Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Noć munja! Čestereg, 7. jun 2017.  (Pročitano 3170 puta)

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.574
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Noć munja! Čestereg, 7. jun 2017.
« poslato: 07. Jun 2017. u 08:47 »
Nešto pre ponoći smo poslati na protivgradnu stanicu. Sevalo je sa svih strana ali se munje nisu videle. Oko ponoći kreće šou...iskreno, zaželeo sam se lova na munje jer su prethodne sezone bile loše.
Uglavnom ovako je bilo u periodu od ponoći pa do nekih pola dva ...





Omiljena ... NLO se spušta  :D

Na kraju, jači odrazi su prošli (opet) severnije i južnije od mene. U Česteregu je palo svega 3mm. Suša se nastavlja!













Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.316
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Noć munja! Čestereg, 7. jun 2017.
« Odgovor #1 poslato: 07. Jun 2017. u 08:54 »
 ^^
Bravo Ljubiša!  :tu:
Dugo nije bilo tvojih slikica, pretpostavljam da nisi ni imao puno prilika da nešto "interesantno" uslikaš ali "ko čeka taj dočeka"  ;)

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Noć munja! Čestereg, 7. jun 2017.
« Odgovor #2 poslato: 07. Jun 2017. u 09:07 »
Odlično Ljubiša, lako je tebi kad imaš tu privilegiju da ideš na otvoreno kad su ovakve vremenske pojave i imaš čist horizont :D


Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.574
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Noć munja! Čestereg, 7. jun 2017.
« Odgovor #3 poslato: 07. Jun 2017. u 09:12 »
^^
Bravo Ljubiša!  :tu:
Dugo nije bilo tvojih slikica, pretpostavljam da nisi ni imao puno prilika da nešto "interesantno" uslikaš ali "ko čeka taj dočeka"  ;)
Hvala Profi, loše su prethodne godine bile za lov na munje (kod mene). Konačno ... baš sam uživao!
Odlično Ljubiša, lako je tebi kad imaš tu privilegiju da ideš na otvoreno kad su ovakve vremenske pojave i imaš čist horizont :D


Privilegiju veliš?  :D
Hvala Dejo! :tu:

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Noć munja! Čestereg, 7. jun 2017.
« Odgovor #4 poslato: 07. Jun 2017. u 09:22 »
 ^^ Lepo ti Dejo kaze - privilegiju.  :D Dobro, sve ima i svojih losih strana, naravno.  :D

Inace, fotografije su perfektne kao i uvek, svaka cast! Steta samo sto kod tebe i Zike nije bilo vise padavina.

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Noć munja! Čestereg, 7. jun 2017.
« Odgovor #5 poslato: 07. Jun 2017. u 09:58 »
Kad već nije bilo neke značajnije kiše, barem munje da kompenzuju u meteorološkom smislu.  :)
Fantastične fotke Ljubiša, treba imati donekle petlje slikati ovo pošto deluje da se oblak praznio baš blizu.  :tu:

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Noć munja! Čestereg, 7. jun 2017.
« Odgovor #6 poslato: 07. Jun 2017. u 10:13 »
Odlicne slike Ljubisa!
Munjolov u potpunosti uspeo, jedino je falilo malo vise padavina bas kao i kod mene.

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Noć munja! Čestereg, 7. jun 2017.
« Odgovor #7 poslato: 07. Jun 2017. u 12:40 »
Bravo Ljubiša, fotografije su vrhunske! :thumbup:
Još jedan dokaz da za dobru reportažu nije neophodno mnogo teksta, slike govore više od hiljadu reči! :tu: :D
Takođe, veoma originalan i privlačan (na prvu loptu) naslov. :laie:

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.574
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Noć munja! Čestereg, 7. jun 2017.
« Odgovor #8 poslato: 07. Jun 2017. u 13:52 »
^^ Lepo ti Dejo kaze - privilegiju.  :D Dobro, sve ima i svojih losih strana, naravno.  :D

Inace, fotografije su perfektne kao i uvek, svaka cast! Steta samo sto kod tebe i Zike nije bilo vise padavina.
Hvala Mile.
Kad već nije bilo neke značajnije kiše, barem munje da kompenzuju u meteorološkom smislu.  :)
Fantastične fotke Ljubiša, treba imati donekle petlje slikati ovo pošto deluje da se oblak praznio baš blizu.  :tu:
Hvala Miki.
Uvek postoji granica. Nekad je to kiša koja počne pa uleće u objektiv, a nekad blizina munja. Sinoć je bilo prilično blizu ali ne toliko da se "bega" u protivgradnu kućicu. Uvek treba biti oprezan!
Odlicne slike Ljubisa!
Munjolov u potpunosti uspeo, jedino je falilo malo vise padavina bas kao i kod mene.
Hvala Ciklon, da baš fali padavina ...
Bravo Ljubiša, fotografije su vrhunske! :thumbup:
Još jedan dokaz da za dobru reportažu nije neophodno mnogo teksta, slike govore više od hiljadu reči! :tu: :D
Takođe, veoma originalan i privlačan (na prvu loptu) naslov. :laie:
Hvala Srđane. Nemam baš puno vremena da opisujem šta i kako...mislim da nije loše ni ovako.
Što se tiče naslova, baš je bilo tako "na prvu loptu"! :tu:

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.971
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Noć munja! Čestereg, 7. jun 2017.
« Odgovor #9 poslato: 07. Jun 2017. u 14:30 »
Odlicne slike!
Svaka cast!

Van mreže Gagi_Bg

  • *
  • Poruke: 400
  • Lokacija: Vidikovac - JZ Beograd
Odg: Noć munja! Čestereg, 7. jun 2017.
« Odgovor #10 poslato: 07. Jun 2017. u 15:08 »
Izuzetno lepe fotografije! Svaka čast.  :nnc:

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.574
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Noć munja! Čestereg, 7. jun 2017.
« Odgovor #11 poslato: 07. Jun 2017. u 20:02 »
Hvala ljudi! :)


Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.991
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Noć munja! Čestereg, 7. jun 2017.
« Odgovor #12 poslato: 07. Jun 2017. u 20:12 »
Svaka cast na izuzetnim slikama i ulozenom trudu. Treba sve to uslikati dok pucaju gromovi u blizini :)
Ja se uvek iscimam kad bljesne(iznenadi me) i nikad ne uhvatim munje kako treba.. Mada sa telefonom je jako tesko i uslikati  :grin:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.445
  • Lokacija: Niš
Odg: Noć munja! Čestereg, 7. jun 2017.
« Odgovor #13 poslato: 07. Jun 2017. u 20:16 »
Sjajno i hrabro, sta drugo reci  :D  :tu:

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.000
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Noć munja! Čestereg, 7. jun 2017.
« Odgovor #14 poslato: 07. Jun 2017. u 20:17 »
 ^^ Prelepe fotke, svaka cast, odlican munjolov!  :tu:  :first: I meni privuce paznju ovaj NLO.  :grin:

Van mreže Ivan027

  • **
  • Poruke: 705
  • Lokacija: Kursumlija
Odg: Noć munja! Čestereg, 7. jun 2017.
« Odgovor #15 poslato: 07. Jun 2017. u 20:39 »
Super slike, svaka cast, kvalitetna reportaza!  :tu:

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.152
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Noć munja! Čestereg, 7. jun 2017.
« Odgovor #16 poslato: 07. Jun 2017. u 21:14 »
Slike su praznik za oči. :) :thumbup: Uh, kad ću ja biti u prilici da uslikam ovako nešt :sleep:o. Niti imam dobar aparat niti imam dobre pozicije niti me zdravlje služi da tako nešto izdržim niti me vreme služi u poslednje dve godine. Do sada imam dva improvizovana munjolova 2014-e i 2015-e. Prošle godine sam zaglavio u bolnicu baš krajem maja i početkom juna kad su bile večernje nestabilnosti česte. Ostatak leta i kada su bile oluje, uglavnom su bile danju ili su noću prebrzo pokrivane slojastom frontalnom oblačnošću. Ove godine još nema večernjih nestabilnosti u mom kraju. Sinoć i preksinoć me sve izmašilo, a u nedelju uveče je bilo suviše daleko. Nisam neki optimista kada je u pitanju ova godina.  :huh:

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.574
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Noć munja! Čestereg, 7. jun 2017.
« Odgovor #17 poslato: 08. Jun 2017. u 09:31 »
Svaka cast na izuzetnim slikama i ulozenom trudu. Treba sve to uslikati dok pucaju gromovi u blizini :)
Ja se uvek iscimam kad bljesne(iznenadi me) i nikad ne uhvatim munje kako treba.. Mada sa telefonom je jako tesko i uslikati  :grin:
Hvala. Za bilo kakav ozbiljniji munjolov solidan fotoaparat i stalak neophodni!
Sjajno i hrabro, sta drugo reci  :D  :tu:
Hvala!
^^ Prelepe fotke, svaka cast, odlican munjolov!  :tu:  :first: I meni privuce paznju ovaj NLO.  :grin:
Hvala, "NLO" mi omiljena.  :)
Super slike, svaka cast, kvalitetna reportaza!  :tu:
Hvala Ivane!
Slike su praznik za oči. :) :thumbup: Uh, kad ću ja biti u prilici da uslikam ovako nešt :sleep:o. Niti imam dobar aparat niti imam dobre pozicije niti me zdravlje služi da tako nešto izdržim niti me vreme služi u poslednje dve godine. Do sada imam dva improvizovana munjolova 2014-e i 2015-e. Prošle godine sam zaglavio u bolnicu baš krajem maja i početkom juna kad su bile večernje nestabilnosti česte. Ostatak leta i kada su bile oluje, uglavnom su bile danju ili su noću prebrzo pokrivane slojastom frontalnom oblačnošću. Ove godine još nema večernjih nestabilnosti u mom kraju. Sinoć i preksinoć me sve izmašilo, a u nedelju uveče je bilo suviše daleko. Nisam neki optimista kada je u pitanju ova godina.  :huh:
Stefane ni ja nisam imao dobar munjolov već neko vreme. Jednostavno nije bilo prilike.
Hvala ti.

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Noć munja! Čestereg, 7. jun 2017.
« Odgovor #18 poslato: 08. Jun 2017. u 09:47 »
Odličan munjolov, Ljubiša! Impresivne fotke!  :thumbup:


Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.574
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Noć munja! Čestereg, 7. jun 2017.
« Odgovor #19 poslato: 08. Jun 2017. u 14:06 »
Hvala Srks! :)