Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Izlet do Novog Sada i Sremskih Karlovaca, avgust 2016.  (Pročitano 24457 puta)

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Izlet do Novog Sada i Sremskih Karlovaca, avgust 2016.
« poslato: 27. Avgust 2016. u 22:06 »
U cetvrtak, 25. avgusta, posetili smo Novi Sad i Sremske Karlovce. Odlucili smo se da idemo starim, magistralnim putem, koji je paralelan, ali nesto zapadnije u odnosu na auto-put. Iz Beograda smo krenuli u kasnim prepodnevnim casovima, najpre se uputivsi ka prestonici Vojvodine. Put nas je vodio kroz centar Batajnice, Nove, potom i Stare Pazove, Indjije, a prosli smo i blizu S. Karlovaca. Sa obeju strana puta, a izmedju mesta, smenjivala su se polja kukuruza, psenice, suncokreta... Na putu nas je pratilo uglavnom suncano i umereno toplo vreme.

U Novi Sad smo stigli malo nakon podneva. Najpre smo prosetali pesackom zonom:









Ako bi me neko pitao u kom gradu bih voleo da sam rodjen, a da nije Beograd, sigurno bi to bio Novi Sad. Prelep, cist i umiven, miran i sredjen centar, sarenih rustikalnih fasada vedrih boja, sa mnostvom radnjica, kafe bastica i restorana punih ljudi... Mesto susreta razlicitih nacionalnosti, kultura i vera, grad sa istorijom..., on nikada ne spava... Predivni ljudi su ukras ovoga grada.







Niti je previse mali, niti isuvise veliki, skrojen je po bas po meri...





Grad nastao u prostranoj ravnici, na mestu nekadasnjeg mora... Rekom spojen sa Beogradom, Budimpestom, Bratislavom, Becom...

Potom smo prosetali Petrovaradinskom tvrdjavom:










Onda smo se uputili ka ''Strandu'' i prosetali pored reke. Telefon sam zaboravio u kolima, pa, nazalost, nisam bio u mogucnosti da fotografisem.

Novi Sade, vidimo se neki sledeci put! Nastavili smo ka Sremskim Krlovcima. Najpre smo se uputili ka centru da fotografisemo:







O lepoti ovog mesta ne bi trebalo trositi reci...

















...dovoljne su samo slike!















I za kraj, odlucili smo se za rucak/veceru pored reke (veoma blizu centra S. Karlovaca)...







Do veceri se potpuno razvedrilo. Za razliku od beogradskog ''toplotnog ostrva'', vec nakon zalaska sunca postalo je prilicno sveze, a pored reke je i pirkao umeren vetar.

Kuci smo stigli do 22h.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Izlet do Novog Sada i Sremskih Karlovaca, avgust 2016.
« Odgovor #1 poslato: 27. Avgust 2016. u 22:24 »
Lepe slike srdjane, ucinile su da i oni kao ja koji nikad nisu bili u Novom Sadu da pozele da odu  :)  :tu:

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Izlet do Novog Sada i Sremskih Karlovaca, avgust 2016.
« Odgovor #2 poslato: 27. Avgust 2016. u 22:25 »
Bravo @ srdjane, lepo vreme, kristalno jasno, lepe slike samim tim, a imalo je i sta da se uslika.. :laie:

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.004
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Izlet do Novog Sada i Sremskih Karlovaca, avgust 2016.
« Odgovor #3 poslato: 27. Avgust 2016. u 23:06 »
Sjajno opisano i zabelezeno- odlican putopis! Slike mi se bas dopadaju, pogotovo ove s Petrovaradina.  :tu:  :)

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Izlet do Novog Sada i Sremskih Karlovaca, avgust 2016.
« Odgovor #4 poslato: 31. Avgust 2016. u 18:45 »
Hvala vam na divnim komentarima! ;) :)

Van mreže Ivan027

  • **
  • Poruke: 705
  • Lokacija: Kursumlija
Odg: Izlet do Novog Sada i Sremskih Karlovaca, avgust 2016.
« Odgovor #5 poslato: 31. Avgust 2016. u 19:05 »
Odlicno si opisao i fotografisao. Bravo!  :tu:

Novi Sad je zaista lep grad, bio sam nekoliko puta tamo i ide mi se opet. Jedan od najlepsih gradova u Srbiji :)

Takodje i Sremski Karlovci, prelepo je tamo.

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: futog
Odg: Izlet do Novog Sada i Sremskih Karlovaca, avgust 2016.
« Odgovor #6 poslato: 01. Septembar 2016. u 19:21 »
onima koji bi obisli novi sad, preporucujem posetu nacionalnog parka fruska gora I odmaraliste zmajevac, inace fotke su lepe, cak lepse izgleda nego  uzivo :tu:

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Izlet do Novog Sada i Sremskih Karlovaca, avgust 2016.
« Odgovor #7 poslato: 22. Januar 2017. u 23:02 »
Tek sada videh reportažu sa ovog izleta. Prelepe slike i jako lep opis. Sledeći put kada svrneš javni se. ;)

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Izlet do Novog Sada i Sremskih Karlovaca, avgust 2016.
« Odgovor #8 poslato: 15. Februar 2017. u 21:08 »
 ^^ Dogovoreno Joe! ;)

Hvala svima još jednom. :)

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Izlet do Novog Sada i Sremskih Karlovaca, avgust 2016.
« Odgovor #9 poslato: 16. Februar 2017. u 10:44 »
Imenjače, lepe slike i reportaža!  :thumbup: