Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Kopaonik, 1. februar 2010.  (Pročitano 2398 puta)

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Kopaonik, 1. februar 2010.
« poslato: 25. Januar 2010. u 11:47 »
1. februara ujutru iz Beograda putujem kolima za Kopaonik  :-*, gde ostajem pet dana i najverovatnije se vracam u subotu 6. februara.
Sta se ocekuje za 1. februar. Razume se nosim lance, lopatu i nove zimske gume.




Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Kopaonik, 1. februar 2010.
« Odgovor #1 poslato: 25. Januar 2010. u 13:15 »
Rade, trebaće ti lanci i zimska oprema. Sneg neće padati, ali će ga svakako biti dosta na putu. Još samo putari da rade svoje, kao što verujem da će biti.
Da budem precizniji: 31. januara će padati sneg koji će Kopaoniku doneti recimo 5-10 cm snega. Ništa strašno, ali pri temperaturama oko -10°C sasvim dovoljno za problem slabijim vozačima. A kao što svi znamo, saobraćaj funkcioniše ritmom i sposobnošću najslabijeg vozača.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže mladen

  • *
  • Poruke: 253
  • Lokacija: Beograd-Bežanijska Kosa
Odg: Kopaonik, 1. februar 2010.
« Odgovor #2 poslato: 25. Januar 2010. u 17:17 »
E sad, ovo ti pisem ukoliko ne putujes cesto kolima na Kopaonik pa nisi upoznat sa "domacim specijalitetima". Doduse nema veze sa vremenom, ali eto da se nadje. Taj domaci specijalitet je da na par kilometara od Brzeca "domacini" utabaju sneg i u toku noci pospu put vodom. I onda ti, kad stanes, velikodusno nude pomoc u namestanju lanaca, naravno uz nadoknadu. Posto ce sigurno biti snega na kolovozu stavi lance pre Brzeca ili u samom Brzecu, pa potom nastavi. Naravno, ukoliko imas iskustva sa ovim si upoznat.
Ja planiram u petak navece ili u subotu ujutro, ali autobusom :).Samo sto mi se ne svidja sto sigurno nece biti lepo vreme, ne mora sunce da bude, volim da pada sneg, ali samo da magle ne bude. Nista gore na Kopaoniku nego magla u kombinaciji sa jakim jugoistonim vetrom.
Vratiće se magle u London!

Van mreže Sic

  • **
  • Poruke: 1.510
  • Lokacija: Beograd
Odg: Kopaonik, 1. februar 2010.
« Odgovor #3 poslato: 25. Januar 2010. u 21:39 »
Takodje, vrlo je moguce da tokom dana pocne da pada sneg na Kopaoniku, tako da bez lanaca nikako, s obzirom da ce vec od sutra popodne tamo padati sneg. Takodje za taj period se moze ocekivati jos snega i vrlo hladno vreme! :) Uzivaj...

Van mreže Aleksandar

  • *
  • Poruke: 289
  • Lokacija: Brus
Odg: Kopaonik, 1. februar 2010.
« Odgovor #4 poslato: 26. Januar 2010. u 21:35 »
hmmmmmm... za divno cudo ja sa kopa, evo juce sam bio gore na putu nema nigde snega, sve je cisto i prohodno, sto ne znaci da ga nece biti, za lance je istina, i sam to znam koliko varaju ljude pa cak i na dzipovima im namestaju, jer su ljudi glupi, ukoliko nemas iskustva sa snegom namesti lance sam u brzecu kao sto su ti rekli.... lep provod