Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Snjegovi u Baru  (Pročitano 3198 puta)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.398
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Snjegovi u Baru
« poslato: 30. Decembar 2006. u 12:51 »
Evo, pošto vidim da sam ovo već negdje ranije pominjao, pa da sročim sve u jednu temu:
Najveći snjegovi koji se pamte u Baru padali su 1956. i 1965. godine. Tada se nisu vršila mjerenja, ali se priča da je palo oba puta oko 40cm snijega.
U zadnjih 20 godina, u Baru nije bilo snijega većeg od 10cm.
1985. (ne znam koji mjesec) je izmjereno 9cm snijega. Nemam ništa više informacija o ovom događaju...
1991. Pričaju ljudi da se jedan dan zabijelilo, ali ništa posebno...
5. marta 1995. Pao je snijeg koji neću zaboraviti. To je ujedno i moj prvi susret sa snijegom. HMZ je zabilježio 5cm , a interesantno je da ljudi pričaju da toga dana nije nigdje bilo snijega kolko u mom naselju. Snijeg se zadržao samo jedan dan. Evo jedne slike od tog dana. Malo je mutna, ali se jasno vidi snijeg...


21. decembra. 1999. godine palo je 2cm snijega. Taj dan će više biti zapamćen po nevjerovatno olujnoj buri koja je nosila krovove. Taj snijeg se zadržao par dana zbog velike hladnoće koja je poslije nastupila...

24. januara 2000. godine pao je najveći snijeg koji pamtim. Taj dan naravno nikada neću zaboraviti. HMZCG je zabilježio 7cm, ali je u mom naselju bilo sigurno dvadesetak centimetara. Snijeg je trajao dva dana.
Evo jedne mutne slike od toga dana...


februara 2005. je takođe padao snijeg u Baru. Zadržao se po travi i na kolima, ali nije palo ni 1cm.

2007. ???


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 17.1mm
Miljakovac - 18.0mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Snjegovi u Baru
« Odgovor #1 poslato: 30. Decembar 2006. u 13:05 »
Moram priznati da je verovatno mnogo veći doživljaj kada inače zimi nije uobičajeno da pada sneg, pa padne :?:  :!:  U svakom slučaju 20 cm je visok snežni pokrivač i za Novi Sad. Zaista spektakularno ako je palo toliko snega.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.398
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Snjegovi u Baru
« Odgovor #2 poslato: 30. Decembar 2006. u 13:17 »
Kako je tek bilo tih godina kada je padalo i 40cm ? Ne mogu ni da pomislim :roll:


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 17.1mm
Miljakovac - 18.0mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Snjegovi u Baru
« Odgovor #3 poslato: 30. Decembar 2006. u 13:34 »
Citat: "Jopa"
Ja nikad nisam doživio snijeg iznad 10 cm! :cry:  :cry:  :cry:


Kod mene svake zime bude bar jedan sneg preko 10cm.  :)

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.473
  • Lokacija: Novi Beograd
Snjegovi u Baru
« Odgovor #4 poslato: 30. Decembar 2006. u 13:56 »
i kod mene svake zime bude bar jedan sneg preko 10 cm, a obicno bude i jedan sneg od 20+ cm.
Inace najveci sneg koji pamtim sam doziveo januara 1999 godine i bilo ga je oko 40 cm. Sigurno je bilo i veceg snega, znam da mi Mama prica da je jedne godine 80-tih pao extra sneg, da je bilo preko pola metra, sa nanosima i od metar...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.398
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Snjegovi u Baru
« Odgovor #5 poslato: 30. Decembar 2006. u 16:25 »
Interesantno je kolko češće pada snijeg u Beogradu ili Novom Sadu nego u Baru, a sniježni rekordi su skoro jednaki.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 17.1mm
Miljakovac - 18.0mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Snjegovi u Baru
« Odgovor #6 poslato: 30. Decembar 2006. u 20:01 »
Citat: "Milosh"
Interesantno je kolko češće pada snijeg u Beogradu ili Novom Sadu nego u Baru, a sniježni rekordi su skoro jednaki.


Ja mislim da je to zato što Bar recimo ima znatno veću količinu padavina od ova dva grada. Pa evo prati ove zime koliko će padavina biti kod tebe, a koliko kod nas.
Mada mislim da ipak rekordi su veći u NS i BG

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.473
  • Lokacija: Novi Beograd
Snjegovi u Baru
« Odgovor #7 poslato: 31. Decembar 2006. u 02:35 »
Jesu, rekord za Beograd je 85 cm.