Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Janurska zimska idila (Novi Sad, Fruška Gora).  (Pročitano 3296 puta)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Janurska zimska idila (Novi Sad, Fruška Gora).
« poslato: 28. Januar 2017. u 19:36 »
Ovaj Januar 2017. će sigurno biti upamćen. Nakon tri blage zime dobili smo možda i najhladniji januar od kada sam se ja rodio. Možda snega nije bilo u izobilju ali uz konstante ledene dane gotovo ceo mesec, svakako da zimska idila nije mogla da izostane. Iako je ostalo još par dana do kraja januara tek sada sam uspeo da uživam u snegu koji toliko volim. Obaveze su me sprečile da to ranije učinim, ali mislim da tajming nije bio uopšte loš sobzirom na vremenske prilike i ne baš previše hladno vreme. Kakav je bio januar, temperatura između -3 i -6 su sasvim podnošljive.  :)

Pa da počnemo:

Osvanulo je još jedno slično jutro ovog 28.01.2017. kao i mnoga prethodna. Sumaglica, magla, inje i snežni pokrivač od oko 7, 8cm su bili prvi prizor koji sam ugledao u mom dvorištu. Zanimljivo da je ovo 24. Uzastopni dan sa snežnim pokrivačem. Pao je sneg. 3. januara uveče i od tada se nijednom nije otopio u potpunosti iako je bilo par pokušaja, ali su nove snežne padavine to nadomestile.
 


Ovo su dve fotkice iz parkića kod železničke stanice od pre par dana, ali sobzirom da je situacija i danas bila slična red je da i njih uvrstim.





Uputio sam se na Iriški Venac na Fruškoj Gori koji je na oko 500m nadmorske visine. Pre toga sam se namerno zaustavio i prošetao limanskim parkom. Oblačno, tmurno i hladno vreme. Snega isto kao i kod mene oko 7cm. Park je na oko 90m nadmorske visine, udaljen oko 10km vazdušnom linijom od Venca.









Nastavljamo dalje. Prelazim na sremsku stranu i polako izlazim iz grada. Kako sam krenuo da se penjem ulazim u dosta gušću maglu.



Već na nekih 200m nadmorske visine sunce kreće da se probija kroz gusti stratus. Kroz krošnje drveća okovanih injem se ukazalo vedro nebo što je bio znak da sam završio sa maglom.



Stižem na Iriški Venac i neverujem kakva zimska idila na samo 15min od grada i na samo 500m nadmorske visine. Namerno prebacujem fotografije u posebnu temu jer to doista zaslužuju.
« Poslednja izmena: 28. Januar 2017. u 22:24 Joe »

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Janurska zimska idila (Novi Sad, Fruška Gora).
« Odgovor #1 poslato: 28. Januar 2017. u 19:44 »
Na Iriškom Vencu potpuno vedro, sunčano vreme. Snežni pokrivač preko 20cm, a drveće je toliko okovano injem da jedva može da istrpi taj teret. Bilo je dosta porodica koji su doveli decu da uživaju u zimskim radostima. Dalje ne bih ništa komentarisao, pošto fotografije govore više od hiljadu reči.











Na površini snega je debeli sloj inja.

























I za kraj pogled ka Sremu sakrivenom u gustom stratusu.


Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Janurska zimska idila (Novi Sad, Fruška Gora).
« Odgovor #2 poslato: 28. Januar 2017. u 20:08 »
Prelijepo Joe  :thumbup:
Obozavam Frusku Goru,ali nikad mi se ne da u zimskom periodu da budem tu,uvjek nekako u ljetnim mjesecima.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.341
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Janurska zimska idila (Novi Sad, Fruška Gora).
« Odgovor #3 poslato: 28. Januar 2017. u 20:25 »
Divno, Joe! :)
Fruška Gora je prelepa u svako doba godine, a sneg, inje, sunce i plavo nebo su savršena kombinacija.  :tu:


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 11.4mm
Miljakovac - 11.7mm
prosek - 48.7mm

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Janurska zimska idila (Novi Sad, Fruška Gora).
« Odgovor #4 poslato: 28. Januar 2017. u 20:28 »
Prelepe slike .
Lepo tih rekao mozes i da se skijas gore

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.445
  • Lokacija: Niš
Odg: Janurska zimska idila (Novi Sad, Fruška Gora).
« Odgovor #5 poslato: 28. Januar 2017. u 20:54 »
Stvarno su prelepe slike Joe  :tu:

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Janurska zimska idila (Novi Sad, Fruška Gora).
« Odgovor #6 poslato: 28. Januar 2017. u 21:00 »
Idila! Fenomenalne slike!  :thumbup:

Van mreže man

  • **
  • Poruke: 1.184
  • Starost: 47
  • Lokacija: Odžaci ; zapadno-backi okrug 45,5°N i 19,25°E
  • U nadi je spas!
Odg: Janurska zimska idila (Novi Sad, Fruška Gora).
« Odgovor #7 poslato: 28. Januar 2017. u 22:08 »
Ovo su prelepe slike i tekst,sve ide redom...Svaka cast! :comeon:
Ne mogu da verujem da imam 46 godina,a još volim sneg kao malo dete!

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.167
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Janurska zimska idila (Novi Sad, Fruška Gora).
« Odgovor #8 poslato: 28. Januar 2017. u 22:39 »
Predivno Joe ! :comeon: :comeon: Slike su vrh vrhova ! :worthy:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Nicisy

  • *
  • Poruke: 189
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Janurska zimska idila (Novi Sad, Fruška Gora).
« Odgovor #9 poslato: 28. Januar 2017. u 22:40 »
Odlične fotke  :) Fruška gora lepotica

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.316
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Janurska zimska idila (Novi Sad, Fruška Gora).
« Odgovor #10 poslato: 28. Januar 2017. u 23:12 »
Fantastično izgleda, bravo Joe za trud da ovekovečiš ove prirodne lepote tj. Frušku Goru u "zimskom odelu" u sunčanom januarskom danu!  :tu:

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Janurska zimska idila (Novi Sad, Fruška Gora).
« Odgovor #11 poslato: 28. Januar 2017. u 23:15 »
Lepo je videti sneg, sunce i plavo nebo :) dosta ljudi je otišlo gore da uživa u lepom danu :D


Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Janurska zimska idila (Novi Sad, Fruška Gora).
« Odgovor #12 poslato: 29. Januar 2017. u 01:03 »
Joe, slike su fantastične, a mogu da mislim kakav je tek utisak kad posmatraš tu lepotu "uživo"!   :tu:

Sada pomišljam kako bi bilo dobro otići do Avale, pošto je verovatno slična atmosfera...

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.575
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Janurska zimska idila (Novi Sad, Fruška Gora).
« Odgovor #13 poslato: 29. Januar 2017. u 01:04 »
Četinari i inje  :comeon:

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Janurska zimska idila (Novi Sad, Fruška Gora).
« Odgovor #14 poslato: 29. Januar 2017. u 21:29 »
Hvala ljudi ali najveće zasluge za ove prelepe slike pripadaju Fruškoj Gori više nego fotografu koji je slikao mobilnim telefonom.  :) Zaista nije mi bilo teško da napravim tako lepe fotografije. Gde god se okrenem i skljocnem ispadne fenomenalna fotkica.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Janurska zimska idila (Novi Sad, Fruška Gora).
« Odgovor #15 poslato: 29. Januar 2017. u 21:52 »
Danas je bio dan B za obilazak Fruške Gore. Ja jednostanvo onakvu zimsku idilu nisam hteo da propustim ni danas. Ovaj put sam obišao druge delove Fruške Gore i čak mislim da sam zatekao još lepšu zimsku idilu jer je ovo ipak bila veća divljina, a i putevi nisu očišćeni. Ja iskreno lepšu zimu nisam video na Fruškoj Gori, a i nisam siguran da li i može biti lepša. Tome moežemo da zahvalimo neuobičajeno dugom periodu ledenih dana u kom su se često smenjivale temperaturen inverzije i magla koja je spektakurano ukrasila šumu.

Prva destinacija je bila obilazak mog malinjaka u podnožju Fruške Gore u Sremskoj Kamenici. Jesenas sam posadio maline. Spavaju dubokim zimskim snom. Naravno na ovoj nadmorskoj visini je bilo magle.

Krajolik dok se spuštam ka malinjaku.



Okolina



Malinjak i komšijski voćnjak.



Nastavljamo dalje i penjemo se na Zmajevac preko Rakovca u nadi da će opet sunce da nas ogreje i na ovom poznatom izletištu. Međutim ništa od toga. Imam utisak da nam je falilo još pedesetak metara da se popnemo da bi uživali na suncu, ali nismo se pokajali. I ovde se povremeno probijalo sunce i činilo pogled spektakularnim. Uživajte.

















Nastavljamo dalje ka Brankovcu. Možda i njalepši put kojm sam vozio u životu. Kao što sam i pretpostavio čim smo se popeli još pedesetak metara granulo je sunce.



Nastavljamo dalje i spuštamo se ka Brankovcu. Nažalost Opet ulazimo u gornje slojeve stratusa, ali i zatičemo možda njalepšu idilu do sada.











Moja ljubav.



Evo i mene u svom prirodnom okruženju.  :)



Krežemo polako kući uz nikad prijatniju vožnju.




Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.575
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Janurska zimska idila (Novi Sad, Fruška Gora).
« Odgovor #16 poslato: 29. Januar 2017. u 23:49 »
Odmor za dušu :)

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Janurska zimska idila (Novi Sad, Fruška Gora).
« Odgovor #17 poslato: 30. Januar 2017. u 08:41 »
Au covece, kako lepo izgleda sve, narocito na ovim poslednjim slikama! Zaista je prelepa Fruska Gora! Hvala sto si podelio sa nama deo te predivne prirode! :worthy: :tu:

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Janurska zimska idila (Novi Sad, Fruška Gora).
« Odgovor #18 poslato: 30. Januar 2017. u 08:43 »
Divota, Joe! :nnc:  Svaka čast, slike su fenomenalne! :laie:

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Janurska zimska idila (Novi Sad, Fruška Gora).
« Odgovor #19 poslato: 30. Januar 2017. u 09:43 »
Bravo Joe, Fruska gora je svakako prelepa ali pod snegom mi nekako izgleda najlepse.
Odlicna reportaza!