Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Avgust 2012 - III dekada  (Pročitano 73818 puta)

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Avgust 2012 - III dekada
« Odgovor #100 poslato: 23. Avgust 2012. u 16:38 »
BG T= 39 C u 16h

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Avgust 2012 - III dekada
« Odgovor #101 poslato: 23. Avgust 2012. u 16:40 »
Haos,haos ,haos vrucina u hladu pre sat vremena 40c.Nocas ce biti pakao,sve se usijalo,a ovi na b92 u nedelju najavljuju nepogode hahahaha..Inace ovde ima vode nocu i ujutro.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Avgust 2012 - III dekada
« Odgovor #102 poslato: 23. Avgust 2012. u 16:42 »
Pa mi imamo svoju vodo-stanicu ali nama isključuju vodu da bi Grocka imala,svaki drugi dan po 12 sati,i zamisli ti sad kako je ljudima koji dođu sa posla i nemaju sa čim da se operu,već donosimo vode u balonima,grejemo na suncu pa se polivamo...zato sedi tu i uživaj blago tebi.Mnogo gore selendre prolaze bolje nego mi!
Praktičan savet ... okačiš na sunčano mesto stari bojler, ofarbaš ga u crno i napuniš kada imaš vode i eto ti rešenog problema, bar kada je u pitanju topla voda. Ja sam to uradio pre 4-5 godina iako kod mene nema restrikcija vode. Mnogo je lepše se tuširati napolju nego u kupatilu! :super: ;)

Van mreže Raja

  • **
  • Poruke: 1.194
  • Starost: 29
  • Lokacija: Pančevo
    • Pancevo
Odg: Avgust 2012 - III dekada
« Odgovor #103 poslato: 23. Avgust 2012. u 16:51 »
Danasnja T max 38.4°C
Trenutno 37.6°C

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Avgust 2012 - III dekada
« Odgovor #104 poslato: 23. Avgust 2012. u 17:01 »
Ako nastavis tim tempom tesko ce ti biti ok.  :D
Ne sme da se pije vise od dva energetska pica na dan,zbog srcane aritmije.Znas li ti to?

Inace hteo sam srbina da citiram,al me ocigledno sunce u glavu udarilo.

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Avgust 2012 - III dekada
« Odgovor #105 poslato: 23. Avgust 2012. u 17:10 »
Ako nastavis tim tempom tesko ce ti biti ok.  :D
 

Ja ovako,skoro svaki dan i nista :D Slabo spavam pa moram. . . ali nikad ne popijem preko 4,5 guarane a kafe su one slabe iz kesice 3 u 1 do duse sa oznakom strong,ali ne deluju nista, tako da su slabe :) Ali zato kada se to pomesa,razbudite lepo i mislis bolje i sve stignes. . .ne spava mi se uopste. . . :)


A sto se tice vode,i ja retko kada ostanem bez nje,uglavnom se desi zimi kada pukne neka cev,znaci poludim jedan dan bez vode,a kako je vama na vrucini ne smem ni da zamislim. . . Ja ne bih placao vodu sigurno na vasem mestu. . . Ako su nesposobni da je obezbede,onda nemoj ni da je naplacuju. . .

On topic: Sta reci  :ufff:  :ufff:  :ufff:

Edit: Ne videh komentar od Zeca,nisam znao,znam da pise tako na ambalazi ali nisam shvatao to ozbiljno,videcu da smanjim to. . .


Van mreže forest

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 40
  • Lokacija: Prokuplje
Odg: Avgust 2012 - III dekada
« Odgovor #106 poslato: 23. Avgust 2012. u 17:23 »
Pa mi imamo svoju vodo-stanicu ali nama isključuju vodu da bi Grocka imala,svaki drugi dan po 12 sati,i zamisli ti sad kako je ljudima koji dođu sa posla i nemaju sa čim da se operu,već donosimo vode u balonima,grejemo na suncu pa se polivamo...zato sedi tu i uživaj blago tebi.Mnogo gore selendre prolaze bolje nego mi!

Nije to ništa. Do prošlog leta dok nisu priključili jedan dodatni izvor 1/3 Prokuplja je ostajala bez vode negde krajem juna, a vodu su dobijali početkom septembra. I tako decenijama! U sred grada! Znači nema bunara, nema izvora, ima samo cisterne i balona. Pa preživi ako možeš. Nikada ni u jednim vestima, ni u jednim novinama se nije čulo o tome! Onda su priključili na mrežu neki novi izvor pa je situacija poboljšana. U nekim delovima Kuršumlije je takva situacija decenijama! Vodisistem Selova nije završen ni nakon 27 godina od početka gradnje ali bitno da su zapadno srbijanci uspeli da srede ove godine da grade branu Svračkovo koja nije osnovni deo sistema Rzav, koji funkcioniše i bez nje, već će služiti da akumulira vodu sa svaki slučaj ako bude leto izuzetno toplo kao ovo. Prošle godine je smišljeno napravljena histerija kako je vodosistem Rzav prazan i da je Čačak bez vode, a ispostavilo se da je problema bilo svega nekoliko dana i to u soliterima i u višim naseljima. Zato je ove godine odmah zveknulo 6,5 milijardi za branu Svračkovo, a što je brana Selova krenula da se ruši!!! i što toplički gradovi nemaju vodu to nikog nije briga. Vranje je takođe završilo branu Prvonek za 9 godina u periodu 1995-2004 i tada su sva sredstva bila tu usmerena, u Selovu u tom periodu nije uložen ni dinar.
Ali ajde nećemo o tome, mnogo što šta u Srbiji nije kako treba, ne zamerite na ovom izlivu besa.

Ovde je 39'C, nebo neverovatno mutno, vidljivost mala.

Van mreže Stefoo

  • **
  • Poruke: 562
  • Starost: 29
  • Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Odg: Avgust 2012 - III dekada
« Odgovor #107 poslato: 23. Avgust 2012. u 17:35 »
Tmax 39°C.  :nelupaj: :ufff:
„ Vjetrovi su moji prijatelji, oluje moje radosti, sunceva zega moja naslada, mukla studena jutra moji najsvecaniji casovi.”
I. A.

http://www.youtube.com/watch?v=GhLZRizkZ_M&sns=fb

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Avgust 2012 - III dekada
« Odgovor #108 poslato: 23. Avgust 2012. u 17:37 »
Konačno nešto na radaru ... Dejo, jel lepo videti? :D

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Avgust 2012 - III dekada
« Odgovor #109 poslato: 23. Avgust 2012. u 17:37 »


A sto se tice vode,i ja retko kada ostanem bez nje,uglavnom se desi zimi kada pukne neka cev,znaci poludim jedan dan bez vode,a kako je vama na vrucini ne smem ni da zamislim. . . Ja ne bih placao vodu sigurno na vasem mestu. . . Ako su nesposobni da je obezbede,onda nemoj ni da je naplacuju. . .



Ja bih popi*deo kad bih video da nema vode i na sat vremena...npr. spremas se za izlazak,a nemas vodu :o I ja  treba  da skupljam posle vode u flase ili sta ti ja znam sta...pa nije ovo srednji vek.

Sreca pa je takvo nesto nemoguce ovde (jedino ako ne pukne i ovde neka cevka,pu pu  ;D )

Uglavnom sve vas sada razumem,i imate pravo zaista da se ljutite.

ON TOPIC:

Sunce je vec u takvom polozaju na horizontu da i ne greje tako jako,tako da se moze ici napolje :D Mada,pogled na displej AMS ukazuje da je temperatura i dalje vrlo visoka.  ;D

Maximum danas 38,5°C,sada je 37,2°C.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Avgust 2012 - III dekada
« Odgovor #110 poslato: 23. Avgust 2012. u 18:19 »
treba  da skupljam posle vode u flase ili sta ti ja znam sta...pa nije ovo srednji vek.

Ja sam tako jednom,dobro se secam,ujutru probudim se, vode nema ni kap bukvalno. . . i onda sam morao da se umivam i perem zube sa kiselom vodom hahaha :D zamisli taj osecaj  xD

On topic: U Ivanjici daleko,daleko prijatnije nego u Pozegi,a verovatno je i zbog doba dana jer je vec proslo 18 h

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Avgust 2012 - III dekada
« Odgovor #111 poslato: 23. Avgust 2012. u 18:20 »
Kod nas nema uopste problema sa vodom, hvala Bogu, a i pritisak je zadovoljavajuci i u ovim vecernjim satima, kada se voda najvise trosi.

Trenutna temperatura 36.9C, vetra nema uopste. :ufff:


Van mreže Lazo

  • **
  • Poruke: 737
  • Lokacija: Sombor
Odg: Avgust 2012 - III dekada
« Odgovor #112 poslato: 23. Avgust 2012. u 18:34 »
35.2°C u 18:30 i kod mene se sve beli na nebu oko sunca da li je to zbog peska o kome pricate ili zbog vlage? Inace vlaznost je 28%.

Van mreže Raja

  • **
  • Poruke: 1.194
  • Starost: 29
  • Lokacija: Pančevo
    • Pancevo
Odg: Avgust 2012 - III dekada
« Odgovor #113 poslato: 23. Avgust 2012. u 19:30 »
Sunce zaslo,a napolju pakleno i dalje,trenutno je 32.0°C

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Avgust 2012 - III dekada
« Odgovor #114 poslato: 23. Avgust 2012. u 20:21 »
Pogodite koj je danas bio najtopliji? Odgovor poznat Cuprija i Paracin sa 39.8C. Videcemo da li ce sutra biti oboren rekord ovog leta za Cupriju 41.5C i Paracin 41.2C. U igri je jugozapadni vetar (fen) u ovom kraju.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Avgust 2012 - III dekada
« Odgovor #115 poslato: 23. Avgust 2012. u 20:26 »
Ipak i danas bez "četvorke" u Srbiji. U Beogradu vjerovatno i najtopliji dan još od 2007. godine, Tmax danas 39.5°C.
Sutra gotovo izvjesno idemo do 40°C, ako ne i više...


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Avgust 2012 - III dekada
« Odgovor #116 poslato: 23. Avgust 2012. u 21:17 »
Хвала богу, овде никаквих проблема са водом нема.

Овде данас Тмах ипак стигла до 39 степени.

Биће ово нешто топлија ноћ, тренутно 27 C.

Van mreže mpetrovic030

  • *
  • Poruke: 186
  • Starost: 30
  • Lokacija: Bor
Odg: Avgust 2012 - III dekada
« Odgovor #117 poslato: 23. Avgust 2012. u 22:31 »
Trenutno vedro, zapravo tako je vec cele nedelje, 26 stepeni, u kuci i dalje 30  :oboze:  vlaga i danas ispod 20% (konkretno 18%) a tmax 37C, ovo je drugi najtopliji dan ovog leta.JUtros Tmin=18C, tako da ni ne stignemo da se oladimo iako je evo vec kraj avgusta.

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Avgust 2012 - III dekada
« Odgovor #118 poslato: 23. Avgust 2012. u 23:28 »
Konačno nešto na radaru ... Dejo, jel lepo videti? :D

Ja tek sad vidim radar :) Nisam mislio da je tako ozbiljno, mada sam bio u gužvi, video sam da su oblaci tamni ali su većinom bili cirusi pa me sad iznenađuje tako jak odraz.

Dani su pakleni vrući, danas nešto veća vlažnost vazduha pa je nebo bilo mutnije. Veče je u ovim kasnijim satima posebno van grada prijatno :)

Van mreže skopski

  • **
  • Poruke: 631
  • Starost: 30
  • Lokacija: Skopje
Odg: Avgust 2012 - III dekada
« Odgovor #119 poslato: 23. Avgust 2012. u 23:32 »
U Skopje trenutno mirno i toplo, u 23h temp. je 26C.
Danas Tmax zaokruženo 40C, Tmin 17C, temp. amplituda čak 23C.

Demir Kapija i Gevgelija kao po običaju u vakvim situacijama najtopliji u Europi (41.5 i 40.9C)
Ja ne znam kako ovi ljudi preživljavaju, celo leto Tmax se nije spuštila ispod 30C, a uglavnom je iznad 35C. Slično je i sa Podgoricom, Mostar, Atina...