Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Nestabilnosti u Valjevu (početak jeseni) 19. 09. 2016.  (Pročitano 1402 puta)

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.152
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Nestabilnosti u Valjevu (početak jeseni) 19. 09. 2016.
« poslato: 19. Septembar 2016. u 23:58 »
Početak jeseni 2016. godine obeležile su odlične nestabilnosti koje su se produžile od prethodnog dana i noći sa obilnim padavinama i jakim električnim pražnjenjima. Dan je počeo sa kišom koja je posle oluje i novih 20lm2 polako prestajala i usledilo je razvedravanje. Medjutim već oko 11h je došlo do novih razvoja i kratkotrajne kiše koja je padala umerenim intenzitetom desetak minuta. Potom je usledilo novo razvedravanje i porast temperature sa 16C na 22C. Bilo mi je tada jasno da su i danas 90% šanse za ozbiljne razvoje. Tako je i bilo.

Ozbiljniji razvoji kreću nešto pre 16h.


Počinje grmljavina.






Razvoj je potom oslabio i od njega sam dobio samo slabu do umerenu kišu bez grmljavine. Tada je struja bila zapadna.

Potom oko 17h sledi mnogo ozbiljniji razvoj koji se približavao sa severozapada jer se strujanje okrenulo na severozapadno.




Oko 18h je potpuno prišao i počela je mnogo jača grmljavina uz žestoke munje, a par puta je opalio grom u neposrednoj blizini.






Pokušao sam potom da otrčim do najbližeg mosta i da mnogo detaljnije uslikam prilazak ove olujice, ali je ona već dosta blizu prišla i dok stigoh do mosta, opalio je grom na oko 2km severoistočno. Tako da su mi dve fotke, em bile ne uspešne, em nisam hteo da se igram sa životom i da na samom kraju ove sezone prodjem kao one dve nesrećne devojčice iz Aleksandrovca 25-og jula.  :( Naravno, odmah sam uhvatio tutanj kući.  :grin: Grmelo je još desetak minuta uz žestoka električna pražnjenja bez kiše. Konačno je usledio silovit pljusak uz nešto redju, ali i dalje jaku grmljavinu. Trajao je oko petnaestak minuta i stao. Potom je usledila umerena kiša sa povremenim pauzama, pa oko 21h ponovo jači pljusak bez grmljavine. Nastavila je slaba do umerena kiša. Do sada je palo oko 10mm vodenog taloga. Tako da od ovog ciklona sam već sada blizu 50lm2. Poslednja ozbiljnija kiša je pala 6-og septembra, ali iz jednolične slojaste oblačnosti i bez konvektivnih padavina za razliku od ova dva dana. Prezadovoljan sam.   :) :D

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.287
  • Lokacija: Beograd
Odg: Nestabilnosti u Valjevu (početak jeseni) 19. 09. 2016.
« Odgovor #1 poslato: 20. Septembar 2016. u 00:05 »
Odlicno Stefane, za, pretpostavljam kraj sezone, da odradis i tu oluju!  :laie:

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.152
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Nestabilnosti u Valjevu (početak jeseni) 19. 09. 2016.
« Odgovor #2 poslato: 20. Septembar 2016. u 13:43 »
Odlicno Stefane, za, pretpostavljam kraj sezone, da odradis i tu oluju!  :laie:
Havala mareeram.  :) Ona od predhodnog dana i pogotovo ona izmedju dva dana je bila mnogo jača i žešća, ali nisam želeo da prokockam i poslednju šansu. :D