Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1347669 puta)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4080 poslato: 18. Februar 2018. u 17:04 »
Kad već mora da pada kiša, realno bolje da pada na +10°C, nego na +2°C.  :) Sviđa mi se tendencija modela da uvode prolećne temperature od srede.





padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4081 poslato: 18. Februar 2018. u 17:23 »
Ali uz košavu. Nebi me začudilo da pola padavina što crtaju modeli ispari zbog košave. Kako stoje stvari košava će duvati narednih 5 dana

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4082 poslato: 18. Februar 2018. u 17:31 »
Isparice kiša,ionako nije nešto preterano ni potrebna..
Ostaje sledeci vikend,Gfs ne odustaje od tog
ciklona( Sredozemlje bi svakako reagovalo na ovu hladnu masu), u startu bi to bila kisa ali uz pad temperature preslo bi u sneg.. 06z je bio bogat padavinama za taj period,videcemo ovaj 12Z sta kaze  :)
 ^^ Svakako je bolja kisa na 10 nego na 3 stepena ako vec moze da se bira  :grin:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4083 poslato: 18. Februar 2018. u 18:01 »
kad se otvara kladionica I sta ima u ponudi??? :D

Do petka sigurno se ne otvara jer nije ovo toliko zanimljivo a za posle videcemo...  :)
Los  bas ukmo a gfs dobar... Ovo nam pokazuje da je jos sve otvoreno...
« Poslednja izmena: 18. Februar 2018. u 18:16 Bart »

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4084 poslato: 18. Februar 2018. u 19:57 »
Kakav izlaz Eca :worthy:,dugotrajna hladnoca kojoj se ne vidi kraj,auuu auuuu sta nam se sprema
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4085 poslato: 18. Februar 2018. u 19:59 »
Boleština od izlaza. Tačka.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4086 poslato: 18. Februar 2018. u 20:04 »
Smesi nam se suva ledara  :facepalm: Ultra hladni izlaz,ne bi bilo dobro da se ovo ostvari.. Pogotovo ako izostane snezni pokrivač. Ali u takvim situacijama i par mm bude dovoljno..
Ono sto iskustvo kaze je kada se spusti ovako hladno jezgro,tesko bude naruseno ili oterano.. Uvek to traje po nedelju dana pa cak i više.. Kakvi blokovi se samo crtaju, Skandi,Azorac se uzdize, skolski primer blokirajuce situacije..
Edit: Ali Rhmz briljira tj prognoze na Tv gde vide svakodnevnu kisu,susnezicu,sneg  :O

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4087 poslato: 18. Februar 2018. u 20:04 »
Ali Ec crta i sneg uz -20 po visini :grin:
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4088 poslato: 18. Februar 2018. u 20:09 »
Ako sam ja to dobro video u većem delu Srbije to je mršavih 5-6 cm snega. A Hrvatska 20+ cm.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4089 poslato: 18. Februar 2018. u 20:11 »
Kada sam ja još napisao da mi to miriše na suvo zahlađenje koje će doći nakon padavina. Jednostavno, hladnoća i padavine, to kod nas ne ide. Videćemo u ponedeljak i utorak nešto mokrog snega i to je to.

Najiskrenije se nadam da tu još može doći do nekog preokreta i da se ta ledara preusmeri zapadnije ili istočnije, jer ovakvi izlazi stvarno bacaju u depresiju sve nas koji jedva čekamo proleće...


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4090 poslato: 18. Februar 2018. u 20:11 »
Ljudi to je tek za nedelju dana tako da ne shvatati ozbiljno vec samo da je veoma verovatan hladan period... Koliko, sta i gde ne znamo...
Rano je da gledamo da li ce biti i gde ciklon itd... Sada samo vazno da hladnoca dolazi...
Inace danas sam procitao da je T golfske struje u februaru najniza, e sad kog datuma i gde mereno ne znam... Poy

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4091 poslato: 18. Februar 2018. u 20:13 »
Ja ne znam sta je problem 10-15mm na -10c,to je 20+cm snega garant
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm


Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4092 poslato: 18. Februar 2018. u 20:37 »
Ја колико пратим карте, а то је неколико година, када имамо овакве ситуације, односно када се уцрта овако брутална хладноћа, обично се после неког времена ту појави и нешто циклонске активности и падавине, што неко рече и пар mm је довољно за идилу.

Одавно није било неке ледаре, без барем декоративног покривача, причам за мој крај.

Али отом, потом, има времена за свакакве промене.

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.763
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4093 poslato: 18. Februar 2018. u 23:22 »
Jugoistok ce se ovaj put malo provuci ali sever i zapad zamrznuti.
ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4094 poslato: 18. Februar 2018. u 23:44 »
Samo oprezno, bila je ledara prognozirana od petka, subote, nedelje a sada ponedeljka.
Nemoj da se prevarite lako i da vas kasni izlazi zaslepe, sve ce to da se ublazi.
Bitno je ono sto ulazi u sledeca 3-4 dana a i to je dalek period. Pogotovo kada se zna da nam taj period donosi samo kisu i nista vise.
Ne treba ocekivati neki sneg, mislim da je mala sansa za tako nesto.

EC je juce za sledeci petak davao -1C a veceras +5C, to je ogromna razlika koja se iz izlaza u izlaz povecava.

Znate valjda pricu o stapu i sargarepi, nemojte da se pecamo...

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4095 poslato: 19. Februar 2018. u 00:25 »
Meni se čini da je scenario EC-a. dosta realniji nego GFS. Ne zbog toga što je dosta hladniji, već mislim da onakav AC iznad Skandinavije ne moze tek tako da nestane. To je samo moj osećaj. Mislim da ono najbolje od zime tek predstoji.

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4096 poslato: 19. Februar 2018. u 00:47 »
Какав просек GFS 18 z, по половини претурбација уопште не би ни видели зиму, него би и лагано отишли у пролећни мод.  :worthy:

Ни главни излаз није пуно бољи, даје блиц зиму и онда даје спајање овог леденог језгра са Атлантиком којег исти усиса великом брзином.

Надам се да је ово само "баг" ове зиме тотално неупотребљивог GFS-a.


Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.763
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4097 poslato: 19. Februar 2018. u 07:35 »
Opet EC pomerio ledeni dogadjaj za jedan dan, od petka dosli smo do ponedeljka, nećka se nesto. To je to sad ce ovo crno belo vreme da se razvlači do u nedogled. :cf: :angry:
ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4098 poslato: 19. Februar 2018. u 08:47 »
Ја колико пратим карте, а то је неколико година, када имамо овакве ситуације, односно када се уцрта овако брутална хладноћа, обично се после неког времена ту појави и нешто циклонске активности и падавине, што неко рече и пар mm је довољно за идилу.

Potpisujem.

Tako je bilo uostalom bilo i prošle zime u januaru. Sećamo se svi onog visinskog ciklona kada su svi već kukali zbog suvog zahlađenja.
Dajte da mi vidimo tu hladnoću. To je potreban uslov da bi smo konačno videli pravi sneg ove sezone.  Ovo sve u međuvremenu je jedno veliko ništa.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #4099 poslato: 19. Februar 2018. u 08:57 »
Zanimljivo da WRF trenutno vidi dosta povoljniju situaciju za formiranje sneznog pokrivaca u NS od one kada smo se kladili, a sada mnogo manje verujem u sneg, kao pretpostavljam i svi vi. Mozda je to znak.  :D
Ajde da vidimo jel moze EC da se izvadi i da imamo do srede ujutru par cm sneznog pokrivaca ovde.