Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Nevreme i munjolov u Valjevu 23. 06. 2017.  (Pročitano 653 puta)

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.152
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Nevreme i munjolov u Valjevu 23. 06. 2017.
« poslato: 25. Jun 2017. u 17:45 »
Kasnim dva dana sa objavom snažnog nevremena i to zbog lošeg kompa koji nije hteo da podrži TinyPic. Čim otvorim sajt za upload-ovanje slika, krene da krči i pregreva se i onda se ugasi. :ranting: :wall: :computer: Sada sam uzeo mnogo bolji. Da se vratim na dan. Očekivanio, sunčan vreo i sparan kada je u pitanju dan sa max T34C. Kada je u pitanju noć, opet očajna pozicija za fotkanje munja, stric povredio ruku i nije mi ostavio ključ da fotkam sa sprata jer je morao u urgentni. Da su ovde Miloš, Boce, Kimi, Joe, Ljubiša, Ocelot ili mladji članovi koji imaju profesionalne fotoaparate, slike bi bile mnogo bolje jer moj fotoaparat je u polukvaru i slikao sam mobilnim telefonom i dobro je da sam išta uhvatio. Munja je bilo u izbilju i možda najviše od moje zadnje reportaže u avgustu 2015-e.

Preko dana je pregrevalo i oko 18h se počela videti sistemska linijska oblačnost, a sunce da se zaklanja za oblake.


Oko 21h se već velikom brzinom spušta na Valjevo shelf.


Počinje gotovo neprestano da seva i što sam pohvatao, pohvatao sam. Žao mi zbog pozicije i vetra koji je hteo da me oduva, a prokleta kapija se razvalila i bila otvorena, pa se nisam mogao konkretno osloniti da slikam. Plus očajna pozicija prema severu gde god da sam. :angry: :(
























Vetar je sve vreme jako duvao i nanosio mi prašinu u oči. Potom pojačava i grmljavina, a naročito vetar koji mi je skinuo lim sa garaže i umalo nije pao na mene. Onda je očekivano usledilo jako nevreme sa velikim intenzitetom padavina i uz strašna električna pražnjenja u prvih desetak minuta. Potom su padavine utihnule, ali jaka električna pražnjenja su trajala do 23h i ometale internet mrežu sve dok me prvi sistem nije skroz napustio i nastavio svoj put na jug i jugoistok. Oko 1h je stigao drugi sistem iz Hrvatske i BiH, ali znatno slabiji i uz slabiju grmljavinu (na momente je pred kraj bila jaka) i slabije padavine koje su bile umerenog intenziteta. U prvom naletu je palo 12mm, a u drugom 4mm što je i neki ustaljen standard za ovogodišnje letnjje pljuskove. Ni jedan dan osim noć 22./23. maj nije palo preko 20mm vodenog taloga. Posle te večeri sve su padavine smešne ove godine osim možda 7-og juna uveče kad je palo nešto pristojnije kiše. Tako da ovih 16mm je možda za vegetaciju ugroženu sušom spas u zadnji čas.  :confused: Evo na kraju i jedan video zapis: <a href="http://www.youtube.com/watch?v=WyQ2gYoyb84" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=WyQ2gYoyb84</a>
« Poslednja izmena: 25. Jun 2017. u 17:55 Stefan Valjevo »