Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Istine i laži  (Pročitano 24078 puta)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Istine i laži
« poslato: 20. Januar 2011. u 11:38 »
Otvaram novu, možda provokativnu temu, potaknut ovim video klipovioma, snimcima emisije Razgovori TV Belle Amie. Gost emisije je bio Nikola Aleksić iz ekološkog pokreta Novog Sada. Pogledajte obavezno ovu jednočasovnu emisiju (ima dva video klipa, pre i posle reklama):



Nadam se da ću ovom prilikom otvoriti jednu 'lepljivu' diskusiju. Očekujem vas!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Istine i laži
« Odgovor #1 poslato: 20. Januar 2011. u 11:54 »
Posle pet minuta gledanja vec mi je sve jasno.
Knjiga "Dosije Omega" se jednim svojim delom bavi ovom problematikom ali ona ide jos mnogo dalje i dotice mnoge teme i mnoge (ne)ljude.
Postoji jos dosta literature jedan deo i posedujem ali nazalost nemam vremena da je izucavam u meri u kojoj bi zeleo.
To je javna tajna koja se sprovodi vec decenijama mozda i vekovima i nazalost moje misljenje je da se ne moze zaustaviti bar ne za nasega zivota.
Milan Vidojevic se bavi dosta ovom problematikom ali je cenzurisan, ne sme da se cuje njegova rec.
Pogledacu emisiju do kraja i svakako ucestvovati u ovoj temi.

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Istine i laži
« Odgovor #2 poslato: 20. Januar 2011. u 13:07 »
Odlicna emisija, preporucujem da se obavezno pogleda jer se direktno tice svih nas.
Gost je imao vremena da prica koliko zeli, nije prekidan ni ometan tokom emisije a ne ono sto smo komentarisali sa RTS-a, kada Todorovic nije mogao da iznese svoje misljenje.
Takodje ocekujem komentare, cim prodje ovaj dugo ocekivani snegopad(kako gde) jer ipak ce clanovi prvo ispratiti vremenske aktuelnosti.

Hvala Prince!

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Istine i laži
« Odgovor #3 poslato: 20. Januar 2011. u 13:18 »
Hm ... zanimljivo! Ima tu nečeg, međutim, malo mi smeta što gost nije (iako je imao vremena koliko hoće) dao konkretne dokaze za to što priča, nego se vodio onim "Proverite na sajtu, nađite ...". Drugo, zasmetalo mi je što je u par navrata govorio "jedan čovek je rekao ..." ili slično.
Dakle, kada iznosiš tako teške optužbe moraš da izneseš i teške činjenice. To da je ministar poljoprivrede bio stipendista ili šta već u Americi mi ne znači ništa. Ono, može da znači, ali sa konkretnijim podacima i dokazima.
Sve u svemu, dobra tema za razmišljanje i siguran sam da tu ima nešto ... šta? ... ostaje da sami "isčeprkamo"!  ;)

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Istine i laži
« Odgovor #4 poslato: 20. Januar 2011. u 16:21 »
                              ЈАВНО УПОЗОРЕЊЕ ГРАЂАНИМА СРБИЈЕ

       Упозоравамо грађане Србије да су се на нашем тржишту појавили прехрамбени производи опасни по живот и здравље обележени знаком пирамиде и именом Codex Alimentarius.

        Наведени производи су се појавили на тржишту Србије незаконито, јер геноцидни Codex Alimentarius у Србији није усвојен, није ,,усклађен”, нити може бити, јер су одредбе Codex Alimentarius-а у супротности са Ротердамском и Копенхашком конвенцијом, чија је Србија потписница и које имају већу снагу од било ког закона.

        Било какво мењање или ,,усклађивање” закона да би се Codex Alimentarius почео примењивати у Србији је неприхватљиво док је Србија потписник наведених конвенција.

        Codex Alimentarius садржи обавезујуће одредбе о коришћењу вештачког говеђег хормона раста и антибиотика у свим врстама меса намењених људској исхрани, што ће имати несагледиве последице по здравље садашњих и будућих генерација. Све врсте прехрамбених намирница се по одредбама Codex Alimentarius-а морају зрачити да би дуже трајале, а не постоје безбедне дозе зрачења за људско здравље. У пољопривредној производњи Codex Alimentarius обавезује употребу једино генетски модификованог семена, а од 12 забрањених хербицида као најопаснијих хемијских средстава за заштиту пољопривредних производа, Codex Alimentarius на листу дозвољених једињења враћа седам, као ДДТ, линдан, малатион и друге отрове. Званичне препоруке Codex Alimentarius-а су смањиле минималне количине хранљивих материја у људској исхрани, тако да ће се у земљама које прихвате Codex Alimentarius, витамини, лековите траве (чајеви), корисни минерали бити забрањени у слободној продаји.

       Аутори Codex Alimentarius-а су приликом састављања одредби планирали смрт три милијарде људи, једну милијарду од непосредне примене одредби Codex Alimentarius-а, а две милијарде од последица потхрањености и немогућности лечења, а све у циљу смањења људске популације на за њих прихватљиву једну милијарду.

       Codex Alimentarius је наставак нацистичке филозофије кога је осмислио Fritz De Meer, директор фармацеутске компаније I.G.Farben (данас Novartis) која је производила Циклон Б за гасне коморе у конц логорима током Другог светског рата. Због тога је у Нирнбергу 1945. године осуђен због злочина против човечности.

        Зато упозоравамо грађане Србије, уместо Владе Србије и ресорних министарстава која су увучена у коло геноцида над сопственим народом, НЕ КУПУЈТЕ НАМИРНИЦЕ СА ЗНАКОМ ПИРАМИДЕ УЗ КОЈИ СТОЈИ НАЗИВ CODEX ALIMENTARIUS, ЈЕР ТАЈ ЗНАК ПРЕДСТАВЉА НАДГРОБНИ СПОМЕНИК НАШЕМ ЗДРАВЉУ И БУДУЋНОСТИ.

        Обележене намирнице због штетних састојака у себи код корисника и потомака могу да изазову малигна обољења, стерилитет, шећерну болест, атрофију мозга, импотенцију и још 60 најтежих обољења.

        Добро загледајте производе при куповини, бескрупулозни произвођачи су већ добили зелено светло од одговорних политичара и описани знак ставили на своје производе, као на паковања виршли у месарама ,,Матијевић”.

        Бојкотујте те производе, заобилазите такве продавнице, а ако скину знак са производа и наставе са продајом отрова, судићемо им!

                                                                                                                         Директор
                                                                                                               Никола Алексић, с.р.

Od nedavno sam upoznat sa ovom temom, i zaista sam bio iznenadjen dok sam citao mail sa ovim sadrzajem koji sam dobio.
Nema potrebe da ne verujem ovome sto tvrdi Aleksic, ali ne slepo. Na kraju krajeva, nema tog propisa niti zakona koji ce meni odrediti da ne smem koristiti lekovito bilje ubrano na Divcibarima(posto tamo cesto svracam) ili na nekoj drugoj planini u Srbiji. Toliko o tome. A da smatram da ljudi na planeti ima previse i da ce biti jos vise, to je istina, tako da me uopste ne cudi ovo sto sada cujem. Opste je poznato da su ratovi najefikasnije sredstvo za smanjenje broja populacije na planeti, ali je isto tako poznato sta moze jedna nuklearna bomba, pa se zna da se rat mora izbeci. E sad na koji nacin smanjiti broj populacije, to je pitanje o kojem svetski mocnici tajno raspravljaju jos i pre drugog svetskog rata.. Prenaseljenost je njima veliki problem, i zato zele na sve nacine da otklone visak stanovnistva, a to su citave nacije koje njima smetaju..

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Istine i laži
« Odgovor #5 poslato: 21. Januar 2011. u 10:19 »
A da smatram da ljudi na planeti ima previse i da ce biti jos vise, to je istina, tako da me uopste ne cudi ovo sto sada cujem. Opste je poznato da su ratovi najefikasnije sredstvo za smanjenje broja populacije na planeti, ali je isto tako poznato sta moze jedna nuklearna bomba, pa se zna da se rat mora izbeci. E sad na koji nacin smanjiti broj populacije, to je pitanje o kojem svetski mocnici tajno raspravljaju jos i pre drugog svetskog rata.. Prenaseljenost je njima veliki problem, i zato zele na sve nacine da otklone visak stanovnistva, a to su citave nacije koje njima smetaju..

Istina je da svako ima pravo na život. Ali, gde čeljad nisu besna, kuća nije tesna. Zato se treba naučiti suživotu sa prirodom, a priroda će sama odabrati najpogodniji način za regulaciju broja pripadnika svake žive vrste. To nije posao ljudi, niti će ikad biti. Ono kako ja vidim stvari jeste da ako ljudska vrsta zaista radi zločine protiv priorde, priroda ga neće 'smanjiti', već izbaciti kao štetni soj, grešku.
Mi možemo da spekulišemo o tim planovima, ali ih ne možemo znati. Ukoliko postoje (a što i ne bi?), potkrala se samo jedna 'rupa' u tim planovima, a to je da će od posledica ostvarenja takvih planova stradati čitav ljudski rod.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Istine i laži
« Odgovor #6 poslato: 31. Januar 2011. u 11:44 »
Ne znam zasto se uvek krece od pretpostavke da 'ljudi ima previse', kada je na Zemlji naseljenost u stvari relativno niska. Ima toliko slobodnog prostora koji samo treba naseliti i iskoristiti.
Takodje nije mi jasno o kakvom "smanjivanu populacije" se radi. Populacija je u konstatnom porastu, a pogotovo nakon drugog svetskog rata.

Citat
Na kraju krajeva, nema tog propisa niti zakona koji ce meni odrediti da ne smem koristiti lekovito bilje ubrano na Divcibarima(posto tamo cesto svracam) ili na nekoj drugoj planini u Srbiji.

Ko kaze da ce neko to da ti zabrani? Kada se govori o tome govori se o kontroli kvaliteta.
Znaci da ne mozes da uberes bijku ko zna gde pa da je prodajes, nego moras da je gajis na zemljistu koje nije zatrovano raznom hemijom, da je operes pre susenja, da se pridrzavas odredjenih pravila vezanih za higijenu itd.

Znaci, sam ces moci da radis sta ti je volja, ali ako hoces to da prodajes, tvoj caj ce morati da prodje 'tehnicki pregled', kao uostalom i svaka druga roba.