Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Zima 2011/2012!  (Pročitano 229920 puta)

Van mreže martin

  • *
  • Poruke: 459
  • Lokacija: Skopje
Odg: Zima 2011/2012!
« Odgovor #160 poslato: 28. Novembar 2011. u 20:49 »
Evo kako Mali Vakula prognozira kakva ce biti ova zima za Hrvatska kaze da:Ova ce zima opravdati ime!
Nam ostaje da sledimo i da vidimo dal ce stvarno ova zima opravdati svoje ima ali jas ni sam neki veliki optimist,sta znam volim zimu,zelim sneg ali ovaj anticiklon sto caruje me plasi :(

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/156465/Default.aspx

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Zima 2011/2012!
« Odgovor #161 poslato: 30. Novembar 2011. u 17:30 »
I 3bmeteo je danas objavio moguci scenario 8-9. decembra...

Immaculate Conception: razor cold coming?


Always the same story! Whenever the nature tries to do its normal course, the mischievous high pressure takes its paw and sends signals to the sender of the winter season just around the corner. The perturbation coming in next weekend will be weakened from this resort for much of that has caratterizztao 2011; for many regions where it rains in dribs and drabs as Tuscany and Emilia is a nightmare ... The high pressure does not want to leave the field to know the general winter.
 :-: http://www.3bmeteo.com/giornale-meteo/ponte-dell--immacolata--rasoiata-fredda-in-arrivo--55310

A tu je i nastavak prognoze, za 10-14. decembar, da li ce se prekinuti uticaj anticiklona?



 :-: http://www.3bmeteo.com/giornale-meteo/dopo-l--immacolata-lotta-tra-anticiclone-e-correnti-fredde-polari-55307

Ako se anticiklon i ciklon postave kao na slici verovatno nas ocekuje jako hladno vreme. Ovo je jako daleko za prognozu ali postoji mogucnost jer je sve sigurnija promena oko 8-9. decembra...

Treba pratiti i AO i NAO index. AO index dostize +4 pa treba ocekivati jak jet stream i jake ciklone ali koji ostaju dosta severnije.



I NAO index je u pozitivnoj fazi +2, sto znaci da bez bloka iznad Atlantika.



Oba indexa opadaju pocetkom decembra sto ukazuje na neku promenu.
I iznad Severnog pola se desava nesto izmedju 2. i 7. decembra. Od vrlo jakog vortex-a do slabljenja istog, jacanja anticiklona i moguceg formiranje bloka iznad Atlantika...




Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.863
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Zima 2011/2012!
« Odgovor #162 poslato: 30. Novembar 2011. u 17:40 »
Samo da bude snega barem na planinama ako ga nema u nižim predelima , ali ne verujem zima još nije ni počela!

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Zima 2011/2012!
« Odgovor #163 poslato: 30. Novembar 2011. u 21:34 »
Prosle godine u ovo doba dana(veceri) u Bijeljini je pao prvi snijeg,palo je 3cm vec sutradan do podne se otopio...
Ove godine izgleda da ce mo jos cekati do prvog snijega!!!

Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.693
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Zima 2011/2012!
« Odgovor #164 poslato: 02. Decembar 2011. u 18:53 »
Eto malopre sam slušao Nedeljka na RTS-u bila je priča o suši koja traje 4 meseca,i on je najavio blagu zimu sa kišom nekim slabim snegom,bez velikih hladnoća.Prvi prodor sa kišom imali bi u ponedeljak (palo bi oko 10mm prosečno),a drugi oko 10-11 dec takođe bi padala kiša i nešto malo susnežica.To je i ok jer je zemlji potrebnija kiša kako ne bi gladovali sledeće god.mada u ovoj državi je sve moguće...

Van mreže tamnavac

  • *
  • Poruke: 307
  • Lokacija: Ub , Severozapadna Srbija
Odg: Zima 2011/2012!
« Odgovor #165 poslato: 02. Decembar 2011. u 20:49 »
Ne znam kako Nedeljko se usudio da daje sada dijametralno suprotnu prognozu za zimu, kada je samo pre10.-ak dana rekao , zima prosecna ali suvlja, ali rekao je prosecna tipa od pre 30. godina kakve su bile zime, jer kako on tada rece zima nas je u poslednjih 20.-ak godina razmazila, pa smo zaboravili sta je prosecna zima.
N etreba uopste obracati paznju na ovakve price, i dalje sam ubecen da ce zima biti prosecna u svakom pogledu, mozda malo suvlja, ali u proseku sve.A mozda i haladnija, mozda i toplija, mozda sa puno snega, mozda uopste bez snega........eto sada sam i ja velkik meteorolog.Ma ko zna kakva nas zima ocekuje sem same planete Zemlje, a ona ce nam pokazati u sledecim mesecima sta nam je odredila.

Van mreže tamnavac

  • *
  • Poruke: 307
  • Lokacija: Ub , Severozapadna Srbija
Odg: Zima 2011/2012!
« Odgovor #166 poslato: 02. Decembar 2011. u 20:51 »
A sto napravih pravopisnih i slovnih gresaka - e to je strasno, dokaz koliko me nerviraju ovakva nagadjanja.

Van mreže danijel

  • **
  • Poruke: 1.494
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Zima 2011/2012!
« Odgovor #167 poslato: 02. Decembar 2011. u 22:12 »
Kako su krenuli nasi meterolozi,da nabadaju i menjaju izjave,prognoze,jos malo proglasice i leto za kraj decembra,ne bih da zvuci previse ironicno i sarkasticno,al jedno znam sta bude bice,al kisovita zima sigurno nece biti i bez minusa...:D

Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
Odg: Zima 2011/2012!
« Odgovor #168 poslato: 02. Decembar 2011. u 22:16 »
A da je prognozirao ledenu zimu sa mnogo snega i -30C onda biste rekli kako je covek strucnjak i kako ima pokrice za to sto prica....ali cinjenica je da lagano krckamo prvi meteoroloski zimski mesec,decembar,a snega i zime ni u najdaljim naznakama  ;D  :jupi:

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.863
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Zima 2011/2012!
« Odgovor #169 poslato: 02. Decembar 2011. u 22:30 »
Zima je već stigla u novembru kad je stigao prvi zimski ac sa severoistoka , to što je bilo sušno ne znači da nije bilo zime , bilo je naravno , biće još uspostavljanja ac sa severoistoka tokom decembra januara i februara , snega nema šanse da nema čim se formira ciklonče neko jače i spusti se veoma hladan vazduh sa severoistoka odmah treba spremiti lopate!

Na mreži Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.199
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Zima 2011/2012!
« Odgovor #170 poslato: 02. Decembar 2011. u 22:32 »
Eto malopre sam slušao Nedeljka na RTS-u bila je priča o suši koja traje 4 meseca,i on je najavio blagu zimu sa kišom nekim slabim snegom,bez velikih hladnoća.Prvi prodor sa kišom imali bi u ponedeljak (palo bi oko 10mm prosečno),a drugi oko 10-11 dec takođe bi padala kiša i nešto malo susnežica.To je i ok jer je zemlji potrebnija kiša kako ne bi gladovali sledeće god.mada u ovoj državi je sve moguće...

Odlično ! Stiže strašna zima,pripremimo se :D Još da pocrvene i one ostale sezonske prognoze za naše područje,i to je to  :D
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Zima 2011/2012!
« Odgovor #171 poslato: 03. Decembar 2011. u 02:58 »
Cinjenica je da zime(mislim na snezni pokrivac) nema ni na vidiku i da ce se na bilo kakav sneg cekati relativno dugo, tu se nista ne moze.
Mozda prodje jos mesec i vise dana dok ne dobijemo sneg kakav vecina prizeljkuje, ne treba kukati ali se ni lazno nadati. Vecina mesta u Evropi a i u S.Americi gde je u ovo doba sneg uobicajena pojava ne belezi cak ni snezne padavine a o obilnijem sneznom pokrivacu da ne govorim.
Zima mora prvo da stigne u krajeve koji bi vec trebalo da se bela pa tek onda kod nas, kada vidimo u snegu i ledu Moskvu, Oslo, Helsinki, Varsavu mozemo i mi da se nadamo necemu a do tada uzivajmo, bar nema one odvratne kisetine i blata....


Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Zima 2011/2012!
« Odgovor #172 poslato: 03. Decembar 2011. u 06:41 »
Meni je zima pocela sa prvom maglom,bilo je 5-6 ledenih dana u Novembru,ja mislim da je i to zima..
A vise bi volio da bude 20C,nego ona dosadna magletina!!!

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Zima 2011/2012!
« Odgovor #173 poslato: 03. Decembar 2011. u 11:23 »
Meni je zima pocela sa prvom maglom,bilo je 5-6 ledenih dana u Novembru,ja mislim da je i to zima..
Naravno, zima je stigla odavno a novembar je bio izuzetno hladan.
Dikili je objavio podatke za Paracin gde vidimo da je temperatura bila niza za citava 3C stepena od proseka!

Van mreže Boki

  • **
  • Poruke: 787
  • Lokacija: okolina Cuprije (selo Senje)
Odg: Zima 2011/2012!
« Odgovor #174 poslato: 03. Decembar 2011. u 18:58 »
Zimoljupci sto ste se ucutali... :D :D :D Kimi nema te da prokometarises posednji izlaz gfs-a... ;) Ovo sto je gfs nacrto je prava pravcata zima od 11 decembra uz dosta snega, a temperature naravno daleko ispod nule... :o :o :o :pop:

Van mreže zimoljubac

  • *
  • Poruke: 51
  • Lokacija: Kovin
Odg: Zima 2011/2012!
« Odgovor #175 poslato: 03. Decembar 2011. u 19:05 »
hahha...vise ne verujemo dok sopstvenim ocima ne vidimo pahulje...muk i tisina medju nama zimoljupcima.

Na mreži Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.199
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Zima 2011/2012!
« Odgovor #176 poslato: 03. Decembar 2011. u 19:07 »
^^ ^^ 12Z GFS zaista ''ludilo'' od izlaza...ja presrećan !

Jedva čekam ovaj front u ponedeljak uveče....toliko sam željan da konačno ugledam planine u zimskom izdanju...a možda i ovde bude pahulja,videćemo.A za dalje ćemo lako... :)

Sada se čeka EC :)
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Zima 2011/2012!
« Odgovor #177 poslato: 03. Decembar 2011. u 19:19 »
Ehh, kad bi samo zadržao ovu crtariju.. Sinoptička situacija, nemož biti bolja, brvo bloking situacija sa AC odmah do GB, a onda AC nad Skandinavijom.. Ne znam, suviše je dobro da bi bilo istinito, što se mene tiče.

EC već na startu bolji od prethodnika.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.599
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Zima 2011/2012!
« Odgovor #178 poslato: 03. Decembar 2011. u 19:26 »
Daleko je to jos. Kao i Kimi i ja cekam utorak vece, mozda iznenadi nas juznije od Beograda.

Van mreže martin

  • *
  • Poruke: 459
  • Lokacija: Skopje
Odg: Zima 2011/2012!
« Odgovor #179 poslato: 03. Decembar 2011. u 19:36 »
I jas isto tako jedva cekam da dojde utorak,a osobeno noc megu utorak i sreda posto mislim ima sanse za susnezica ili sneg kod meni u Skopje....
A za GFS12z no comment hahahah :)