Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Zima 2015/2016  (Pročitano 158676 puta)

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Zima 2015/2016
« Odgovor #160 poslato: 23. Decembar 2015. u 13:04 »
GFS 06z mi se čini kao korak unazad, anticiklon je previše južno pozicioniran. Sad je Ec povoljniji sto se tiče hladnoće a o GEM-u i da ne govorimo on je i dalje bajkovit. Naravno ništa još nije gotovo i neće još biti poznato narednih nekoliko dana. Ipak mislim da je po meni najrealnije neka sredina izmedju trenutnih izlaza GFS-a i EC-a.

Van mreže sanjin

  • *
  • Poruke: 244
  • Lokacija: Podgorica
Odg: Zima 2015/2016
« Odgovor #161 poslato: 23. Decembar 2015. u 14:00 »
EC sada mnogo bolji u odnosu na GFS. Medjutim, i dalje je to 190+ sat.
Kukavice umiru mnogo puta prije svoje smrti.A hrabri kusaju smrt samo jednom.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Zima 2015/2016
« Odgovor #162 poslato: 23. Decembar 2015. u 15:52 »
EC je precrtani GFS od juče, ja bih rekao.

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Zima 2015/2016
« Odgovor #163 poslato: 23. Decembar 2015. u 18:11 »
Ali meni je zanimljivo koliko je GEM uporan:  ;D






Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Zima 2015/2016
« Odgovor #164 poslato: 23. Decembar 2015. u 20:55 »
Nisam ni morao da otvaram EC sve mi je bilo jasno kad sam video da nema ni jednog komentara. Izgleda da su se GFS i EC slozili da nas ipak zima nece stici ove godine a verovatno ni prvih dana nove.

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Zima 2015/2016
« Odgovor #165 poslato: 23. Decembar 2015. u 22:21 »
Da je bolji vecersnji izlaz to se ocigledno vidi, veci dotok hladnoce, znatno bolje pozicioniran AC. Ne znam gde to neki vide da je to toliko lose i da nema pomaka, govorim za ECa i GFS nije bio los, sada se u 18z izlazu iskvario. Ili ja ocigleno ne znam da analiziram karte, tako mi deluje  kad neko napise totalno suprotan post od mog.

Ne moze se uopste reci da su izlazi danas bili losi, cak sta vise GFS 6z i 12z su bili vrlo dobri za kraj godine sto se zahladjenja tice.

Sale ne znam da li se ovo odnosilo na moju prethodnu poruku gde sam napisao da mi se ne svidja u kom pravcu idu modeli, verovatno jeste ali veceras mozemo da vidimo da je ta procena imala smisla jer su EC i GFS slozni da osetnijeg zahladjenja nema.
Od kada sam primetio na kartama pomenuti termin ispratio sam skoro svaki izlaz i malo po malo zahladjenje je "bezalo" od nas.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Zima 2015/2016
« Odgovor #166 poslato: 23. Decembar 2015. u 23:37 »
Tako je Ciklon, sa onim sto si sinoc napisao se veceras slazem, ali evo novi GFS 18z ponovo komplikuje situaciju i vraca pravu ledaru krajem godine. Pitaj Boga sta ce na kraju ispasti. :-\

Retko ko bi se usudio da ide nekud na trg za docek kad bi se ovako nesto ostvarilo: ???







Vrlo dobar izlaz za lepe i slatke snove nocas. :rofl:

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.202
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Zima 2015/2016
« Odgovor #167 poslato: 23. Decembar 2015. u 23:38 »
I onda izađe 18Z GFS i nacrta ovo.Čak podseća pomalo i na GEM haha :D

Luda kuća,ništa se ne da za sigurnije zaključiti. ???

Ali ne čudi što ovako na kraju završi,jednostavno u ovom run-u jasno krene ranije do razvoja skandinavskog AC.Primetite da na okeanu nema ništa novo,bomba je i dalje tu,ali prosto naspram ovako dobro razvijenog AC nema šta da traži.



NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.998
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Zima 2015/2016
« Odgovor #168 poslato: 23. Decembar 2015. u 23:49 »
Kako nas vrte modeli  :D Iz izlaza u izlaz se okrecu,tumbaju,priklanjaju jedan drugom,jedino GEM drzi svoj scenario hehehe.. U naredna 2,3 dana ocekujem raznorazne promene  u prognozama za 30,31:) Bice makar  zanimljivo pratiti bar ;)

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Zima 2015/2016
« Odgovor #169 poslato: 23. Decembar 2015. u 23:57 »
Tako je Ciklon, sa onim sto si sinoc napisao se veceras slazem, ali evo novi GFS 18z ponovo komplikuje situaciju i vraca pravu ledaru krajem godine. Pitaj Boga sta ce na kraju ispasti. :-\

Retko ko bi se usudio da ide nekud na trg za docek kad bi se ovako nesto ostvarilo: ???
E sad, ovaj izlaz 18Z je odlican i hladnoce koliko hoces ali problem je u terminu. Kada je sve krenulo da se "kuva" zahladjenje se crtalo za 27.-28. a onda je pocelo da se pomera i tako dodjosmo do doceka NG.
A sa GFS-om i njegovim pomeranjem imamo puno iskustva pa necemo lako nasesti, jel tako?  ???

Pre sat vremena setam i razmisljam o sledecem izlazu(18Z), pomislih kako ce sigurno biti jako lep i onda mi padne na pamet kako je 18Z najbajkovitiji izlaz od ta cetiri termina koja izlaze, koliko li sam samo puta legao srecan u krevet a ujutru kad se probudim veliko razocarenje.  :(

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.802
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Zima 2015/2016
« Odgovor #170 poslato: 24. Decembar 2015. u 00:00 »
Tu samo sneg popravlja stvari, a njega nema, samo hladnoća je slaba uteha pa još i uz košavu takva ič nemora da mi dolazi.

Van mreže tachion

  • *
  • Poruke: 66
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
Odg: Zima 2015/2016
« Odgovor #171 poslato: 24. Decembar 2015. u 00:00 »
da li neko može, procentualno, da kaže - šta očekuje za 31.12?

evo, ja ću, laik, da kažem, na osnovu viđenog, 30% da će biti snega i zahlađenja, a 70% da neće. znam da je rano.

pitanje za iskusne: zašto toliko modeli menjaju scenario? okej, razumem, to se dešava stalno, ali ovo mi se čini da je baš pojačano lutanje, vrtenje raznih mogućnosti za novu godinu. šta se toliko dramatično menja? nisam se nagledao ovakvih promena ishoda u prethodnih godinu dana, otkako sam počeo da pratim. ok, priznajem, još uvek učim  :kafa: ili se možda dešavalo, ali nisam toliko obraćao pažnju kao u ovom slučaju, jer je ipak nova godina  :super:

ako ništa drugo, pitanje za eksperte: možemo li bar da se nadamo za NG nekoj inverziji, magli, da bar, ako nema pahulja, da nam zamiriše na zimu?  :neznam: da ne bude +16, kao danas.
(znate ono, kao kad prođete pored roštilja, ne jedete ga, ali vam bar zamiriše, ako ništa drugo...)
The temperature is always perfect.
The Zen masters


Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Zima 2015/2016
« Odgovor #172 poslato: 24. Decembar 2015. u 00:26 »
Ne dajem neke sanse da se ovako nesto ostvari sve dok to EC ne potvrdi. Ovaj izlaz nam samo govori da borba izmedju atlanskih ciklona i istocno-evropskog anticiklona i dalje traje.

Sto se tice GFS-a samo je 12z izlaz bio jako los, ostali izlazi 06z, a narocito 00z su bili nalik ovom izlazu veceras. Nije ovo prvi izlaz da nudi ovako nesto.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.202
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Zima 2015/2016
« Odgovor #173 poslato: 24. Decembar 2015. u 00:30 »
Opet su se razbucali ensembli GFS-a,glavni najhladniji ali prati i kontrolni s malo kašnjenja.

EC ensi takođe ne znaju šta će sa sobom, veliki džumbus:


NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Zima 2015/2016
« Odgovor #174 poslato: 24. Decembar 2015. u 07:39 »
Bas prava konfuzija, taman sam se spremao da napise da je izgleda sve odluceno jer su se GEM (konacno se unormalio) i GFS slozili sa sinocnim EC-om i da ce zahladjenje za novu godinu biti samo simbolicno EC se izgleda opet potrudio da nam kida zivce i drzi u neizvesnosti. Sta ce biti videcemo ali ja ne verujem u neki jaci prodor hladnog vazduha.

Van mreže zeljko

  • *
  • Poruke: 195
  • Lokacija: Železnik
Odg: Zima 2015/2016
« Odgovor #175 poslato: 24. Decembar 2015. u 09:03 »
Od 955 do 1060...

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Zima 2015/2016
« Odgovor #176 poslato: 24. Decembar 2015. u 11:24 »
Izlazi novi GFS. Postavlja AC dosta zapadnije. Deluje da će biti preslikani GEM od juče.    :-[

EDIT:
Mogu slobodno da kažem da GFS trenutno crta najveći prodor polarnog vazduha ove godine, uključujući i prethodni zimu.


Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Zima 2015/2016
« Odgovor #177 poslato: 24. Decembar 2015. u 11:24 »
Ovi modeli bas resili da se igraju sa nama. Ipak ja im jos nista ne verujem.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Zima 2015/2016
« Odgovor #178 poslato: 24. Decembar 2015. u 11:37 »
Evo i snega 1. januara!!  ;) Konačno neko da nacrta i padavine uz hladnoću.

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.147
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Zima 2015/2016
« Odgovor #179 poslato: 24. Decembar 2015. u 13:15 »
Izlaz nije mogao biti bolji,posle onako losih prethodnih.
Navijamo da ovako i ostane. :)