Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Prognoza za Bansko(Bugarska) 20.02-27.02.2010  (Pročitano 2106 puta)

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Prognoza za Bansko(Bugarska) 20.02-27.02.2010
« poslato: 17. Februar 2010. u 00:32 »
Potrebna mi je pomoc oko prognoze za navedeni period u zimskom turistickom centru Bansko u Bugarskoj.
Putujem u petak 19. i za taj dan mi je jasno skoro sve sto se tice prognoze pa ne moram da brinem za vremenske uslove dok budem vozio do tamo,eto neke koristi od tog otopljenja.Vise me zanima prognoza za period dok budem tamo i na dan povratka?

Bansko se nalazi na skoro 950 m.n.v. sto i nije tako visoko ali su tereni za skijanje na dosta vecoj visini(do 2600m) pa za sneg ne treba da brinem jer ga tamo trenutno ima od 140 do 160 cm.Medjutim zao mi je sto ce u samom mestu sneg intenzivno topiti jer ce Tmax biti u debelom plusu od vikenda a to onda kvari ugodjaj i toliko zeljenu zimsku idilu  :D.
Mislim da ce se ovo otopljenje osetiti cak i vise u Bugarskoj nego kod nas,ali sta sad da se radi...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.813
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Prognoza za Bansko(Bugarska) 20.02-27.02.2010
« Odgovor #1 poslato: 17. Februar 2010. u 07:16 »
U svakom slučaju ciklon nećeš imati zimsku idilu, ali kao što si i sam rekao pošto su skijališta na zavidnoj nadmorskoj visini mislim da temperature neće biti toliko iznad nule kako bi uticali na kvalitet staza. Čak po kartama u prvom delu naredne nedelje temperature po visini nisu iznad nule u tom delu Bugarske.
Srećan put i lepo se provedi, a mi čekamo foto reportažu iz Banskog i izveštaj o uslovima u ski centru. Bansko mi je interesantna destinacija za skijanje tako da me baš interesuju tvoje impresije.

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Prognoza za Bansko(Bugarska) 20.02-27.02.2010
« Odgovor #2 poslato: 17. Februar 2010. u 11:05 »
Bas tako Boce za sad ne bi trebalo da imam problema sa snegom ali ce idila verovatno izostati,ma samo da su staze i sneg na njima uredu a ostalo je manje bitno,imao sam bar ove zime dosta lepih zimskih dana a i noci.
Slike ce naravno biti postavljene i detaljan izvestaj posto volim da obavestim sve koje to zanima o vrlinama i maname nekog turistickog mesta a mislim da ce Bansko imati mnogo vise vrlina.
Lap top nosim sa sobom a kako sam pricitao u hotelu bi trebalo da ima wirles pa cu verovatno biti prisutan na forumu i pratiti sta se desava.
Od tebe sam Boce i ocekivao da ces mi dati neku informaciju jer je to tamo tako da kazem tvoj kraj a samim tim i vremenske prilike tog predela dobro poznajes.

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Prognoza za Bansko(Bugarska) 20.02-27.02.2010
« Odgovor #3 poslato: 19. Februar 2010. u 17:50 »
srecan put, a kad se vratis da te ceka prolece -)
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Prognoza za Bansko(Bugarska) 20.02-27.02.2010
« Odgovor #4 poslato: 19. Februar 2010. u 22:36 »
srecan put, a kad se vratis da te ceka prolece -)
Bodo hvala ti puno sto si mi pozeleo srecan put (najveci deo sam vec pregazio,od Vrbasa do Dimitrovgrada) a jezik pregrizo za ono prolece :-X!
Daj Boze da me saceka neki kijamet i minus kad se vratim  :pop:! Nece zima tako lako otici,ne!