Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Mečka Božana, Dan mrmota...  (Pročitano 46605 puta)

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #20 poslato: 02. Februar 2015. u 19:57 »
Pa nista... Phil je danas rekao da ce biti jos 6 nedelja zime:

http://www.oregonlive.com/today/index.ssf/2015/02/groundhog_day_six_more_weeks_o_1.html

Sad gruva na srednjem zapadu dok se mi davimo ovde :(

Videcemo sta ce mecka na Sretenje da rekne ;)
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #21 poslato: 15. Februar 2015. u 08:45 »
Mecka se probudila jutros, izasla napolje, videla senku, uplasila se i zbrisala nazad sto znaci jos 6 nedelja zime ;)  :ufff:
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže mikan74

  • *
  • Poruke: 200
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #22 poslato: 15. Februar 2015. u 11:59 »
A gde se nalazi ta mečka Božana? Za mečku koja živi na prostorima Timočke krajine onda to ne važi jer nema ni govora o lepom i sunčanom vremenu na današnji dan tako da nema ni senke, što znači eto nama PROLEĆA  :sun
« Poslednja izmena: 15. Februar 2015. u 12:12 mikan74 »

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #23 poslato: 02. Februar 2018. u 19:42 »
Mrmot Fil je rekao: "jos sest nedelja zime u USA!" sto znaci otprilike da mi mozemo da se pozdravimo sa svojim zeljama  :confused: :angry:

http://abcnews.go.com/US/groundhog-day-2018-punxsutawney-phil-sees-shadow-weeks/story?id=52790141

nece nas ni bapske prognoze cak.
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #24 poslato: 15. Februar 2018. u 18:16 »
Mecka se probudila jutros, izasla napolje, videla senku, uplasila se i zbrisala nazad sto znaci jos 6 nedelja zime ;)  :ufff:

Ne znam gde je najbliza mecka, ali otprilike da se jutros probudila i posto nije videla svoju senku, nije se ni uplasila niti vracala u brlog sto znaci da je zimi uskoro kraj.   :D (kao da je bila pa neka zima dosad pa kao nesto treba da se zavrsi i otopli  :O:D

 :sleep:
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #25 poslato: 15. Februar 2020. u 11:22 »
Elem... I ove godine mecka je izasla nakratko iz brloga, videla svoju senku, uplasila se i vratila u brlog da nastavi zimski san jer se zima produzava jos 6 nedelja.

Dakle, uzivajte u zimskim radostima, hladnoci, mrazu, snegu jos 6 nedelja  :whistling: :rofl: ko zna, mozda nesto i bude stvarno... vidim da su rane vocke toliko napupele i da ce vrlo brzo prvi cvetovi ovde-onde da se pojave  :O :facepalm:
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #26 poslato: 15. Februar 2021. u 20:55 »
Posto nemamo "validnu" i sertifikovanu mecku prognosticarku... pa ne znamo da li je to vrsacka, zlatiborska ili kopaonicka mecka, a posto je mecka primecena jos prosle zime ovde u Palanci, tj okolnim selima i usnimila je kamera za nadzor na jezeru Kudrec, prenecu vam da je jutros izasla, videla svoju senku  i pobegla nazad - znaci zima se produzava jos 6 nedelja.

Jos 6 nedelja "mraza, snega, leda i debelih minusa" :thumbup: ko kaze da ce biti toplo i kisetina ;)

Dakle, glavu gore, svanuce i nama, tj, pasce jedne godine sneg i kod nas  :laught:
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #27 poslato: 15. Februar 2021. u 21:09 »
Sofro imamo, nisi informisan... Svake godine neki novi medjed,  prošao kontrolu po hitnom postupku... Mi možemo da biramo i imamo 3 puta više medveda za prognozu zime od komšija... Po tome smo prvi u Evropi  :)
https://www.google.rs/amp/s/www.novosti.rs/amp/vesti/drustvo/965219/medved-uros-izasao-pecine-nije-ugledao-svoju-senku-jasan-znak-kakva-godina-pred-nama-foto

A ima ljudi koji veruju i onim u istočnoj srbiji, tu ne znam sta je prognoza al osećam da bi loše prošao da pitam...  :grin:
« Poslednja izmena: 15. Februar 2021. u 21:29 Bart »

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.763
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #28 poslato: 15. Februar 2021. u 21:31 »
Bart ja neznam šta čekaš, upotrebi sve moguće veze i pitaj pravog čoveka za ostatak zime šta nas čeka.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #29 poslato: 15. Februar 2021. u 21:48 »
Pokusao sam ja alternativnim kanalima da dodjem do informacija ali nisam uspeo...   :) Ali to stoji da bi već sad znali da li nas čeka još zime... Dok kod ovih medveda nije tolika tačnost, oni su u januaru apdejtovani za ovaj izlaz...  :whistling:

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.763
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #30 poslato: 15. Februar 2021. u 22:39 »
Nema ga dole medju prisutnim članovima sad ja gleda, treba se organizujemo i svi da mu pošaljemo pp mož ga nateramo da ni rekne još kolko nedelje će zima. Ovako ima se mlatimo po modeli i samo će si nagadjamo oće neće   :rools:. Dobro Vojvodina je otpisana toj si znamo al za nas ostali još ima nade za blic zimu.
ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #31 poslato: 15. Februar 2021. u 22:43 »
Neje to Dejco mecka  ;)  mada ima jedan medjed sto ga ronhil zovu pa predvidja oko Grmeca vreme  :blush: Ovo sto ti mislis je "mecka" iz Gornjacke klisure... tamo negde obitava ali Bart ima sigurno bolju informaciju  :laugh:

I da znas... ako te Bart posalje kod Bajadzore po misljenje... nadrljao si  :rofl:
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #32 poslato: 15. Februar 2021. u 22:58 »
Dejco vidi se da imaš nekog znanja sa foruma da u Vojvodini neće biti ništa  :grin:
Sofro mnogo strma klisura za njega, on ti je tamo oko Zlotske pećine... Što i objašnjava gde je zimi mada slabiji net tamo pa zato nije prisutan  :grin: A slao sam ja ljude po mišljenje, valjda se jave sami da potvrde i da li dobili odgovor  :D

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: futog
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #33 poslato: 16. Februar 2021. u 20:17 »
za nas iz vojvodine se ne pika ovo oko mecke,svake godine kad izadje napolje neka mecka iz ZOO vrta, osvrne se oko sebe , vidi sve ravnica, nema vremena za gledanje senki, oma se vraca u svoju ravnicarsku pecinu, da je ne bi ujela baba marta za zadnjicu :rofl: :rotf:.... ova poruka je u licnom sagledevanju zimskih dana  u mesecu koji je pred nama, apsolutno nema veze sa nekim komentarima ,na koje bih se ja nadovezao, i time mozda  uvredio postove clanova na ovu temu :tu:
« Poslednja izmena: 16. Februar 2021. u 20:41 igorkonkolj »

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #34 poslato: 16. Februar 2021. u 20:58 »
Ne znam da li te mečke u vrtu uopšte i spavaju zimski san.. gubi sve to poentu, ali treba poštovati sve narodne običaje naših predaka ( mada ovo nije samo u našoj tradiciji )
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #35 poslato: 16. Februar 2021. u 22:27 »
za nas iz vojvodine se ne pika ovo oko mecke,svake godine kad izadje napolje neka mecka iz ZOO vrta, osvrne se oko sebe , vidi sve ravnica, nema vremena za gledanje senki, oma se vraca u svoju ravnicarsku pecinu, da je ne bi ujela baba marta za zadnjicu :rofl: :rotf:.... ova poruka je u licnom sagledevanju zimskih dana  u mesecu koji je pred nama, apsolutno nema veze sa nekim komentarima ,na koje bih se ja nadovezao, i time mozda  uvredio postove clanova na ovu temu :tu:

Slobodno se nadovezuj... sad me podseti na Grivu i "Vojvodino, Vojvodino, sto si tako ravna..." ali racunam da bar oko Vrske Cuke ima nesto :D makar da doperja iz Rumunije ;) ...

Samo nastavimo dole u Chat-u...   :D
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #36 poslato: 15. Februar 2022. u 08:48 »
Ovdašnja mečka je izašla, videla senku i pobegla nazad. Znači još 6 nedelja kiše i bljuzge.  :laugh: :tu: :facepalm:

🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #37 poslato: 15. Februar 2022. u 10:48 »
 ^^ i sve to na +15 stepeni ako ne i više

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #38 poslato: 15. Februar 2022. u 12:29 »
  ^^
Pa da, jos 6 nedelja ovoga sto smo imali dosad a sto se poslednjih godina zove zima jer pada u tom terminu  :oboze:
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Mečka Božana, Dan mrmota...
« Odgovor #39 poslato: 15. Februar 2024. u 11:21 »
Ovdašnja mečka je izašla, videla senku i pobegla nazad. Znači još 6 nedelja kiše i bljuzge.  :laugh: :tu: :facepalm:


Znaci isto kao pre dve godine... lep, suncan dan, mecka izasla, videla senku i pobegla nazad... znaci jos 6 nedelja "zime" to jest "ovoga necega"  :huh:
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"