Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: LOKATOR ili NESTO DRUGO  (Pročitano 4444 puta)

Van mreže vazdusni

  • *
  • Poruke: 29
LOKATOR ili NESTO DRUGO
« poslato: 06. Jul 2006. u 11:16 »
Za vreme 1999,clanice NATO su bacale male meto-stanice koje su izvestale o mikro-klimi iznad nase zemlje, a nisu sluzili za navodjenje raketa.Iako su nasi to znali, nastavilo se sa unistavanjem istih, jer i vreme je informacija?!

Inace te male stanice su bile dimenzija 30x30 cm, spoljasnje telo je bilo od stiropora, a unutra su se nalazili: plocica sa cipom za skladistenje podataka i GPS uredjaj, mali akumulator za napajanje i najjednostavnija antena!
rmljavinska nepogoda je jedna od mnogih spektakularnih atmosferskih cirkulacija i jedan od onih fenomena prema kome se ljudi odnose sa postovanjem.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
LOKATOR ili NESTO DRUGO
« Odgovor #1 poslato: 06. Jul 2006. u 13:00 »
Nemoj zezati.  :lol:  Nisam to znao.  :supz: Zanimljivo. :craze:
Zašto im je vreme bilo važno? Nadali su se oblačnom vremenu da ne vidimo njihov nevidljivi.  :lmao:

Van mreže vazdusni

  • *
  • Poruke: 29
LOKATOR ili NESTO DRUGO
« Odgovor #2 poslato: 06. Jul 2006. u 14:53 »
DA! :D
Ili su nesto experimentisali sa vremenom, pa proveravali rezultate! :writeb:

U svakom slucaju nisu za dz bacali toliko toga!
rmljavinska nepogoda je jedna od mnogih spektakularnih atmosferskih cirkulacija i jedan od onih fenomena prema kome se ljudi odnose sa postovanjem.

Van mreže zaklinaj

  • *
  • Poruke: 183
  • Lokacija: Niš
LOKATOR ili NESTO DRUGO
« Odgovor #3 poslato: 06. Jul 2006. u 15:52 »
Vazdusni, da li ti verujes da ljudi ( mislim Ameri :evil:  i Rusi :evil: )mogu  kontrolisu meteoroloske pojave , ili da ih izazivaju?

 :?:  :?:  :?:

Van mreže vazdusni

  • *
  • Poruke: 29
LOKATOR ili NESTO DRUGO
« Odgovor #4 poslato: 07. Jul 2006. u 11:49 »
Mozda!
Iako mi je to malo SF,jer onda bi prvo sredili da kod njih ne duvaju uragani!
Zar ne?! :?
rmljavinska nepogoda je jedna od mnogih spektakularnih atmosferskih cirkulacija i jedan od onih fenomena prema kome se ljudi odnose sa postovanjem.

Van mreže vazdusni

  • *
  • Poruke: 29
LOKATOR ili NESTO DRUGO
« Odgovor #5 poslato: 07. Jul 2006. u 11:50 »
Mozda cumulonimbus zna nesto vise o tome...
rmljavinska nepogoda je jedna od mnogih spektakularnih atmosferskih cirkulacija i jedan od onih fenomena prema kome se ljudi odnose sa postovanjem.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
LOKATOR ili NESTO DRUGO
« Odgovor #6 poslato: 08. Jul 2006. u 02:35 »
cumulonimbus je ako se ne varam već pisao nešto o tome na forumu, naravno na moje insistiranje.
http://www.serbianmeteo.com/phpbb/viewtopic.php?t=48

Van mreže zaklinaj

  • *
  • Poruke: 183
  • Lokacija: Niš
LOKATOR ili NESTO DRUGO
« Odgovor #7 poslato: 08. Jul 2006. u 04:22 »
Citat: "vazdusni"
Mozda cumulonimbus zna nesto vise o tome...


Sigurno zna ! :D

Van mreže Bonanca

  • *
  • Poruke: 106
  • Lokacija: Naissus
    • http://suptropia.4t.com
LOKATOR ili NESTO DRUGO
« Odgovor #8 poslato: 05. Septembar 2006. u 01:17 »
Ej. ćao! Dugo nisam bio ovde, a štagar je novih tema - poslastica (k'o kad se vratiš kući pa zatekneš gomilu novina i pisama pa se daš na čitanje).
Ne znam za meteo lokatore (štaviše, nisam siguran da su postojali ikakvi lokatori - nisam video ni jedan, mada sam '99. bio u PVO odbrani Niša, 'al ga odbranismo), no, prilično sam siguran da su radili nešto s oblacima.
Najupečatljivija stvar se desila negde oko 22. aprila (u toku noći) kad sam gledao kako se teški i niski oblaci iznad grada razmiču (bukvalno je napravljen procep u oblacima), NATO dejstvuje, a potom se oblaci vraćaju na mesto. Ćao đaci. Nema šanse da je to bilo slučajno. To je bilo toliko neprirodno da je izgledalo k'o predstava. Nama dole je ionako bilo isto bilo oblačno ili ne: ne vidimo ih pa ih ne vidimo. Samo pucaj, pa šta bude.
A što se tiče kontrole vremenskih prilika, koliko znam, Ameri imaju još od kraja pedestih na Aljasci postrojenje za ispitivanje delovanja magnetnih polja (po nekom Teslinom principu) na globalna klimatska dešavanja.
U Vijetnamu su svašta radili sa hemikalijama i "prskanjem" oblaka.
Prva mirnodopska upotreba rasterivanja oblaka je bila (zvanično) za olimpijadu u Moskvi '80
Početkom jula u Grčkoj, kad sam ja bio tamo (a biće kraća reportaža o tome), bila je popularna priča da je kišovito zbog toga što su Nemci napravili lepo vreme kod njih za svetsko prvenstvo. Uopšte mi nije teško da poverujem u to. Mada, rekla-kazala.
rognoziram vreme gledanjem kroz dance od flaše

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.473
  • Lokacija: Novi Beograd
LOKATOR ili NESTO DRUGO
« Odgovor #9 poslato: 05. Septembar 2006. u 22:48 »
pa gde si ti covece, bas sam se zabrinuo.