Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Grocka 18.1.2017 Jutarnja zimska iznenadjenja :)  (Pročitano 3553 puta)

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.991
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Grocka 18.1.2017 Jutarnja zimska iznenadjenja :)
« poslato: 18. Januar 2017. u 20:28 »
Ova reportaza ne bi nastala da me brat nije probudio da pita  ima li snega kod nas  :grin:
07h Izgleda da je tad krenuo jaci sneg posto ga je na terasi bilo ne vise od 1cm

Ni snimci ni slike nisu nekog kvaliteta posto je sve telefonom slikano i snimano(LG G3)
Pokusao da snimam ali nije bas nesto ispao video.. :(
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=LaWybZvEXO8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=LaWybZvEXO8</a>
Od 8 do 10h Jak sneg
Prvo radarska slika,koja se dobrih 2 sata drzala u slicnom prikazu







Tu na kratko s'obzirom da je vetar okrenuo sa Si na  kosavu, slabi sneg,pa je do pola 11 bilo kratke pauze
Nova tura,vidljivost ponovo opada,okolna brda se ne vide..


Novi video koji ni 50% ne prikazuje kako je bilo uzivo  :)
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=MXueiQ6XPI0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=MXueiQ6XPI0</a>


Pred sam kraj jacih padavina 12;30h Tc se svo vreme kretala od -1 do -1,5c,pred sam kraj se priblizila nuli i sneg se topio neko vreme sa betonskih povrsina..

Jedna vecerasnja

Moja prva zimska reportaza,po mojim ocekivanjima i predvidjanjima bice bar jos jedna ove zime  :grin:
Jos da dodam da je jedino Cg nmm video nesto jaci sneg u mom kraju i vec spominjani @Skomijev (novi pronadjeni model  :) ) palo je vise i od njihovih procena ali su bili bar bolji od Gfs-a koji je presusio bio za dat period..





« Poslednja izmena: 18. Januar 2017. u 20:44 risbo gr »

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.445
  • Lokacija: Niš
Odg: Grocka 18.1.2017 Jutarnja zimska iznenadjenja :)
« Odgovor #1 poslato: 18. Januar 2017. u 20:43 »
Lep zimski dan u Grockoj, lepa je i reportaza... :tu: Danas si najbolje prosao od svih u Srbiji sto se tice snega...  :)  :strong:

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.991
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Grocka 18.1.2017 Jutarnja zimska iznenadjenja :)
« Odgovor #2 poslato: 18. Januar 2017. u 20:53 »
Hvala Bart  :tu:
Ili je do jugo istocne struje  odakle se dovuklo do mene ili do samog podneblja..I jedno i drugo su imali uticaja,ali recimo sve ovo je doslo iz Sofronijevog kraja a tamo kako je kolega vec izvestio nista zanimljivo nije bilo.. Po radarskim animacijama bih pre rekao da se ovde sve razjacalo i cak je kompozitni u nekoliko izlaza drzao zelene odraze od Smedereva do Avale..
Ali  sve je stiglo i do naseg glavnog grada,negde u vecoj negde u manjoj meri ali se izguralo nekako ;) @Profi me zamolio da saljem sneg ka gradu  u ovim situacijama  xD

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.316
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Grocka 18.1.2017 Jutarnja zimska iznenadjenja :)
« Odgovor #3 poslato: 18. Januar 2017. u 21:15 »
 ^^
Fino je videti sneg i u Beogradu i široj okolini (Grocka).
Kod tebe ima otprilike kao i na vrhu Zvezdare (250mnv) gde sam izmerio 15-16cm dok je na Vračaru i nižem delu Karaburme 9-10cm.

@Profi me zamolio da saljem sneg ka gradu  u ovim situacijama  xD

Ti si ispunio očekivanja ;), pa je Beograd "dobacio" do 10cm (dok se malo ne slegne ili dok vetar, koji duva brzinom 7-13m/s, gornji suv deo ne "odnese") zahvaljujući tvojoj "pošiljci".
Za uložen trud imaš piće/ručak  :) Sećam se ko je prošle godine do kraja ostao u mom timu KK Sneg, kada su me svi igrači/modeli napustili a i najveći deo navijača  ;)

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Grocka 18.1.2017 Jutarnja zimska iznenadjenja :)
« Odgovor #4 poslato: 18. Januar 2017. u 21:24 »
Odlicno risbo, prelepe slike!  :tu:
Ja takav intenzitet nisam imao godinama, milina je gledati tako nesto.

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Grocka 18.1.2017 Jutarnja zimska iznenadjenja :)
« Odgovor #5 poslato: 18. Januar 2017. u 21:46 »
Bravo Borise za reportažu, odlično ispraćeno! :tu:

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.991
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Grocka 18.1.2017 Jutarnja zimska iznenadjenja :)
« Odgovor #6 poslato: 18. Januar 2017. u 22:11 »
Hvala Srle,kad sam vec bio budan nije mi bilo tesko da slikam :)
Hvala kolega Ciklon :) Nadam se da ces i ti ove zime gledati slican prizor uz naravno malo vise optimizma   :tu: Zima je na polovini,bice jos sansi :)
Hvala Profi, bice prilike i za to ;) Ja sam na 85mnv a okolna brda su od 200 do 250mnv,zato ovde i bude veci mraz nego u gradu plus je i Dunav u blizini.. Ja sam uvek na strani tima tako da sam uvek i uz selektora KK Sneg heheh Optimizma ne sme da zafali ;)

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.000
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Grocka 18.1.2017 Jutarnja zimska iznenadjenja :)
« Odgovor #7 poslato: 18. Januar 2017. u 22:14 »
Odlicna reportaza Borise, ovaj snegopad koji je zadao muke modelima je zasluzio da bude obelezen reportazom. Prelepe slike i snimci!  :tu: Ali ovaj intenzitet na drugom snimku... kod mene ni u jednom momentu nije padao tako iako je bilo jakog snega i ovde.   :thumbup: Grocka je danas definitivno odnela pobedu.  :D

Evo animacije BG radara:


Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.991
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Grocka 18.1.2017 Jutarnja zimska iznenadjenja :)
« Odgovor #8 poslato: 18. Januar 2017. u 22:33 »
Hvala Skomi na dodatoj animaciji :tu Nevidi se lepo na snimku,uzivo je bilo jos bolje :) Ali ako bih izdvojio neki interval to je od pola 9 do pola 10.Tada je bio pravi kijamet  :)

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Grocka 18.1.2017 Jutarnja zimska iznenadjenja :)
« Odgovor #9 poslato: 18. Januar 2017. u 22:46 »
Sve pohvale za reportazu,koliko vidim snijeg je ispracen od pocetka do kraja padanja.  :thumbup:  :thumbup:

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Grocka 18.1.2017 Jutarnja zimska iznenadjenja :)
« Odgovor #10 poslato: 18. Januar 2017. u 23:10 »
Ne moze tebe sneg da obidje, nikako!  :grin: :tu:

Prilicno respektabilan intenzitet snega, svaka cast sto si zabelezio to, tako nesto prosto mora da se sacuva fotografijama! Super reportaza, bravo!  :comeon: :thumbup:

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.991
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Grocka 18.1.2017 Jutarnja zimska iznenadjenja :)
« Odgovor #11 poslato: 19. Januar 2017. u 12:13 »
@ Hvala Beli  :tu: pa nije trajao ceo dan pa da ne moze biti ispracen :) Nekoliko sati jakog snega se moze ispratiti
@Mile Ima kad i zaobidje,nije bas da je tako :D Nemam priliku cesto da gledam takve prizore pa sam slikao i snimao,Intezitet je u nekim trenucima bio impresivan  :thumbup:


Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Grocka 18.1.2017 Jutarnja zimska iznenadjenja :)
« Odgovor #12 poslato: 20. Januar 2017. u 17:56 »
Risbo, tvoj kraj je prosto magnet za sneg!  :D  Respektabilna količina snega je pala kod tebe, uz fantastičan intenzitet padavina u nekim momentima. Pogotovo je to zanimljivo ako se uzme u obzir činjenica da si na nadmorskoj visini od oko 85m (tako si valjda rekao, ako se ne varam). Evo, kod mene Novom Beogradu, na sličnoj nadmorskoj visini (~75 mnv), jako malo snega.

Ovog puta bih rekao da nije temperatura pravila bitniji problem za vreme padavina (bila je u minusu i u nižim delovima grada), koliko intenzitet i količina padavina. Deluje da je bilo dosta manje padavina na NBG-u, nego samo par km južnije - u gradu. A opet, u gradu je bilo manje padavina nego npr. kod tebe Risbo - još malo južnije - u Grockoj.

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.991
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Grocka 18.1.2017 Jutarnja zimska iznenadjenja :)
« Odgovor #13 poslato: 21. Januar 2017. u 00:43 »
Srks,tacna je nadmorska visina,kod mene je oko 87mnv a sam centar Grocke uz Dunav je slicna mnv kao kod tebe oko 75mnv.. Slazem se sa tobom da mnv ovog puta nije imala uticaja jer da jeste grad bi dobio vise snega od mog kraja :) Ne smem da zamislim koliko bi snega moglo da padne da je padao onako celi dan,pola metra lagano.. Ove sezone je sto u letnjim sto u zimskim situacijama moj kraj je "bolje"prolazilo od grada.Kada se samo setim nekoliko olujnih nevremena u JZ struji ( koja je ocigledno i najzastupljenija leti)
Ispostavlja se zato da zimi ova JI strujanja bas pogoduju za sneg ovde(izuzetak ako se javi kosava) uz SI strujanje
naravno
Ja jesam Ji od grada i eto palo je nesto vise snega ali recimo Sopot je JZ od mene i jos je i juznije a na sajtu RHMZ-a tamo ima 4-5cm snega. Dakle nisu sva mesta juznije od grada dobila vise snega,od nekih je i grad cak dobio vise :)

Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.690
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Grocka 18.1.2017 Jutarnja zimska iznenadjenja :)
« Odgovor #14 poslato: 22. Januar 2017. u 10:27 »
Lepa reportaža komšo  :laie: ,pokazao si kako to izgleda naš kraj u zimskom periodu  :thumbup: Iako je malo rastojanje između Bg i Grocke razlike umeju da budu drastične,naročito u zimskom periodu.Ja nažalost nemam puno vremena,ali zato si ti tu da me odmeniš  :tu:

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Grocka 18.1.2017 Jutarnja zimska iznenadjenja :)
« Odgovor #15 poslato: 27. Januar 2017. u 22:13 »
Evo našao sam i ja konačno vremena da pogledam reportažu. Pratio sam ceo dan padavine u želji da izguraju što severnije. Impresivno je bilo koliko dugo i kakve refleksije je davao radar nad Grockom. Odlična reportaža i lepo ispraćeno. Želim ti još mnogo ovakvih snegopada pa da uživamo u tvojim brojnim reportažama u budućnosti.

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.991
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Grocka 18.1.2017 Jutarnja zimska iznenadjenja :)
« Odgovor #16 poslato: 04. Februar 2017. u 01:28 »
Posle duzeg vremena,resio sam da dopunim reportazu,sve slike su u periodu od 20og do pred kraj ovog hladnog Januara :)
Za pocetak,jedan dronski snimak(naravno nije moj) Grocka i Dunav iz vazduha :D
Snimak je napravljen izmedju 15og i 17og,znaci pre moje zapocete reportaze..
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=nYbHNbVKyKM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=nYbHNbVKyKM</a>
Maglovit i pogresno odabran dan za slikanje.Tog dana je kod mene 2km od Dunava bilo suncano ali eto vreme me prevarilo tog dana  :grin:





Pre nekoliko dana sam napokon resio da odem do brda iznad mog kraja, 20 minuta pesice(250mnv) Na prvoj slici se vidi Avala,odatle se vidi i Kosmaj,Juzni Banat,i kada je cista atmosfera i Karpati :) Dosta vise snega je bilo nego 150m nize,skoro pa duplo  :)




I na kraju jedan lep zalazak sunca iza crkve i drveta  :)

Toliko od proteklog meseca,koji je najhladniji za vecinu forumasa  :grin:
Hvala komsija Ivke  :tu:
Nadam se Joe da ce biti jos jedna u Februaru  :)



« Poslednja izmena: 04. Februar 2017. u 01:52 risbo gr »