Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Zimska epizoda, Beograd, prva dekada januara 2017.  (Pročitano 2126 puta)

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.000
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Zimska epizoda, Beograd, prva dekada januara 2017.
« poslato: 12. Januar 2017. u 02:34 »
Kao sto su kolege pisale, delovalo je kao da Beograd nije vise samo konvektivna rupa, vec i snezna (naravno, humor nikad nije na odmet) buduci da je dobar deo zemlje dobio snezni pokrivac do Bozica, pa i ozbiljan snezni pokrivac i snezne nanose zbog pojacanog vetra, dok sa druge strane Beograd nije prosao najbolje po snegoljupce, pogotovo nizi delovi grada.
Modeli su nagovestavali da bi nesto snega moglo biti u ponedeljak (9.1.) i nadali smo se da ce makar zabeleti, sto bi uz stabilan minus napravilo lep zimski ambijent. Kako se termin priblizavao, prognozirane padavine su se povecavale a u igru je usao jos jedan talas padavina- utorak na sredu. Na kraju Beograd dobi sneg sva tri dana i to prilicno, bilo je u dosta navrata jakog intenziteta snega na konstantnom "debelom" minusu. Iako su se kosti ledile, meni je licno ovo bio divan zimski ugodjaj. 

A sada fotke. Najpre dve fotke napravljene 3. januara u mom kraju:





A onda 9. januar i neverovatan intenzitet snega







Jedan slow motion video

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=2l57eHv5axk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=2l57eHv5axk</a>

Sledeceg dana (10.01.) sam svratio do Kosutnjaka ali je bilo izuzetno hladno da bih fotkao (poceo je da pada sneg + vetar), dve slike i gotovo, ruke vec totalno promrznu, tako da odavde kacim samo dve fotke, jedna kod DIF-a i jedna kod ski staze:







U sredu (11.01.) sam bio slobodan, pa sam hteo da iskoristim poslednji dan sa sneznom idilom (pred nastupajuce kratkotrajno otopljenje pa i mogucu kisu u petak) te sam napravio finu turu: od 29. novembra preko Dorcola do 25. maja, pa do Brankovog mosta uz reke, a onda busom do Zemuna do sledeceg odredista- Kule na Gardosu i keja. Evo i slika sa te ture:

Dorcolom...



Do Dunavskog keja (25.maja). Ambijent na keju je bio vise nego fenomenalan, padao je sneg kada sam stigao, duvao je vetric, sve se belelo, a na Dunavu..



Velika kolicina leda (u ovom delu toka). Pored vec zimskog ambijenta zbog snega koji je padao i sneznog pokrivaca, ovo je doprinelo zimskom osecaju na kub, kao da sam u nekoj dalekoj Evropskoj zemlji na severu, a ne pored Dunava u Beogradu.



Evo i jednog kratkog time-lapse-a, buduci da su mi se ruke smrzle pa nisam mogao vise da snimam  :grin:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=0wCXm0yklzo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=0wCXm0yklzo</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=19Cib_0WvTU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=19Cib_0WvTU</a>







Pogled na vikend naselje na levoj obali Dunava



Polako je prestao da pada sneg i oblacnost je pocela da se razbija pa se sve cesce pojavljivalo Sunce





Ovo je vec blize uscu, gore levo je Veliko ratno ostrvo



Full zimska oprema i ledeni Dunav u pozadini  :D



Krecem ka Brankovom mostu



Veliko ratno ostrvo prekoputa



Usce (Malo i Veliko ratno ostrvo)







Sledeci deo reportaze su fotke iz Zemuna. Stizem kod Kule odakle se pruza prelep pogled, a i sama kula je lepa. Ovde sam stigao pred zalazak Sunca.







Na putu do keja









Stizem na Zemunski kej





<a href="http://www.youtube.com/watch?v=PyOqZZ_cnkI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=PyOqZZ_cnkI</a>

Vracam se istim putem nazad i pravim jos dve fotke usput



Kula na Gardosu nocu



Ako neko zeli da se prikljuci reportazi kako bi imali sacuvan materijal iz ove zimske epizode u Beogradu a nece praviti reportazu- slobodno.  :)

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Zimska epizoda, Beograd, prva dekada januara 2017.
« Odgovor #1 poslato: 12. Januar 2017. u 06:59 »
Prava zimska reportaža, odlično skonimaster :super:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.445
  • Lokacija: Niš
Odg: Zimska epizoda, Beograd, prva dekada januara 2017.
« Odgovor #2 poslato: 12. Januar 2017. u 10:19 »
Sjajna reportaza, prelep zimski ambijent kao sto je toliko puta receno ovih dana prava zimska idila... Odlicno imenjace  :snowball:  :worthy:   :)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.341
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Zimska epizoda, Beograd, prva dekada januara 2017.
« Odgovor #3 poslato: 12. Januar 2017. u 12:56 »
Svaka čast na reportaži Škomi, ovo je zaista kvalitetna reportaža sa mnogo odličnih slika i snimaka! :super:

Ti si baš prošetao i uživao u ovom snegu, meni obaveze nisu dozvolile više od par kraćih šetnji po kraju. Mogao je ovaj sneg da odabere vikend, a ne radne dane. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 11.4mm
Miljakovac - 11.7mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Zimska epizoda, Beograd, prva dekada januara 2017.
« Odgovor #4 poslato: 12. Januar 2017. u 21:34 »
Pridružujem se pohvalama Škomi, reportaža a ono svakako najvažnije - slike su prva liga! :tu:
Inače ova reportaža me podseća na tvoju prošlogodišnju ili jednu ranije, išao si sličnom rutom /Džordža Vašingtona/Dorćol/Dunav.
Samo sad si dodao i rutu po Košutnjaku (koji je po meni lep u svako doba godine) pa je reportaža dobila "šlag na tortu".  :snowball:

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.000
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Zimska epizoda, Beograd, prva dekada januara 2017.
« Odgovor #5 poslato: 12. Januar 2017. u 23:52 »
Hvala puno kolege!  :)

Da, ja sam imao srece da sam bio slobodan da iskoristim momenat bukvalno dok je snezna idila u Beogradu, dok ne krene bljuzga.  :grin: Nadam se da ces imati vremena da napravis reportazu s voznje vozom!  :)

Jeste Miki, deo rute je isti kao u toj reportazi, samo sto tada nije bilo leda na Dunavu i sada sam pored Kosutnjaka dodao Zemun.  :)

Prepodne sam imao obaveze na faksu pa kad je vec blizu Kalis, svratio sam i tu.
























Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.316
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Zimska epizoda, Beograd, prva dekada januara 2017.
« Odgovor #6 poslato: 14. Januar 2017. u 14:32 »
Divna reportaža, sve pohvale za "Skomimaster"-a  :tu:

Bolest me je "vezala" za stan baš kada je bilo najlepše za šetnju ali ova reportaža pomaže da makar malkice nadoknadim propušteno.

Kao mali dodatak prilažem dve današnje slike (14h) sa Dunava, oko 1.5km nizvodno od Panč. mosta (led je "krenuo", ali sve i dalje lepo izgleda što se tiče ambijenta na reci -nakon jučerašnjih +7 i "bljuzgavice" svuda u gradu a i danas je manje-više grozno).




Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.316
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Zimska epizoda, Beograd, prva dekada januara 2017.
« Odgovor #7 poslato: 14. Januar 2017. u 14:33 »
.

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.991
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Zimska epizoda, Beograd, prva dekada januara 2017.
« Odgovor #8 poslato: 14. Januar 2017. u 14:54 »
Sve pohvale Skomi  :tu: U gomili postova nisam ni video ovu lepu reportažu :) Dodacu kasnije ili eventualno sutra par mojih slika zaledjenog Dunava i mozda neki video ako budem uspeo da postavim  :grin: Ako ne,prosledicu tebi pa ti objavi  :)

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Zimska epizoda, Beograd, prva dekada januara 2017.
« Odgovor #9 poslato: 14. Januar 2017. u 16:30 »
Fantastična reportaža Skomimaster!  :tu:   Sjajno si propratio ovu snežnu epizodu u Beogradu!  :)

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.000
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Zimska epizoda, Beograd, prva dekada januara 2017.
« Odgovor #10 poslato: 15. Januar 2017. u 19:02 »
Hvala puno kolege!  :)

Hvala sto si dodao dve odlicne fotke Profi, da vidimo i ostane zabelezeno kako izgleda Dunav kod Ade Huje.  :tu:

Evo jednog lepog videa iz Grocke od Borisa napravljenog 09.01.2017. kakav intenzitet...  :thumbup:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=08uXi82OS-0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=08uXi82OS-0</a>

Ps. Dodaj fotke kad budes imao vremena.  :)

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Zimska epizoda, Beograd, prva dekada januara 2017.
« Odgovor #11 poslato: 15. Januar 2017. u 19:52 »
Kao i svaki zanimljiv meteo događaj u Beogradu i ova zimska epizoda je odlično propraćena sa tvoje strane! :tu:  Bravo za reportažu Škomi i hvala ti što promovišeš naš grad na najbolji način! :thumbup:

Takođe, moram priznati da sam je tek sad video u moru postova i reportaža prethodnih dana, ali mi je jedna od najboljih. :nnc:


Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.000
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Zimska epizoda, Beograd, prva dekada januara 2017.
« Odgovor #12 poslato: 20. Januar 2017. u 17:17 »
Hvala puno Srki na divnom komentaru!  :)

Predah izmedju ispita i lep zimski dan iskoristih da skoknem do mog omiljenog setalista.  :D Iako je prva dekada januara uveliko prosla, s obzirom da je ista lokacija u pitanju samo sada po suncanom vremenu i posle prolaska ledolomaca, nije strasno sto dodajem fotke od 20. januara.  :)

Na keju- mnogo ljudi, ptica i leda, uz povremen zvuk krckanja leda. U ovom delu ima nesto vise leda i dalje ali kako sam zapazio, nizvodno od Pancevackog mosta je sada dosta bolja situacija.












Camac...


Panorama