vrlo povoljna situacija za formiranje snežnog pokrivača na Kopaoniku. Temperatura u padu ceo dan, a očekuju se ponovo padavine. Predviđam umeren, možda i jak sneg posle podne i u toku noći i formiranje snežnog pokrivača preko 10cm, ali neverujem da će ga sutra ujutru biti više od 20cm.

Van mreže mladen

  • *
  • Poruke: 253
  • Lokacija: Beograd-Bežanijska Kosa
Re: Kopaonik - 02.12-10.12
« Odgovor #11 poslato: 02. Decembar 2009. u 10:24 »
Pa kad je u Kolašinu na 945 metara nmv pao red bi bio da padne  na 1800 metara.
Hvala Joe!
Vratiće se magle u London!


Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Kopaonik - 02.12-10.12
« Odgovor #12 poslato: 02. Decembar 2009. u 10:53 »
Nema snega na Kopu za grudvanje ni danas. Mislim, sada je 3°C, ne pada ništa, a T na 850 mb (dođe oko 1500 metara) neće padati ispod 4°C. Dakle, samo kiša i susnežica, a sneg ako bude i padao, neće dati snežni pokrivač veći od 20 milimetara (kakvi centimetri...)

Nepokolebljiv do srži!

Ahem:)
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Re: Kopaonik - 02.12-10.12
« Odgovor #13 poslato: 02. Decembar 2009. u 11:16 »
Nema snega na Kopu za grudvanje ni danas. Mislim, sada je 3°C, ne pada ništa, a T na 850 mb (dođe oko 1500 metara) neće padati ispod 4°C. Dakle, samo kiša i susnežica, a sneg ako bude i padao, neće dati snežni pokrivač veći od 20 milimetara (kakvi centimetri...)

Nepokolebljiv do srži!

Ahem:)

Znači samo hladna novembarska kiša?  ???

Nova sezona je počela Prince. Ruka ruci.  :sastanak

Van mreže mladen

  • *
  • Poruke: 253
  • Lokacija: Beograd-Bežanijska Kosa
Re: Kopaonik - 02.12-10.12
« Odgovor #14 poslato: 02. Decembar 2009. u 11:22 »
Joe, jesi se ti to priklono Princeovom misljenju ili "ruka ruci" znaci da hoces da se kladis u to da ce danas i u toku noci pasti sneg?:)
Vratiće se magle u London!

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Re: Kopaonik - 02.12-10.12
« Odgovor #15 poslato: 02. Decembar 2009. u 11:32 »
Joe, jesi se ti to priklono Princeovom misljenju ili "ruka ruci" znaci da hoces da se kladis u to da ce danas i u toku noci pasti sneg?:)

To su naša stara, dobro poznata razmimoilaženja u prognozi.  :) Naravno da i dalje mislim da će u toku noći pasti sneg.  ;)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Kopaonik - 02.12-10.12
« Odgovor #16 poslato: 02. Decembar 2009. u 11:34 »
Znači samo hladna novembarska kiša?  ???

Nova sezona je počela Prince. Ruka ruci.  :sastanak

Decembarska, Joe, decembarska.

Koska je bačena! ??? :lmao:

Joe, jesi se ti to priklono Princeovom misljenju ili "ruka ruci" znaci da hoces da se kladis u to da ce danas i u toku noci pasti sneg?:)

Ne, to su neki 'tragovi prošlosti' od prošlog i pretprošlog novembra. Kad budeš imao vremena, pogledaj Prognoze za novembar 2007 i novembar 2008. godine.
Ja kao jarac na brvnu - nepokolebljiv! Ni makac!

Hajde, jedva čekam rasplet događaja.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže mladen

  • *
  • Poruke: 253
  • Lokacija: Beograd-Bežanijska Kosa
Re: Kopaonik - 02.12-10.12
« Odgovor #17 poslato: 02. Decembar 2009. u 11:43 »
Ako vas ne mrzi pogledajte u arhivi wetterzentrale 02.03.2009 i 29.03.2009.
Situacija za ne poverovati, oba dana je padao sneg, 02.03.2209 solidan kratkotrajan, a 29.03.2009 prvo mokar sneg pa potom kratka sitna kisica. Bio pa video.
A vidi sad, u odnosu na ove karte od drugog i dvadesetdevetog, sad bi trebalo da padne pola metra snega,a ono jos uvek nista.:)
Inače moje je mišljenje da mora sneg čim vetar okrene pravac. Samo da bude padavina.
Joe, navijam za tebe!
Vratiće se magle u London!

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Re: Kopaonik - 02.12-10.12
« Odgovor #18 poslato: 02. Decembar 2009. u 11:48 »
Oho imam svog dvanaestog igrača. :super:
Da decembarska kiša. Ja sam još u novembru, šta reći.   8)

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Kopaonik - 02.12-10.12
« Odgovor #19 poslato: 02. Decembar 2009. u 11:59 »
Ja ne navijam ;) ali sam mišljenja da visina snežnog pokrivača na Kopaoniku neće preći 5cm, ako ga uopšte i bude.