Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Grom udario u bor ispod koga su bili kupači na plaži!  (Pročitano 3879 puta)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Grom udario u bor ispod koga su bili kupači na plaži!
« poslato: 24. Jul 2006. u 23:16 »
Kako javlja B92:

Grom udario kupače na plaži   
24. jul 2006. | 21:24 | Izvor: FoNet    
Rijeka -- U glavnu plažu u Novom Vinodolskom oko 17.00 sati udario je grom, prema prvim podacima, ima poverđenih ali se još ne zna njihov broj.

Povređenim je pružena prva pomoć, a nekoliko osoba je u kolima hitne pomoći na putu za bolnicu. Radnik sa parkinga gradske plaže u Novom Vinodolskom rekao da je povređeno troje ljudi u da je jedna osoba u kritičnom stanju. Po rečina očevidaca, grom je pogodio bor pod kojim su bili kupači.

Plaža je bila puna jer je bilo sunčano, a nevreme je je iznenenada zahvatilo grad s jakim udarom groma, prenosi Hina

Van mreže COJA

  • **
  • Poruke: 1.603
  • Starost: 36
  • Lokacija: Osijek/Gradište
Grom udario u bor ispod koga su bili kupači na plaži!
« Odgovor #1 poslato: 18. Novembar 2006. u 19:01 »
hehhe, kako je svijet malen. Siječam se toga dana kao da je jučer bilo.

Krenio sam na kupanje, bilo je izrazito vruče i sparno. Oko podneva krenio je jak razvoj cumulusa congestusa (na istoku- na planinama Velebita). Oblaci su  jako napredovali i pretvorili se u Cumulonimbusa incusa. Fino sam se kupao i promatrao kako grmovi udaraju u brdima i planinama. Oblak je isao sporo prema nama,kako je isao tako je grmljavina bila sve slabija i munje sve slabije.

Kad odjednom grrrrr  booom!!!!!!!! iz najmeljavijeg oblačića (Cb u raspadu) opalio grom u drvo nasred plaže. Taj prizor necu nikada zaboraviti. Jedno 5 minuta nisam nista čuo od silnog udara groma. Nikad ne bih poslio da iz takvog raspadnutog Cb može opaliti grom. :shock:  :roll:

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Grom udario u bor ispod koga su bili kupači na plaži!
« Odgovor #2 poslato: 18. Novembar 2006. u 21:07 »
Citat
Jedno 5 minuta nisam nista čuo od silnog udara groma

Osecam da je puklo kao bomba... ne znam sta da kazem, ja sam se jednom kupao na moru a da su vrlo blizu bili Cb-ovi.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Grom udario u bor ispod koga su bili kupači na plaži!
« Odgovor #3 poslato: 19. Novembar 2006. u 13:42 »
Zanimljivo iskustvo. Ja nikad nisam bio ni blizu mesta gde je udario grom.  U principu se ne bojim grmljavine, ali kada bi mi se tako nešto desilo verovatno bi počeo da se bojim.  :?
Vrlo čudno je to što se desilo.  COJO jesi baš gledao u drvo kada je udario grom? Mogu misliti koji je to doživljaj.

Van mreže COJA

  • **
  • Poruke: 1.603
  • Starost: 36
  • Lokacija: Osijek/Gradište
Grom udario u bor ispod koga su bili kupači na plaži!
« Odgovor #4 poslato: 19. Novembar 2006. u 18:53 »
Citat: "Joe"
Vrlo čudno je to što se desilo.  COJO jesi baš gledao u drvo kada je udario grom? Mogu misliti koji je to doživljaj.


Nažalost nisam gledo u tom pravcu kad je grom udario, ali svejedno mi je bio jak bljesak na očima.......... mozda je i bolje sto nisam gledao prema drvetu

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Grom udario u bor ispod koga su bili kupači na plaži!
« Odgovor #5 poslato: 19. Novembar 2006. u 19:01 »
Ja sam jednom prilikom u Kolašinu doživio to da su gromovi udarali u mojoj neposrednoj blizini. Kolašin je inače poznat po ljetnjim nevremenima koja su tamo jako česta.
Sjedio sam u vikendici na brdu Dulovine iznad Kolašina kada su odjednom gromovi počeli da udaraju tako jako da se iste sekunde čuo grom i vidjela munja. Najbliži grom je udario u dalekovod 30m od moje kuće.
Vidio sam jedan grom kako udara. Uopšte nije neki doživljaj. Samo bljesne na kratko, a onda bruji i bruji...
Mogu vam reći da uopšte nije prijatno iskustvo. Ne bih volio da opet doživim nešto slično.
Interesantno je da uopšte nije padala jaka kiša i grad, već samo kratkotrajni pljusak.
Ovo se često ljeti dešava na tom brdu. jedan moj komšija odatle je doživio da je grom udario u njegovu kuću dok je sjedio unutra 8)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm