Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Zima 2016/2017  (Pročitano 144731 puta)

Van mreže bojan886

  • *
  • Poruke: 257
  • Lokacija: Pirot,jugoistocna Srbija
Odg: Zima 2016/2017
« Odgovor #60 poslato: 25. Novembar 2016. u 22:42 »
Ma ovo je druga situacija,nece se ciklon premestati sa Atlantika ka Jadranu i Sredozemlju,vec preko srednje Evrope ka Austrijskim Alpima,ali mi ne ide u glavu da se toliko produbi prelazeci preko Srednje Evrope,jer tamo valjda nema od cega da se produbi,tako da i ja mislim da je posredi greska i da ce weather2umbrela ukinuti te padavine za mesta poput Bad Icgla i St. Johana,istocno i jugoistocno od Salcburga su ta mesta,a mozda je u pitanju i mikroklima tih mesta,poput recimo Ivanjice kod nas.

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Zima 2016/2017
« Odgovor #61 poslato: 25. Novembar 2016. u 23:03 »
 ^^ U tom periodu nema ciklona sa Atlantika koji ce se premestati u tom pravcu. Nesto te zbunjuje ocigledno.
Evo karte za prvi decembar:


Sve padavine koje se daju u tom terminu su od ovog prostranog ciklona na severu, iznad Skandinavije.

Van mreže Радан

  • Увек уз зиму!
  • **
  • Poruke: 715
  • Lokacija: Seleuš 45° 07′ 38" SGŠ 20° 54′ 57" IGD 66km (NE) od Beograda
  • Место:Селеуш, Алибунар 66m NMV Јужнобанатски округ
    • Трибалија
Odg: Zima 2016/2017
« Odgovor #62 poslato: 25. Novembar 2016. u 23:41 »
Nisam tako često na forumu, ali redovno pratim forum pa zbog obima posla ne mogu pisati. Modeli posle 5 decembra vide bum od hladnoće. Ono što me je zainteresovalo je model GEM Ensemle Koliki prodor hladnoće 11 decembra. A ciklon iz srednje evrope oko 9  bi se vrtijo kod nas, što bi izazvalo sekundarku u sredozemlju na ovoj slici zadnjoj kada je i naj hladnije na 850hp.

Naravno uzimam u obzir da se po ovakvom modelu ne gleda vreme. Međutim sada je sličan sa GFS-om, ali je GFS malo lošiji. Iskusniji član ovog foruma ne mogu se setititi, mi je rekao da se svaki model mora uzeti u obzir jer će sigurno u daljim izlazima biti slični. ECMF je druga priča.
Јануар 2024 13cm+
Децембар 2022 2cm snega
Циклон Жика(Децембар
 2018)=40cm снега.
Циклони (Jануар 2019)=38cm снега.
Оптимизам је најважнија ствар код човека

Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Zima 2016/2017
« Odgovor #63 poslato: 26. Novembar 2016. u 00:02 »
Za sve koji smo se obradovali 12z izlazu, a vidim bilo je dosta price na forumu, ocekuje vas hladan(ili mozda bolje reci topao) tus kad pogledate 18z za kasnije sate. AC sa otprilike 1030 milibara stoji nad nama preko 100 sati  i jasno se vidi pozitivna temperaturna anomalija :facepalm: :facepalm: Naravno kao sto ni prethodni izlaz nije znacio nista, tako ce mozda vec ujutru i ovaj, ovo kazem samo kakva je trenutna situacija.

Van mreže bojan886

  • *
  • Poruke: 257
  • Lokacija: Pirot,jugoistocna Srbija
Odg: Zima 2016/2017
« Odgovor #64 poslato: 26. Novembar 2016. u 13:38 »
Opet ce se neka hladnoca izgleda sunjati iz Skandinavije tamo za 5,6ti,ali ja se ne bih zaletao,mi bismo za sada mozda trebali biti zadovoljni da bude i dalje oko 5 stepeni oko tih datuma,a ako li se ostvari taj prodor opet oko 0,ali ni to ne bi bilo nesto ako ne izazove ciklon u Sredozemlju,e sad ako frontovi sa severa i severozapada mozda mogu doneti preko 20mm padavina i to je ok.
« Poslednja izmena: 26. Novembar 2016. u 13:58 bojan886 »

Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Zima 2016/2017
« Odgovor #65 poslato: 26. Novembar 2016. u 22:21 »
Nek ostane za arhivu :worthy: :oboze:

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Zima 2016/2017
« Odgovor #66 poslato: 26. Novembar 2016. u 22:52 »
 :facepalm: mislim da stvarno treba obratiti malo vise paznje na komentare u ovoj temi... nema smisla pisati besmislice i kaciti slike koje zaista ne pokazuju nista znacajno (na ovoj slici sto je real madrid postavio doduse ima jedna zanimljiva stvar, a to je 1085hPa iznad Grenlanda). Neka me niko ne shvati pogresno, nemam nista ni protiv koga, samo malo sve ovo gubi na kvalitetu ako se komentarise na nacin na koji se to cini u poslednje vreme u ovoj temi. Da ne bih ja vise pisao o tome, nema smisla da to ja radim, ovo je poslednji post u kome cu pisati o tome, ali bas ume da zasmeta kad vidim neke postove koji jednostavno nisu prikladni za ovakav forum. Svako ima neka svoja ocekivanja od ove zime, i svako se nada necemu ali nemojmo bas pogresno citati modele i iznositi neke cinjenice koje nisu tacne. Sinoc sam rekao da je lepo sto ima dosta novih clanova koji treba da uce, i tu sam ih pravdao. Veceras to necu raditi, ima dosta novih clanova koji treba da uce. I tu je tacka. Zbog odrzavanja kvaliteta samog foruma i zbog ljudi koji ga posecuju, komentari moraju biti mnogo bolji i korisniji nego sto jesu u poslednje vreme. To je to sto se toga tice. Nadam se da mi niko ne zamera i da ne uzima nista za zlo.

E sad, da ne budem totalno van teme. Sto se tice Decembra meseca, kako mi se sada cini i kako stvari stoje na vecini modela, mi bismo dosta dugo bili na "granici" neke ozbiljnije zime uz dosta promenljivo vreme, barem u prvih deset dana sledeceg meseca. Kada bih morao sada, na osnovu trenutnog stanja stvari, da dam prognozu za prvih 10 dana Decembra to bih uradio veoma kratko. Promenljivo sa temperaturama uglavnom par stepeni iznad nule. E sad, da li to sve moze da bude bolje po zimu kod nas? Moze, naravno. Za sada je po modelima sve to malo preistocno. I ne govorim samo o danasnjim izlazima vec o, sada vec, dosta izlaza unazad. Sto znaci da stvari mogu da se poprave. U svakom slucaju vise volim kada je sve malo preistocno nego kada je prezapadno.
U prvoj situaciji imamo mogucnost prodora hladnijeg vazduha pod uglom koji nama odgovara, ili da se polje visokog vazdusnog pritiska smesti iznad nas pa da imamo tmurno i maglovito vreme uz temperature koje bi bile prikladne ovom dobu godine. Naravno, padavine bi nam falile ali je, bar meni, i to mnogo bolje nego u situaciji kada imamo sisteme postavljene previse zapadno pa se formira sekundarka u sredozemjlu, mi naravno budemo u toplom sektoru i dobijemo veliku kolicinu kise na 3-4 stepena, da bi sa padom temperature padavine oslabile i prestale.
Toliko od mene za sada, i samo da kazem, prilicno sam optimista sto se tice prve dekade decembra, pa ostaje da pratimo :)

Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Zima 2016/2017
« Odgovor #67 poslato: 27. Novembar 2016. u 00:40 »
Ja sam ovo sliku postavio samo zato sto se 1085hPa skoro nikada ne vidja, a dosad nisam nijednom postavio nesto sto nema veze sa ovom temom. Na ovom forumu su se godinama postavljale slicne slike, koje nemaju direktne veze sa vremenom u nasoj drzavi i raznolikost i razlicite zanimljive informacije(npr onog decka sto pravi reportaze iz USA i pise aktuelnim vremenskim prilikama tamo)  su to sto je i ucinilo da ovaj forum dobije nove clanove.Zamislite samo da Kimi nije postavljao netacne stvari(nadjite u arhivi) na koje su ga drugi ispravljali i ukazivali mu, nego da su mu savetovali da ne postuje vise i govorili mu da lupa gluposti, da li bi postao ovako dobar i omiljen mnogima uz jos neke forumase, kao sto je sad. Niko se nikad nije bunio (kao sto i ne treba) jer forum ne samo da treba nego MORA da ima slobodu pisanja(ne govorim o svom postu, nego o ljudima koje su napali neki clanovi foruma zato sto su napisali nesto sto oni smatraju za nebitno) sve dok se pridrzava pravila i ne vredja nikog, to jest ponasa se kulturno. Da li neko ima realna ocekivanja ili ne to je njegova licna stvar i ima pravo da iskaze SVOJE misljenje. Ni na sportskom forumu ako neko napise da Bazel osvaja LS ne traze svi da prestane vise da pise(desi se ponekad nesto kao Lester npr). Ono sto je poenta je to da je ovo forum, a ne zvanicno saopstenje RHMZ pa da ne sme da  se lupi "glupost" koja ima 0,1% sanse da se ostvari, ili neka nebitna informacija. A ako neko nije zadovoljan kvalitetom postova, onda neka napise sam nesto sto smatra kvalitetno, pa ce ljudi sami proceniti koja (cija) informacija vise vredi i koja je tacnija. (Ja sam itekako svestan da iskusniji clanovi pisu mnogo kvalitetnije postove i vise verujem onome sta oni napisu, ali opet to je samo moje licno misljenje) Isto kao i u prodavnici, ako ti se ne svidja ta sunka ti kupi onu drugu, ali nemoj da trazis da ova nestane iz prodaje,jer nije kvalitetna, jer ima ljudi kojima se ona svidja. A ako posle nekog vremena ne ide radnja(forumasi) ce je sami povuci iz prodaje(nece vise slati takve nerealne komentare).  Iako nisam prozvan u onome sto se pisalo, morao sam  da stanem u odbranu drugih forumasa sto se ovog tice. Ovo nema veze sa Miletovim postom, za njega je vezana samo 1. recenica, ili sa bilo kojim drugim licno, nego me sad Mile podsetio sta sam hteo da napisem pre neki dan, ali nisam imao vremena. Ako se admin ne slaze sa mnom u vezi ovoga(a mislim da se slaze jer ga pratim ovde vec godinama) neka mi da opomenu da ne pisem vise ovakve stvari, neka mi ukaze sta sme da se pise(mislim stvarno dobronamerno, bez ikakve ljutnje, a ne cinicno).

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Zima 2016/2017
« Odgovor #68 poslato: 27. Novembar 2016. u 00:55 »
 ^^ Mislim da je glavni ''problem'' ako ga uopste i ima,nastao zato sto vecina istaknutih clanova,koji pisu kvalitetne postove,pogotovo ovde u ovim temama vezanim za prognozu-Ne pise.Samim tim ljudi manje upuceni imaju potrebu da nesto napisu,dal to bilo kvalitetno ili ne manje vise nije bitno,ali sam misljenja da od kad pratim forum,nikad se nije desavalo da (pogotovo u ovim zimskim mesecima kada je zasigurno forum najposeceniji ) bolji poznavaoci meteorologije su se malo ulenjili.i mnogo se manje pise o prognozama  :D Naravno,svako ima svojih obaveza ,problema i u ovim ''brzim''vremenima tesko se nalazi ono malo slobodnog ;) Nema potrebe dalje da se ulazi u objasnjavanja,pogotovo ne ovde po sred -dugorocnih prognoza :) Odoh u off  :)
Bice zime,neki zure i iscekuju sto pre pola metra snega  :grin: Ali zima nije ni pocela tako da nema prostora za razocarenja  :tu:

Van mreže marko79

  • *
  • Poruke: 366
  • Starost: 45
  • Lokacija: bečej
  • carpe diem
Odg: Zima 2016/2017
« Odgovor #69 poslato: 27. Novembar 2016. u 01:19 »
 ^^ upravo tako. Mi manje iskusni i sa manje znanja (iako skoro 10 godina pratimo i čitamo postove članova koji pišu dobre i kvalitetne postove), nekad se odvažimo da nešto napišemo, pa sad, možda neće biti kvalitet kao kad napise npr. miloš ili kimi ili profi, ali bože moj, pa zato je forum. Posebno u ovim "neobaveznim" temama.
Ne pišu često dejo, gabesz, ciklon, joe, ljubisa, sic, ljubostinja, komšija Žika, i ostali čije je postove zadovoljstvo čitati (sigurno sam nekoga i zaboravio u ovom nabrajanju), ali potrebno je da neki novi ljudi pišu, pa makar i kvalitet bio lošiji. Kao i u reprezentaciji, "smena generacija", izuzev onih koji su uvek tu i koji su, takoreći, alfa i omega foruma (miloš, Kimi, profi), nije ništa neobično. Pišite, poštujte pravila, ali pišite, zato forumi postoje.
A sad malo o temi, ono što meni upada u oči ove "sezone", tj. od početka zimske polovine godine, jeste to da na Atlantiku nema izraženih i dubokih ciklona sa onom čuvenom putanjom kao prethodnih par godina. Takođe, površina pod snegom u Sibiru je rekordna u poslednjih desetak godina. Sve ovo, uz činjenicu da od 2012 godine nismo imali onako baš "ozbiljnu" zimu, nama snegoljupcima daje neku nadu da će biti uživanjaove sezone. početak obećava, videćemo za dalje...

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Zima 2016/2017
« Odgovor #70 poslato: 27. Novembar 2016. u 09:11 »
Dobro da me niko nije shvatio pogresno :ufff: :rofl: Naravno da treba da se pise na forumu, upravo zbog toga sto su iskusniji clanovi manje aktivni treba da se pise na svim temama, ali mislim i da se podrazumeva da ti postovi treba da budu korisni za ljude koji, kao sto je i mnogo nas nekad radilo, samo citaju ovaj forum i ne prate izlaze modela, ovde dodju da dobiju neke informacije i okvirne prognoze za naredni period, pa bas zbog toga treba se truditi da ovaj forum i dalje nastavi da bude izvor pravih i kvalitetnih informacija. Sve sto treba je samo da se numericki modeli ne tumace pogresno, naravno da se to sve nauci i naravno da svako nekad pogresi i da ima pravo na to, samo treba skrenuti paznju na takve stvari da bi se to popravilo. Samo napred momci, svi koji volite ovo, nastavite, imacemo sigurno sta da pratimo i da analiziramo u narednom periodu! :tu:

A sto se tice same prognoze, prilicno je neizvesno sta nas ocekuje tamo od 5-og Decembra pa na dalje, modeli jos nisu ni blizu jedan drugom za taj period, pa cemo morati sacekati jos malo za neke malo bolje informacije.
« Poslednja izmena: 27. Novembar 2016. u 09:22 Mile94 »

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Zima 2016/2017
« Odgovor #71 poslato: 27. Novembar 2016. u 09:33 »
Za pravi sneg ce se sacekati to je sigurno ali mozda bude a mozda i ne neki cm u sledecem periodu pre svega oko petka...Evo jedne animacije sinopticke situacije i padavina do 10.12., izvinjavam se sto karte nisu iste velicine ali to nije toliko bitno...  :) Za prvu uradjenu animaciju nije lose, sledeca ce biti bolja  ;)


Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Zima 2016/2017
« Odgovor #72 poslato: 27. Novembar 2016. u 11:54 »
Ova tema je, očekivano, postala popularna sa prvim nagoveštajima da bi zima (pa makar u vrlo blagom obliku) mogla da "dođe" u naš region.
Često se i ranije dešavalo da se u ovoj temi osim lepih analiza očekivane sinoptičke situacije nađu i "spiskovi želja"  ;) u smislu da se nekada daju neke "najave" koje su više rezultat nečije želje da bude ili ne bude snega i hladnoće.
Ja ne znam pouzdan način da se precizno predvidi kakva će biti zima na širokom području -npr. cela Severna Amerika i Evropa, a nisam u ovom poslu "od juče"  ;)
Kao što sam i napisao pre par godina, onome ko ima pouzdan i dokazan način za precizno predviđanje vremenskih prilika za 3 meseca unapred (npr. da pokaže prognoze koje je imao u novembru 2011. - 2015. za period decembar-februar za Severnu Ameriku i Evropu) nudim poslovnu saradnju sa nekim od najvećih meteo-kompanija u svetu (a one će u startu za nešto tako kvalitetno dati "jednokratnu pomoć"  ;) od bar xy.000 EUR/USD; x>=5).

Što se tiče pritiska od 1086-1087hPa na karti JMA modela:
to bio bio apsolutni rekord na ovoj planeti ali naravno da do toga neće doći 2. decembra.
Rekord što se tiče pritiska svedenog na nivo mora, iznosi 1083.8hPa za mesta ispod 750mnv tj. 1085.7hPa za lokacije iznad 750mnv (rekord je zabeležen u Mongoliji).

Van mreže bojan886

  • *
  • Poruke: 257
  • Lokacija: Pirot,jugoistocna Srbija
Odg: Zima 2016/2017
« Odgovor #73 poslato: 27. Novembar 2016. u 13:22 »
Mogucnost za znacajnije padavine za tamo 5,6ti,mislim preko 20mm,opet raste na 20 posto,i dalje je to relativno mala sansa ali eto mozda i znaci nesto,nazire se tad moguce aktiviranje sredozemlja,sad dnevne temperature oko 0 mozda ce izostati,dnevnih plus 5 bi trebali biti tu,ako se padavine tad potrefe nocu,mozda nekako i obore temperaturu za sneg,ako li se ostvari moguce jace zahladjenje,mozda se polako mozemo nadati cak i prvom ozbiljnijem snegu.

Van mreže majstoric17

  • *
  • Poruke: 137
Odg: Zima 2016/2017
« Odgovor #74 poslato: 27. Novembar 2016. u 14:40 »
Prateći cfs trendove vjerujem da će druga ili treća dekada idućeg mjeseca donijeti snježne radosti. Prva sigurno neće.
« Poslednja izmena: 27. Novembar 2016. u 14:57 majstoric17 »

Van mreže Podrinjac

  • *
  • Poruke: 406
  • Starost: 31
  • Lokacija: Goražde, BiH
Odg: Zima 2016/2017
« Odgovor #75 poslato: 27. Novembar 2016. u 15:31 »
Ko jos CFS trendove shvaća ozbiljno? Ja mislim da ni oni sami sabe ne shvaćaju ozbiljno.
Zima 2015/16. - 1.5/5
Zima 2016/17. - 3.0/5
Zima 2017/18. - 1.0/5
Zima 2018/19. - 3.0/5

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Zima 2016/2017
« Odgovor #76 poslato: 27. Novembar 2016. u 19:06 »
Bojim se i da komentarisem ove kasne sate GFS izlaza, da ne izbaksuziram  :grin: znam da ce se menjati stvari ali kako samo lepo izgleda taj anticiklon nad Skandinavijom, ovo je drugi izlaz za redom koji sam ja ispratio da daje takav scenario u ovim, nazalost, kasnim satima. :D



Prosto sam morao da postavim tu sliku  :D Mozda, ukoliko se ovako nesto nastavi na kartama i taj termin se i priblizi, mozda i dobijemo neki slican polozaj sistema.

EDIT: Vecerasnji EC za sada, do 192. sata, dokle je izasao, bolji i to dosta od prethodnog izlaza.



Anticiklon bi u ovakvoj situaciji bio na solidnom mestu po nas, u sustini, EC je pomerio sve zapadnije u odnosu na prosli izlaz i podigao AC nad Britaniju, pa ne bismo imali anticiklon nad glavama nego nad UK. Ako bi EC nastavio sa ovakvim izlazima to bi bilo odlicno. E sad, vrlo je moguce da se nesto ovakvo i ostvari, uz kasnije dalje podizanje ovog AC na severoistok. Kombinujuci izlaze vise modela dosao sam do tog zakljucka, da je to jedan od verovatnijih scenarija, od petog pa na dalje. Videcemo da li cu barem delimicno biti u pravu.
« Poslednja izmena: 27. Novembar 2016. u 19:48 Mile94 »

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Zima 2016/2017
« Odgovor #77 poslato: 27. Novembar 2016. u 19:49 »
Ono sto ja vidim je jedan stabilan period sa temperaturama koje prilice kraju novembra i poceku decembra.
Paznju treba obratiti na jutarnje casove kada ce biti slabog ili umerenog mraza dok bi preko dana bilo i oblaka i sunca.
Takav razvoj ocekujem do vikenda a za dalje cemo videti.

Ovo sto GFS crta u kasnim terminima ne bih komentarisao, on ce to raditi citave zime kao i obicno.

E sad sto se tice aktivnosti, ona je sto se mene tice nesto slabija kada je u pitanju pisanje ali zato nekoliko puta dnevno posetim forum i citam mahom sve napisane poruke. Razvoj vremenskih prilika ide u prilog aktivnostima na forumu jer se nije desavalo nista posebno a i trenutno se ne naslucuje neka promena vremena koja bi bitno uticala na pisanje.
Svako ima pravo da pise ali svi manje iskusni clanovi bi trebali da se ugledaju na kolege koje imaju duzi staz na forumu i da se potrude da napisane poruke budu sto kvalitetnije, ovo se narocito odnosi na temu o prognozama.


Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Zima 2016/2017
« Odgovor #78 poslato: 27. Novembar 2016. u 20:07 »
Posto pisem preko telefona, mrzi me sada da brisem i uredjujem odredjene postove, ali ljudi malo reda mora da se uvede. Manite se toga sta ko zeli, te nekih nebuloznih svojih tumacenja na neke daleke periode bez pokrica. Budite vise konkretniji u vezi same (sinopticke) tematike.

Par reci i od mene, iole iskusnog clana. Svako ko je pratio karte zadnje 2,3 zime, prosto prirodno uvidja da je opsta sklopka sinoptickih sistema nad Evropom, te blizom okolinom znatno, znatno povoljnija ako se pogleda kroz neki duzi period. Nema tu dominantne zonalne struje, malo malo pa se stvaraju anticikloni iznad severnih delova Skandinavije, Islanda, ili tamo dalje ka Grenlandu. Zato i nema onih tipicnih cudovista na okeanu, odnosno izrazenog islandskog minimuma, a tome kumuje dodatno i duzi topao period u SAD, te znatno manje dostupne hladnoce koja bi razbuktavala okean duz istocnih obala Kanade. Takodje je i azorski anticiklon malo slabije izrazen. Kad se sve to uzme u obzir, iako nekako do sada nismo imali srece da se sve to lepo poslozi za nas, mislim da je to samo pitanje vremena kada ce se desiti, odnosno da cemo dobiti pravi zimski snezni ciklon. Naravno, nikako to sada ne garantuje da ce zima generalno biti dobra, jaka... Ali definitivno ima osnova da bude bar konkretnija nego u proteklih par.
« Poslednja izmena: 27. Novembar 2016. u 20:21 Kimi »
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Zima 2016/2017
« Odgovor #79 poslato: 27. Novembar 2016. u 22:07 »
Samo jedna napomena. Najveće kršenje pravila koje se desilo u ovoj temi su upravo postovi o kršenju pravila. Postoje jasno definisane teme koje se bave tim pitanjem. Kakvu ko zimu želi su koliko toliko povezane sa dugoročnim prognozama, ali daleko da ih opravdavam. Ljudi smo od krvi i mesa, želje i navijanja su postojale od nastanka foruma i mislim da će se teško iskoreniti. Zato je otvoren meteo chat sa nadom da se svedu na minimum. Ja upravo kršim pravila, ali mislim da je neophodno skrenuti pažnju na takve stvari. Znaju "stariji članovi" da se svake godine povede rasprava o tome i da su oduvek ubacivane želje u svaku temu vezanu za prognoze ali retko kada smo pričali o uređenju foruma u prognozama.

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk
« Poslednja izmena: 27. Novembar 2016. u 22:21 Joe »