Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Ledeni talas u Mošorinu - ravnica pod snegom  (Pročitano 2245 puta)

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Ledeni talas u Mošorinu - ravnica pod snegom
« poslato: 05. Januar 2017. u 10:06 »
Zima 2016/17. temperaturno gledano do sada ispunjava sva ocekivanja, a od sutra ce se to jos i dodatno popraviti nastupajucim talasom veoma hladnog zimskog vazduha. Sto se tice padavina, tu smo bili prilicno u deficitu kroz ceo decembar mesec koji je protekao uglavnom u anticiklonalnom i tmurnom, hladnom vremenu. Doslo je vreme za naplatu. Modeli su najavljivali ovu promenu vremena, i konacno ucrtali ciklon u nasoj blizini ali prejuzno da bi dao neke ozbiljnije padavine u Vojvodini. Bar se tako cinilo. Iz izlaza u izlaz taj ciklon je produbljivan i pomeran severnije,pa je neposredno pred padavine to izgledalo dosta bolje nego sto smo prvo mislili da ce biti, a i ispostavilo se da ce biti tako. Nadolazeci front je premasio sva moja ocekivanja. Moja ocekivanja od ovog snega su bila da napada od 3-5cm snega u najbolju ruku i mogu da kazem da su ta moja ocekivanja prevazidjena. Palo je 8cm snega, i iako je temperatura kod mene presla na kratko u plus oko ponoci sneg se nije znacajnije topio. Sada slede slike, necu ih puno komentarisati, nadam se da ce neke uspeti da docaraju situaciju kod mene.

























To su bile slike od sinoc, 4. januara, sada cu da postavim slike od jutros.

























Eto, to bi bilo to od ovog snega kod mene, nadam se da vam se slike svidjaju, sada nas ocekuju vrlo hladni dani uz jak severac, koji moze da stvori probleme u saobracaju jer ima dovoljno snega koji bi vetar nosio, ali to je vec neka druga tema. To je sve od mene za sada, pozdrav!
« Poslednja izmena: 11. Januar 2017. u 10:50 Joe »

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.445
  • Lokacija: Niš
Odg: Sneg pred Bozic u Mosorinu, 4-5. januar 2017.
« Odgovor #1 poslato: 05. Januar 2017. u 10:43 »
Lepe slike Mile  :tu: Kako sada stoje stvari zadrzace se zimska idila i za Bozic  :) To je visina snega koja ukrasava a ne pravi probleme  :)

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Sneg pred Bozic u Mosorinu, 4-5. januar 2017.
« Odgovor #2 poslato: 05. Januar 2017. u 10:46 »
Hvala!  :D Da, ostace sneg sasvim sigurno. A sto se tice problema, moze da ih bude, mi smo ovde pocetkom februara 2014. i sa manje snega na tlu imali problema u autobuskom saobracaju zbog one jake kosave koja je stvarala smetove, ali nadam se da ovoga puta nece biti nista slicno.  :)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Sneg pred Bozic u Mosorinu, 4-5. januar 2017.
« Odgovor #3 poslato: 05. Januar 2017. u 14:39 »
Bravo za idilu i Mošorin. Lepe slike.  :)

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Sneg pred Bozic u Mosorinu, 4-5. januar 2017.
« Odgovor #4 poslato: 05. Januar 2017. u 14:46 »
Lepe fotografije Mile! :laie: Hvala ti što si ih podelio sa nama. :thumbup:

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Sneg pred Bozic u Mosorinu, 4-5. januar 2017.
« Odgovor #5 poslato: 05. Januar 2017. u 14:49 »
Hvala Joe i Srdjane!  :D

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.000
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Sneg pred Bozic u Mosorinu, 4-5. januar 2017.
« Odgovor #6 poslato: 05. Januar 2017. u 16:00 »
Lepe slike Mile, odlicno ispraceno i zabelezeno!  :)  :tu:  Pristojan sneg pred nadolazecu ledaru i Bozic.  :D

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.375
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Sneg pred Bozic u Mosorinu, 4-5. januar 2017.
« Odgovor #7 poslato: 05. Januar 2017. u 16:04 »
Prava idila!  :D Eto, ostaće upamćeno da smo se ovih godina radovali snegovima od 7-8cm i pravili reportaže o njima. Teška vremena prijatelji moji  :confused:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Sneg pred Bozic u Mosorinu, 4-5. januar 2017.
« Odgovor #8 poslato: 05. Januar 2017. u 16:17 »
Hvala momci!  :D Da, Skomi, ovaj sneg je "spasao stvar" ovde, i sto se tice same atmosfere napolju, ali i sto se tice poljoprivrede, sada zemlja bar nece biti gola i potpuno izlozena hladnoci koja nam predstoji.
Ziko, a sta da ti kazem!  :D kod nas je sneg postao atrakcija, retko nam dolazi a i kad dodje... ehh, jednom ce nas posetiti i onako kako bi trebalo!  :D

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Sneg pred Bozic u Mosorinu, 4-5. januar 2017.
« Odgovor #9 poslato: 05. Januar 2017. u 23:37 »
Sneg od 7cm na -10 vredi mnogo više nego sneg od 20cm na 0 stepeni za zimski ugođaj. Takođe tvrdim da je razlika između 20cm i 7cm mnogo manja nego razlika između 7cm i 0cm snega. ;-)

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Sneg pred Bozic u Mosorinu, 4-5. januar 2017.
« Odgovor #10 poslato: 06. Januar 2017. u 00:12 »
Joe legendo! :thumbup: Slazem se u potpunosti sa tobom, ovaj sneg ce da ostane bar u narednih 7 dana, "zabetoniran", i bio bi stvarno potpuno drugaciji prizor da napolju nema snega uopste, a da ga ima 20-ak cm, razlika izmedju toga i ovog od 7cm ne bi bila toliko uocljiva!

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.287
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sneg pred Bozic u Mosorinu, 4-5. januar 2017.
« Odgovor #11 poslato: 06. Januar 2017. u 01:00 »
@ Mile

Reportaza ti je prelepa! :comeon: A ova treca slika od pozadi mi je zanimljiva jer ima brdo, pa mi je drugojacija od ostatka Vojvodine.. :)


Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Sneg pred Bozic u Mosorinu, 4-5. januar 2017.
« Odgovor #12 poslato: 06. Januar 2017. u 08:16 »
Hvala Mare, da, Titelski breg, hteo sam vise slika da napravim u blizini ali sam bio u zurbi, nekom drugom prilikom cu, mozda za vreme ovih ledenih dana. :D

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Ledeni talas u Mošorinu - ravnica pod snegom
« Odgovor #13 poslato: 11. Januar 2017. u 11:19 »
Nakon ovog snega usledili su ledeni dani sa temperaturama "duboko" ispod nule pa je najhladnije jutro bilo juce, 10.01. kod mene -20.5C i maksimalne temperature u nekim danima nisu isle iznad -10C. Povremeno je padao sneg iz visinskog ciklona, 09.01. zatim sinoc (10.01), cele prethodne noci kao i danas (11.01.) u toku prepodneva. Palo je novih 8cm snega sto znaci da je ukupna visina sneznog pokrivaca danas kod mene 14cm.

09.01. za vreme i nakon padanja snega.









10.01. Najhladnije jutro ove zime do sada kod mene. -20.5C, pogled kroz prozor:



11.01. 8cm novog snega.

















To bi bilo to od mene (sada stvarno  :D), sto se tice ovog ledenog talasa i snega ovde. Nadam se da cemo ubrzo imati nove pilike da pravimo "snezne" reportaze!  :tu:

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Ledeni talas u Mošorinu - ravnica pod snegom
« Odgovor #14 poslato: 27. Januar 2017. u 22:18 »
Jako lepe slike i divna reportaža. Sneg u vojvođanskim selima me podseća na moje detinjstvo kada sam zimski raspust ponekad provodio kod babe i dede u Čurugu. Nadam se da ova reportaža nije završena i da će biti još sličica ove zime.

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Ledeni talas u Mošorinu - ravnica pod snegom
« Odgovor #15 poslato: 27. Januar 2017. u 22:35 »
Hvala! Ukoliko bude jos snega obecavam i neke nove slike sa drugih lokacija, da se malo bolje docara ova nepregledna ravnica, koja zaista izgleda prelepo kada je pod snegom.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.316
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Ledeni talas u Mošorinu - ravnica pod snegom
« Odgovor #16 poslato: 28. Januar 2017. u 09:59 »
Lepe slike Mile!  :tu:
"Stavljanje" svih ovih slika u jednu odvojenu temu (ne odmah, ali nakon određenog vremena) je, po meni, mnogo bolje nego "zatrpavanje" teme sa "aktuelnim vrem. prilikama" ali razumem da neće baš svako da pravi posebnu reportažu pa je lakše da se stavi odjednom po 10 i više slika u "aktuelne" pa potom, u roku manjem od 24h, još 5 ili 10 (iako nema bitne razlike među slikama) i to potom trajno ostane u "aktuelnim" koje ponekad više liče na "meteo-reportaže"  ;)   

Par puta sam spomenuo da je tema "meteo-reportaže" (kao i "Putovanja i izleti") jedna od retkih koju prate i zaljubljenici u meteorologiju (ili profesionalni meteorolozi) iz inostranstva.
Mile, jedna od tvojih slika ("Pogled kroz prozor na -20.5C") je posebno privukla pažnju nekoga iz WMO u Ženevi. Molim te napiši mi 2-3 rečenice o svom mestu i pošalji mi -mnogo je bolje da ti, iz "prve ruke", nešto napišeš nego da ja "lupetam" o mestu u kojem nikada nisam bio. Možeš da mi pošalješ tekst na engleskom, francuskom, nemačkom ili italijanskom (dakle na jednom od tih jezika, kako ti je najlakše) pa ću ja to da prosledim.
Thanks, merci, danke, grazie  ;) 

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Ledeni talas u Mošorinu - ravnica pod snegom
« Odgovor #17 poslato: 28. Januar 2017. u 10:13 »
Hvala Profi! Ja volim da imam sve slike na jednom mestu, i da se to sacuva, pa uglavnom i pravim meteo reportaze kada god se stvori prilika za to.  :D

Pa to su lepe vesti. :D poslacu ti, nije nikakav problem.  :tu: