Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Aprilski sneg na Kopaoniku 22-23.4.2017.  (Pročitano 2438 puta)

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Aprilski sneg na Kopaoniku 22-23.4.2017.
« poslato: 29. April 2017. u 03:41 »
Prošlog vikenda sam skočio do Kopaonika. Razlog odlaska - da bih video i fotkao 45 cm snega u aprilu. :) Iako sam "okoreli" letoljubac, u aprilu i kasnije sneg ne propuštam. Da pređem odmah na fotke. :)



Prolećni ambijent zamenio je zimski odmah posle Brzeća.



Posle par serpentina bilo je već desetak cm snega.



Pravi zimski ambijent počeo je na oko 1.600 m.





U samom naselju na 1.848 m bilo je 40-50 cm snega.





Iako je snega bilo kao da je februar, radila je samo jedna žica - Pančićev vrh i staza 4b.









U nedelju ujutru bilo je oblačno sa pljuskovima snega, a popodne se razvedrilo.























U povratku sam se spustio preko Jošaničke banje. Kompaktnog snega je bilo do 1.500 m.





Posle 15-ak minuta vožnje februarski ambijent zamenio je aprilski.








Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Aprilski sneg na Kopaoniku 22-23.4.2017
« Odgovor #1 poslato: 29. April 2017. u 04:28 »
Magične fotografije, Stefano, malo je reći da sam očaran! :worthy:  Posebno impresioniraju nagli prelazak iz zimskog u prolećni ambijent, te prelepi predeli. :comeon:  Nema ništa lepšeg od novonapadalog snega na planini. :laie:  Uneo sam se u priču i kao malo dete, prelazeći sa slike na sliku, nikako nisam hteo da se završi ova idila. Manje ili više volim sve vremenske pojave, ali sneg je ono u čemu najviše uživam, pa bih fotografije mogao da vrtim ceo dan iznova i iznova. :thumbup:  Iako retko praviš reportaže sa svojih putovanja, uvek su ti vrhunske (dugo ću još pamtiti onu novogodišnju iz Istanbula). :tu:

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.748
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Aprilski sneg na Kopaoniku 22-23.4.2017
« Odgovor #2 poslato: 29. April 2017. u 06:48 »
Lep dozivljaj si imao i ja ti zavidim, hvala na prici i slikama..
ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Aprilski sneg na Kopaoniku 22-23.4.2017.
« Odgovor #3 poslato: 01. Maj 2017. u 21:01 »
Odlična reportaža Stefano, prelepe prolećno-zimske fotke!  :)

Iako sam "okoreli" letoljubac, u aprilu i kasnije sneg ne propuštam.

E ovo te potpuno razumem. Govore mi ljudi u stilu: "Šta ima veze što je sneg u aprilu, isti je kao u januaru". A ja se trudim da objasnim da nije baš tako!  :D

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Aprilski sneg na Kopaoniku 22-23.4.2017.
« Odgovor #4 poslato: 01. Maj 2017. u 22:07 »
Super reportaža Stefano, pravi zimski planinski ambijent sa lepim i kvalitetnim fotografijama.  :skiing:


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.341
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Aprilski sneg na Kopaoniku 22-23.4.2017.
« Odgovor #5 poslato: 01. Maj 2017. u 23:11 »
Konačno reportaža od tebe! :D Super su fotke, posebno mi se sviđaju par poslednjih gde je vidljiv kontrast proleća i zime.
Kada sam bio gore u februaru, snega jedva da je i bilo. Ove godine sve naopako. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 11.4mm
Miljakovac - 11.7mm
prosek - 48.7mm