Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1348047 puta)

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3460 poslato: 17. Januar 2018. u 22:08 »
Ni meni nije jasno kako su obradili podatke na yr.no ako nije izasao vecerasnji izlaz.

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3461 poslato: 17. Januar 2018. u 22:26 »
pa izasao je ec samo nije prikazan na kartama,ima na onom sajtu gde gledamo visinu snega weather.us sve i zaista boljr da ni ne gledate zimoljupci :D
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3462 poslato: 17. Januar 2018. u 22:33 »
Obradili ne obradili isto nam se vata.
Od januara nije ostalo puno, tesko da cemo videti neki ozbiljniji zimski scenario.
Februar ipak ne bih otpisao, ima tu jos prostora da nas zima obraduje.

Eh do cega je doslo kada se ja kao teski pesimista trudim da podignem moral na forumu.  :rofl:

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3463 poslato: 17. Januar 2018. u 22:41 »
Nista ne znace ove gotove prognoze dok se ne zaviri u karte i pogleda sinopticka situacija, odnosno kretanje ciklona u ovom izlazu. Za predele juzno od Kragujevca ima neke nade da se ponovo zabeli:



Izvor: Kachelmannwetter.com

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.763
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3464 poslato: 17. Januar 2018. u 22:47 »
Januar ako iza vikenda pa za do kraja ako ne najavi nesto znaci da je to to, par vikend bljuzgavice sto su bile bile su.
10 februar to je po meni poslednji dan kada se od zime moze videti nesto, dan je puno duzi i posle 10 februara od zime se oprastamo. Naravno neki dvodnevni mokar sneg nije iskljucen ali ja to u zimske dane i ne racunam.
ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3465 poslato: 17. Januar 2018. u 22:47 »
Nego, zašto se uopšte o ovoj zimi u BG-u priča kao o zimi sa samo jednim ledenim danom? Do kraja marta ima potencijala da ih bude sveukupno 20-30!  :grin:

Šalu na stranu - nije lako ne poneti se trenutnom situacijom, ali zaista ne bi trebalo otpisivati zimsku sezonu ovako rano.  :)

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3466 poslato: 17. Januar 2018. u 22:49 »
taman pomislis ne moze gore po zimoljupce kad ono izadje gfs 18z :D,na kraju pitanje hocemo zahladjenje videti,ali kisurdaca zato ne isparava sa karata to nikako :laie:
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3467 poslato: 17. Januar 2018. u 23:13 »
Februar moze da bude najsuroviji i najhladniji zimski mesec, tako da te price dan postaje sve duzi su ciste besmislice. To bi isto bilo kad bi rekli za leto, do 10. avgusta i gotovo je sa vrucinama dan je sve kraci, a noci sve duze. Kad bi to bas tako bilo, zavirite malo u arhivi, pogledajte klimatolske podatke, meteoroloske godisnjake to bar nije tesko.

Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3468 poslato: 17. Januar 2018. u 23:51 »
E ljudi izasao je EC 12z na kartama. Ja slucajno usao, hteo da vidim GFS 18z i primetio da su resili problem :grin:

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3469 poslato: 18. Januar 2018. u 00:19 »
O tome se više puta govorilo na forumu. Februar je najnepredvidiviji zimski mesec, tj. mesec sa najvećim oscilacijama po pitanju temperature, padavina, a samim tim i snega. Zašto je to tako, odgovor je jednostavan.
U igri su najveće količine hladnog vazduha u polarnim predelima i u Sibiru, i dovoljno je samo da se napravi postavka sistema takva da se taj ledeni vazduh sjuri ka nama i eto sibirske zime koja se neće puno obazirati na to što je dan sve duži, a sunce sve jače (primer februar 2012).
Sa druge strane, ako se napravi takva postavka da je nad nama anticiklon ili topla vazdušna masa, e tada će već dužina dana i sunce odraditi posao i otežati eventualnim inverzijama da “sačuvaju hladnoću“ i u relativno toploj vazdušnoj masi. Ako kapirate, +10C na 850mb u decembru i januaru ne mora da znači toplo vreme, ali 10C na 850mb u februaru obično mora. Sa druge strane, u decembru je -10C na 850mb ekstrem, a u februaru ništa neuobičajeno.
U poslednjih 5 godina februar je bio prvi prolećni, a ne poslednji zimski mesec. Videćemo hoće li se ove godine taj niz konačno prekinuti.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3470 poslato: 18. Januar 2018. u 02:49 »
Ja sam od malena veliki optimista po pitanju zima i nikad ne gubim nadu. I dalje mislim da zima nije rekla svoje i zato i pricam i verujem da je jako mala sansa da ostanemo na jednom ledenom danu. Kada sam bio "mali" svake nove zime sam verovao da sneg moze pasti u decembru i da se nece otopiti do marta. :D Naravno to se nikad nije desavalo, ali se svake nove zime nada ponovo radjala. Retko se desavalo i da se spoje dva snezna pokrivaca, tj. da se prethodni ne istopi, a padne sledeci. Zime kakve su bile takve su i ostale. I ja, kakav sam bio takav sam i ostao. Veru u zimu nikad nisam izgubio i veciti sam optimista i smatram da se klima nije promenila na nasem podrucju. Kako je bilo i pre tako je i sada. Ceo zivot zivim u Novom Sadu i ja ne primecujem bitne razlike u zimama. Bude par losih, pa par dobrih i tako se to vrti u krug.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.763
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3471 poslato: 18. Januar 2018. u 07:24 »
U poslednjih 5 godina februar je bio prvi prolećni, a ne poslednji zimski mesec. Videćemo hoće li se ove godine taj niz konačno prekinuti.

O tome ja i pricam, istorija je jedno a trenutno aktuelno stanje je i realno stanje, pravilo je da pravila nema sto se tice klime. Drugo ne mozemo uporedjivati leto i zimu, ranije je klimatoloski leto bilo do 1 septembra, sada se je ono produzilo i do iza kalendarskog do 1 oktobra. Znaci zime su sve toplije i krace, eto svele su se samo na jedan a ovog puta ni jedan mesec a leto sve duze i duze i naravno toplije.
ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:


Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.766
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3472 poslato: 18. Januar 2018. u 07:24 »
Dikile kao dežurni prognostičar za "Serbianmeteo" portal je izgleda baš optimističan za nastupajući vikend, koliko mogu da primetim  :D

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3473 poslato: 18. Januar 2018. u 08:58 »
Bart svaka tebi cast. Ne prodje dan, a da me ne nasmejes. :D

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
Ako mi verujes i sam sebe cesto nasmejem  :) Mada ovo su sve samo sale a klip Meteo Ristas(pogresio u kucanju trebalo Risitas) je umetnicko delo  :grin:

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3474 poslato: 18. Januar 2018. u 09:25 »
 ^^

jeste

:rofl:

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.280
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3475 poslato: 18. Januar 2018. u 13:44 »
Pravda za RHMZ  :blush:

Šta tek reći za ovo:

https://twitter.com/djdjokovic/status/953910821683417088?s=17



Ovo je vec wtf zona sumraka...  :worthy:
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3476 poslato: 18. Januar 2018. u 17:31 »
Gfs tu negde ali eto pojavljuje se i Sibirac u daljim satima i to je zanimljivo...

Van mreže gambino

  • **
  • Poruke: 757
  • Lokacija: Beograd-Surcin
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3477 poslato: 18. Januar 2018. u 19:31 »
EC  :laie:

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3478 poslato: 18. Januar 2018. u 20:46 »
ja bih rekao da je lošiji po pitanju snega EC 12Z!?

Van mreže Milan995

  • *
  • Poruke: 154
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3479 poslato: 18. Januar 2018. u 21:28 »
O tome ja i pricam, istorija je jedno a trenutno aktuelno stanje je i realno stanje, pravilo je da pravila nema sto se tice klime. Drugo ne mozemo uporedjivati leto i zimu, ranije je klimatoloski leto bilo do 1 septembra, sada se je ono produzilo i do iza kalendarskog do 1 oktobra. Znaci zime su sve toplije i krace, eto svele su se samo na jedan a ovog puta ni jedan mesec a leto sve duze i duze i naravno toplije.
Ne bih se baš složio.Kod mene je prošla zima trajala sve do aprila,a ova sad je praktično krenula već krajem oktobra,a leto se završilo već 2.septembra.