Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Avgust 2013 - III dekada  (Pročitano 99249 puta)

Van mreže Zelimir a

  • **
  • Poruke: 546
  • Starost: 60
  • Lokacija: Vrsac
  • Najteže je naučiti nenaučenog učitelja
Odg: Avgust 2013 - III dekada
« Odgovor #80 poslato: 24. Avgust 2013. u 09:25 »
U Vršcu je konačno pala "prava "kiša.Do sada palo 23.5mm .Interesantno da je u Banatskom Karlovcu koji je udaljen samo 20-tak km palo samo 3mm.Razlog je  jugozapadno strujanje.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Avgust 2013 - III dekada
« Odgovor #81 poslato: 24. Avgust 2013. u 09:59 »
U Vršcu je konačno pala "prava "kiša.Do sada palo 23.5mm .Interesantno da je u Banatskom Karlovcu koji je udaljen samo 20-tak km palo samo 3mm.Razlog je  jugozapadno strujanje.

Od kada pratim vreme, a pratim ga dugo, primetio sam da Vršcu najviše odgovara jugozapadno strujanje. Oblačnost nekako uvek naglo ojaša ispred Vršca.

Što se tiče Paraćina sasvim druga slika. Pretežno je sunčano uz puno visoke oblačnosti. I danas će ovde biti vrlo toplo, a tek predveče možda i zagrmi. Trenutno je 23.6C sa slabim jugozapadni vetar.

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.146
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Avgust 2013 - III dekada
« Odgovor #82 poslato: 24. Avgust 2013. u 10:17 »
Deo Srbije juzno od Bg do sada nije dobio kisu,ali po nasem WRF-NMM danas bi i u centralnim krajevima trebala da padne.

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.096
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Avgust 2013 - III dekada
« Odgovor #83 poslato: 24. Avgust 2013. u 10:28 »
Suncano,temp. 20*C.Trenutno se preko Hercegovine premjestaju grmljavinski razvoji,pa se nadam da ce i neki zahvatiti one pozare na podrucju Jablanice.

Van mreže Lazo

  • **
  • Poruke: 737
  • Lokacija: Sombor
Odg: Avgust 2013 - III dekada
« Odgovor #84 poslato: 24. Avgust 2013. u 11:13 »
Nocas je palo malo kise. Temperatura jutros prijatna. Trenutno je oblacno, T 23.2°C. Iz Hrvatske se oblacnost sa padavinama premesta ka Vojvodini, da li ce to i izdrzati do nas Vojvodjana?

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Avgust 2013 - III dekada
« Odgovor #85 poslato: 24. Avgust 2013. u 11:25 »
Jutros pred zoru nekih pola sata umjerene kiše u Beogradu. Palo je 2mm i to je najveća kiša još od juna. Valjda je i to dovoljno da se "razbije maler" pred ovih nekoliko dana koji imaju potencijala. :)
T 24.4°C, Tmin 19.3°C.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.973
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Avgust 2013 - III dekada
« Odgovor #86 poslato: 24. Avgust 2013. u 11:28 »
Jutro je suncano i toplo.
Duva slab vetar.Temperatura 26C.

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Avgust 2013 - III dekada
« Odgovor #87 poslato: 24. Avgust 2013. u 11:33 »
Najsvežiji grad u Srbiji - Subotica sa 20.8°C. Pretežno je oblačno, bilo je par kapi kiše, ali ništa merljivo.

Južnije od grada u okolnim selima je verovatno bilo slabijih pljuskova, pa je moglo pasti 2-5mm.

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Avgust 2013 - III dekada
« Odgovor #88 poslato: 24. Avgust 2013. u 11:56 »
U Nišu teško i sparno vreme uz dosta visoke oblačnosti temp. 27C.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Avgust 2013 - III dekada
« Odgovor #89 poslato: 24. Avgust 2013. u 12:43 »
Negde oko 11:30h kad sam zadnji put pogledao u nebo bilo je totalno sterilno uz dosta visoke oblacnosti.Sada potpuno druga prica,dobar razvoj na jugu i jugozapadu (gde se nazire nakovanj Cb-a),kao i na severozapadu.

u Crnoj Gori bas dosta akcije,ali krece i iz Bosne razvoj tako da bi moglo biti vrlo zanimljivo popodne.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Raja

  • **
  • Poruke: 1.194
  • Starost: 29
  • Lokacija: Pančevo
    • Pancevo
Odg: Avgust 2013 - III dekada
« Odgovor #90 poslato: 24. Avgust 2013. u 12:57 »
Temperatura se jutos jos spustala tako da je T min 17.7°C (07:11h)
Sada suncano i dosta toplije T 26.1°C

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.096
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Avgust 2013 - III dekada
« Odgovor #91 poslato: 24. Avgust 2013. u 12:58 »
Nebo puno cumulusa i Cb-ova a sa zapada se priblizava jedan jaci razvoj,tako da bi danasnji dan mogao biti vrlo aktivan i zanmljiv.Oblaci prelijepo izgledaju.


Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Avgust 2013 - III dekada
« Odgovor #92 poslato: 24. Avgust 2013. u 13:00 »
Interesantno je da strujanje uopste nije jugpzapadno, vec zapadno. Trenutno 30,8C

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Avgust 2013 - III dekada
« Odgovor #93 poslato: 24. Avgust 2013. u 13:16 »
Počeli su kumulusi da se dižu, po radaru jedan sistem je iznad Prokuplja ali ja to odavde ne vidim i atmosfera je dosta zamućena.

Grmi i promiču prve kapi ovog avgusta kod mene videćemo dali će biti merljiva količina, ali oblak slabi
« Poslednja izmena: 24. Avgust 2013. u 13:55 nele-niš »

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Avgust 2013 - III dekada
« Odgovor #94 poslato: 24. Avgust 2013. u 13:26 »
Evo I mene posle duzeg perioda odmora, ali i rada.!  -)

Trenutno je suncano i toplo, ali i sparno. Ka jugozapadu se naziru kumulusi. Tokom noci se poslednjih dana cesto pojavljuju altokumulusi, koji u kombinaciji sa mesecinom upotpunjuju letnju atmosferu.

U Hrvatskoj dobre padavine lokalno, nadam se da ce i kod nas biti nesto slicno, ali i mozda bolje, s obzirom na strujanje.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Avgust 2013 - III dekada
« Odgovor #95 poslato: 24. Avgust 2013. u 13:41 »
Izgleda da strujanje oblacnosti  ima  i jugozapadnu komponentu,posto su oblaci iz ovog sistema jugozapadnije od mene sve blizi.Evo dok ovo pisem nakovanj je zaklonio Sunce,a cini mi se da je i zagrmelo.

EDIT:Na Kopaoniku grad samo bije   :-[
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.973
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Avgust 2013 - III dekada
« Odgovor #96 poslato: 24. Avgust 2013. u 13:51 »
Rekao bih da je oblak u pravcu Bijeljine,dobro je zamracilo i cuje se grmljavina.

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Avgust 2013 - III dekada
« Odgovor #97 poslato: 24. Avgust 2013. u 13:55 »
Sinoc je u Ivanjici bilo sevanja(a ja sam bio u zatvorenom i bucnom prostoru,pa ne znam da li je bilo i grmljavine) a bilo je i kise naravno,ali ne mnogo. . . uz pojacan vetar. . .

Izgleda da je sada trenutno u Ivanjici kratkotrajan pljusak,a po radaru bice ih jos u toku dana. . .

Trenutno sam u Pozegi,ovde,promenjivo oblacno i suvo uz slab povremeno  umeren vetar.


RHMZ:
У наредних сат времена у Бачкој и Банату понегде слаба киша. На југозападу Србије, Шумадији и Топличком округу локално пљускови са грмљавином.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Avgust 2013 - III dekada
« Odgovor #98 poslato: 24. Avgust 2013. u 13:58 »
Grmljavinski oblaci polako okupiraju Srbiju, postaje sve zanimljivije, mada još uvijek nema jačih odraza:



padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže ssoney

  • **
  • Poruke: 1.731
  • Starost: 44
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Avgust 2013 - III dekada
« Odgovor #99 poslato: 24. Avgust 2013. u 14:03 »
Od kada pratim vreme, a pratim ga dugo, primetio sam da Vršcu najviše odgovara jugozapadno strujanje. Oblačnost nekako uvek naglo ojaša ispred Vršca.

Što se tiče Paraćina sasvim druga slika. Pretežno je sunčano uz puno visoke oblačnosti. I danas će ovde biti vrlo toplo, a tek predveče možda i zagrmi. Trenutno je 23.6C sa slabim jugozapadni vetar.

Ume i to jugozapadno, strujanje itekako da zakaze, jer Banatski Karlovac uglavnom dobija vecu kolicinu padavina od Vrsca u vecini slucajeva. Ali sto se tice Vrsca uglavnom najveca kolicina padavina stize sa jugozapada, sto jeste tacno.

Inace, razvedrilo se granulo sunce i prilicno je sparno napolju, posle jutrosnje kise. Trenutno 26 C.