Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Mart 2015.  (Pročitano 76412 puta)

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #200 poslato: 10. Mart 2015. u 21:19 »
WRF-NMM za Bg sutra vidi slabe konvektivne padavine ali i prekosutra :



Bice tu i dosta kise na oko 5 C poznat scenarijo ove zime .

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #201 poslato: 11. Mart 2015. u 10:58 »
Narednih dana sa kišom, susnežicom i snegom. U nižim predelima kiša, dok se na planinama očekuje sneg. Naredne sedmice jačanje košave, ali malo toplije i nakon toga veliki su izgledi da konačno dođe proleće kada mu kalendarski i dolazi red. Nakon smirivanja košave, najverovatnije krajem sledeće sedmice moguće temperature i od 20 stepeni.

Van mreže dzono

  • *
  • Poruke: 14
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #202 poslato: 11. Mart 2015. u 18:35 »
Imam osjećaj da ćemo iz zime pravo u ljeto.

Van mreže Радан

  • Увек уз зиму!
  • **
  • Poruke: 715
  • Lokacija: Seleuš 45° 07′ 38" SGŠ 20° 54′ 57" IGD 66km (NE) od Beograda
  • Место:Селеуш, Алибунар 66m NMV Јужнобанатски округ
    • Трибалија
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #203 poslato: 12. Mart 2015. u 00:40 »
Kolko vidim GFS sve vise ide i to ka kratkom al jacem zahladjenju od ovog tamo oko 23 do 26 crta se jak prodor hladnog vazduha, sto znaci da nije iskljucena mogucnos kojeg sneznog pljuska, ali i mrazeva jutarnjih umerenih, :kafa: Ja se jos nebi nadao ni onom prolecu, a kamoli letu. Jedno je sigurno u martu 20C,necemo bas preci kako se nadaju mnogi, a mislim da i 15C tesko ;D .
Јануар 2024 13cm+
Децембар 2022 2cm snega
Циклон Жика(Децембар
 2018)=40cm снега.
Циклони (Jануар 2019)=38cm снега.
Оптимизам је најважнија ствар код човека

Van mreže СрпскиСељак

  • *
  • Poruke: 158
  • Lokacija: Србија
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #204 poslato: 12. Mart 2015. u 07:00 »
Задњи издисаји зиме,нема ту пуно шта да се прича,као што неко рече из полузиме прелазимо директно у полулето.

Van mreže mikan74

  • *
  • Poruke: 200
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #205 poslato: 12. Mart 2015. u 12:05 »
Italijani za 17-18 Mart kažu fresco del Balkani



a za 20-23 Mart jedan od scenarija je i ovaj, sve u svemu proleće po njima počinje na pogrešnoj no(z)i  - to jest kao da je ustalo na levu nogu  :P



Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #206 poslato: 12. Mart 2015. u 23:49 »
Kiše će biti još sutra a onda od subote postepena stabilizacija vremena i dominacija visokog vazdušnog pritiska uz porast dnevnih temperatura.
Oko srede će možda jedino biti šansi sa manje padavine , ali temperature će i dalje biti u granicama vrednosti za početak proleća.
Sve u svemu , od iduće sedmice temperature prave prolećne!  :sun

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #207 poslato: 13. Mart 2015. u 00:33 »
Nisam siguran da cemo uzivati u pravom prolecu od nedelje, bar ne mi koji smo u kosavskom podrucju. Vetar ce svakako kvariti utisak lepog vremena i subjektivno ce biti hladnije. Ta kosava je itekako dobrodosla da prosusi zemljiste od dugotrajnih padavina u predhodnom periodu.

Van mreže mikan74

  • *
  • Poruke: 200
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #208 poslato: 13. Mart 2015. u 10:23 »
Ni GFS nije siguran šta će biti u narednom periodu to jest početkom treće dekade Marta, iz izlaza u izlaz menja priču i to drastično

od  :sun


do  :zima2

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #209 poslato: 13. Mart 2015. u 22:59 »
Gfs menja  i dalje pricu od 20-og marta na svakom izlazu ali ja mislim da nece biti zahladjenja kao prosle nedelje a samim tim i snega... Ali secam se pocetka proleca 2013 valjda je bio 28.3.  kada je napadao sneg u Nishu oko 5cm ujutru da bi tokom dana temperatura bila oko 8 stepeni...Naravno nije ovo jedini slucaj mozda je nekad i kasnije padao sneg ali ja znam za ovaj primer a i najskoriji je :) Jel mi neki admini ovde brisu slike gfs meteograma kad ja ubacim ili je nesto drugo u pitanju? nestanu posle nekih sat vremena...Glupo pitanje ali sta da radim nov sam na forumu :)

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #210 poslato: 13. Mart 2015. u 23:17 »
Od sutra bi ponovo moglo sunce da proviri a od nedelje veci rast T , GFS dosta hladniji od EC-a za period posle .

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.213
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #211 poslato: 14. Mart 2015. u 12:49 »
Zanimljiva bi bila ova situacija sa visinskim ciklonom koji se gura sa istoka Evrope,da je gore severnije ostao stabilan anticiklon.

Ovako,dok se (visinski ciklon) približi istoku Balkana,kreće gore sa severa da se probija ciklon na Skandinaviju i remeti ga da dalje "klizi" na rubu anticiklona zapadnije.

u Rumuniji neće nedostajati pljuskova snega,mada su čini se mogući i kod nas u noći sreda na četvrtak.

Zahladjenje,na visini kako i u prizemlju je sigurno.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #212 poslato: 14. Mart 2015. u 20:37 »
Ono što je najvažnije je da je pred nama dug period uglavnom suvog vremena. Ako padavina i bude u narednih nedjelju dana, biće slabe i sporadične. Ono što je loše je što će doći do otapanja snijega na planinama, ali ne bi trebalo da bude naglo topljenje, jer se ne očekuje neka južina, već stabilno anticiklonalno vrijeme.
Sve u svemu, trebalo bi da se vodostaji na rijekama postepeno vrate u normalu.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.805
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #213 poslato: 15. Mart 2015. u 15:07 »
Prevrtljive karte za period posle 20-og Marta ponovo se crta ciklon koji bi se zadržao nešto duže iznad balkana

u tome se slažu za sada i ec i gfs. ostaje nada da će biti što manje padavina.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.213
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #214 poslato: 15. Mart 2015. u 20:48 »
Od visinskog ciklona sa istoka na kraju slabo šta,pad temperature da ali jedva možda pokoji pljusak nečega i to je to.

Ali on svakako upada u senku ovoga što crta ECM za 6-7dana na severu Evrope,koji izliv hladnoće :o Ovo čitave zime nisu imali tamo..

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže marko79

  • *
  • Poruke: 366
  • Starost: 45
  • Lokacija: bečej
  • carpe diem
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #215 poslato: 15. Mart 2015. u 23:56 »
 ^^da, i ensi gfs-a 12z su za taj period prilično potonuli, malo nedostaje da se hladnoća spusti do nas. iskreno, iako sam zimoljubac, kad je nije bilo do sada, ne nora ni u poslednjoj dekadi marta. naročito ako procvetaju kajsije. širok AC od grenlanda pa prema jugu, i u jakoj severnoj struji hladnoća preplavljuje severnu evropu. zasad ipak deluje da se neće spustiti do nas, ali mala izmena sinoptičke situacije i možemo lako potonuti u zimu. setimo se 26/7 marta 2013.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #216 poslato: 18. Mart 2015. u 01:42 »
Ono zahladjenje sto su modeli crtali tu oko 22. marta svakim izlazom slabi, tako da mi se cini da bi mogli da kazemo da od petak pocinje pravo prolece... Naravno ovo kazem sa rezervom da sve to moze da se promeni i da su prognoze za vise od 5 dana nepouzdane...

Van mreže СрпскиСељак

  • *
  • Poruke: 158
  • Lokacija: Србија
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #217 poslato: 18. Mart 2015. u 06:50 »
Зимољубци,мразољубци,снегољубци....помирите се са тиме да зиме више неће да бидне!!! До краја Марта,можда пар слабих мразића  ::) и стиже бре лепо време  :jupi:. Ајд у здравље до следеће зиме,поздрав од мене "контраша зимољупцима"!!!

Van mreže Sic

  • **
  • Poruke: 1.510
  • Lokacija: Beograd
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #218 poslato: 18. Mart 2015. u 11:16 »
Зимољубци,мразољубци,снегољубци....помирите се са тиме да зиме више неће да бидне!!! До краја Марта,можда пар слабих мразића  ::) и стиже бре лепо време  :jupi:. Ајд у здравље до следеће зиме,поздрав од мене "контраша зимољупцима"!!!

Zimu niko nije ni spomenuo od poslednjeg ciklona, samo zahladjenje....

Van mreže Caligula

  • *
  • Poruke: 103
  • Starost: 61
  • Lokacija: Beograd
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #219 poslato: 18. Mart 2015. u 13:21 »
To @ljakse, iz tvojih usta u Božije uši.
Shvatam zašto volite sneg i zimu, pa očekujem da shvatite da volim sunce i toplotu.