Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Septembar 2016  (Pročitano 25826 puta)

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.156
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Septembar 2016
« Odgovor #40 poslato: 17. Septembar 2016. u 13:35 »
Nikakav 22. avgust se ne dogodi. Ni približno. Nije čak ni kap kiše pala. U Valjevu još od 10-og septembra nije ni kapnula, a okolo je bilo nestabilnosti i grmljavine. Ovde nije ni sevnulo iz daljine. Tresla se gora, rodio se miš. Izgleda da ako ne danas, kraj leta sledi sutra. Da li sa grmljavinom ili............?

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Septembar 2016
« Odgovor #41 poslato: 17. Septembar 2016. u 15:28 »
Upravo tako. Moram priznati da sam ja  bio itekako preambiciozan.  To naglo pojavljivanje  konkretnijih konvektivnih padavina pred jutro me je navuklo na to da bi moglo biti zanimljivo, pa sam to brže-bolje uporedio sa 22-im avgustom, što je katastrofalno  :grin: Stanje amosfere iz 00UTC danas i 00UTC 22 avgusta je dijametralno suprotno, nije tu bilo uslova ni za bilo šta.

No, GFS je u jednom bio u pravu, padavina jeste bilo na jugozapadu i jugu u nekoj meri (s obzirom na to da su svi drugi modeli bili skroz suvi).

Do utorka popodne imamo razilaženje u količini padavina, GFS deluje više padavinski raspolozeno u odnosu na EC:

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.156
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Septembar 2016
« Odgovor #42 poslato: 17. Septembar 2016. u 15:44 »
Kakva je verovatnoća za sutra da bude konkretnijih nestabilnosti pred front? Izgleda da front kasni do sutra popodne. Nece valjda umesto 22-og biti repriza 6-og avgusta i odmah u monotoniju od jeseni? Prosle godine kraj leta ili kako "braća" Htvati vole da naglase "sumerkiller" je stigao 24-og septembra (usred one kamionske krize na srpsko-hrvatskoj granici i dvodnevnog carinskog rata medju nama) uz fantastične nestabilnosti i pravi lightshow širom čitave zemlje uz fantastične padavine i dobra električna pražnjenja. Ostaje nam šansa za neko Miholjsko leto u toku jeseni, ako se ne dogodi scenario iz 2005-e, 2007-e i delimično 2011-e godine kada su i oktobar i novembar bili uglavnom hladni. Od ponedeljka temperatura u granicama proseka i tu ce verovatno i ostati tokom naredne sedmice.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Septembar 2016
« Odgovor #43 poslato: 17. Septembar 2016. u 16:33 »
Sutra moze dobiti nesto zapad i jugozapad ali nista posebno...
E sad ja bih rekao posle ovakve godine ovo je kraj leta, t850 oko 5C posle, bice sigurno jos neki dan 25C+ ali to ipak nisu vrucine itd... Posle 24. septembra, zanimljivo, ali ipak cini mi se oko 20C a za kisu videcemo....Al aj rano je da se to sve gleda...

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Septembar 2016
« Odgovor #44 poslato: 17. Septembar 2016. u 19:21 »
Prognoza vremena za Beograd za 18. septembar: Krajem dana kisa i grmljavina

Noc ka nedelji topla i pretezno vedra uz slab, zapadni i jugozapadni vetar.
Jutro (nedelja) pretezno vedro. Tokom dana suvo i toplo uz smenu suncanih i oblacnih perioda. Kasnije posle podne i uvece jace naoblacenje sa kisom, pljuskovima, grmljavinom i padom temperature. Vetar uglavnom slab, promenljiv. Najniza temperatura 18°C, najvisa dnevna 27°C.


Srednjorocna prognoza vremena za Beograd: Dugi rukavi, cipele i kisobrani! ;)

U ponedeljak oblacno i osetno svezije, povremeno sa kisom i kratkotrajnim pljuskovima. Vetar slab i umeren, zapadnih pravaca. Najniza temperatura 17°C, najvisa dnevna 21°C.
U utorak pretezno oblacno i sveze. Bice duzih perioda suvog vremena, ali i povremene kise, narocito ujutru i pre podne. Vetar umeren, povremeno pojacan, severozapadni, krajem dana i tokom noci u slabljenju. Najniza temperatura 15°C, najvisa dnevna 20°C. Uvece i tokom noci delimicno razvedravanje.
U sredu nakon svezeg jutra, tokom dana malo i umereno oblacno sa duzim periodima suncanog vremena i suvo. Vetar slab i umeren, severozapadni. Najniza temperatura 12°C, najvisa dnevna 20°C.


I ukratko za jos nekoliko dana:

Potom se u cetvrtak i petak nakon prohladnog jutra, tokom dana ocekuje pretezno suncano i malo toplije. Orijentaciono, sa najnizom temperaturom oko 10°C i najvisom dnevnom oko 20°C.

Za sledeci vikend se prognozira nesto vise oblaka, uz temperature uglavnom u granicama normale. Zadrzalo bi se uglavnom suvo vreme. Najniza temperatura u porastu.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Septembar 2016
« Odgovor #45 poslato: 17. Septembar 2016. u 19:27 »
Bravo Srki!  :tu: Može se i ovo što si napisao odnositi na veći deo Srbije, ne samo Beograd. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Septembar 2016
« Odgovor #46 poslato: 17. Septembar 2016. u 19:29 »
Bravo Srki!  :tu:

Ponekad mi je tesko razumeti da decko ima svega 16 godina. :/ Svaka mu cast! :worthy:

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.973
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Septembar 2016
« Odgovor #47 poslato: 17. Septembar 2016. u 19:34 »
Neko je rekao, da sigurno kopira neciji tekst. Iskreno tako sam i ja mislio u pocetku, medjutim kasnije sam video da decko bas voli meteorologiju, i da je to neki njegov stila pisanja.

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Septembar 2016
« Odgovor #48 poslato: 17. Septembar 2016. u 19:44 »
Mnogo vam hvala Miloshe i mare na pohvalama i divnom komplimentu. Drago mi je da bar na forumu neko prati moj rad, posto i nemam bas uspeha na Facebook profilu i mojoj stranici. ;)

U pravu si Miloshe, moze se odnositi na veci deo Srbije (sa minimalnim izmenama), ali sam tekst direktno preneo sa mog Facebook profila.

Van mreže СрпскиСељак

  • *
  • Poruke: 158
  • Lokacija: Србија
Odg: Septembar 2016
« Odgovor #49 poslato: 17. Septembar 2016. u 19:48 »
Срле само напред,помисли понекад и на нас сељаке,па у прогнози мошеш да убациш и нешто што се тиче нас.Ове твоје старије колеге су се самолансирале у стратосферу и не шишају нас ни за три паре,мисле да су постали звезде  :laught:

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.766
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Septembar 2016
« Odgovor #50 poslato: 17. Septembar 2016. u 19:50 »
Mnogo vam hvala Miloshe i mare na pohvalama i divnom komplimentu. Drago mi je da bar na forumu neko prati moj rad, posto i nemam bas uspeha na Facebook profilu i mojoj stranici. ;)

U pravu si Miloshe, moze se odnositi na veci deo Srbije (sa minimalnim izmenama), ali sam tekst direktno preneo sa mog Facebook profila.

Koji ti je profil/stranica?
Samo nastavi tako ...

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Septembar 2016
« Odgovor #51 poslato: 17. Septembar 2016. u 19:55 »
Ubacite bilo koji deo texta u google, moze i ceo pasus (sa navodnicima) i jedini rezultat koji se dobije je serbian meteo. Da kopira makar rečenicu od nekud, google bi to već video i našao. U svakom slučaju bravo, nije baš lako sklopiti to brdo podataka u smislenu celinu u pisanoj formi. Podseća me na ono što je pre par godina Keri Kajfer pisala na Weatherunderground-u u prognozama za jugoistočnu Evropu.

   8)

Svaka čast još jednom.
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"


Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Septembar 2016
« Odgovor #52 poslato: 17. Septembar 2016. u 20:08 »
Hvala vam naum i Sofronije. Moj profil je Srdjan Milovanovic. Imam i stranicu Srdjan Meteo, ali sam zbog slabog interesovanja prestao da pisem tamo.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Septembar 2016
« Odgovor #53 poslato: 17. Septembar 2016. u 20:16 »
Srdjane treba ti neko univerzalno ime stranice tipa S Meteo... Ne samo da on nije kopirao prognozu vec su od njega i kopirali prognozu...To sam njemu vec rekao ali eto da i drugi znaju koliko je dobra prognoza...

Kad neko vidi ovoliko poruka u prognozama pomislice da se sutra desava nesto mnogo ozbiljno...  ;)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Septembar 2016
« Odgovor #54 poslato: 17. Septembar 2016. u 20:23 »
E kad te i srpskikseljak pohvali (dobro barem donekle) znaj da si na konju, od njega pohavlu dobiti je gotovo nemoguca misija.. :grin: :laught:

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Septembar 2016
« Odgovor #55 poslato: 17. Septembar 2016. u 20:25 »
Odlicna ideja Bart! Zvuci mnogo bolje. :)

Jos jednom, hvala vam mnogo svima, ulepsali ste mi dan.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Septembar 2016
« Odgovor #56 poslato: 17. Septembar 2016. u 21:47 »
Svaka čast Srđane. Podsetio si me na mene sada već iz daleke 2009. godine i moje radove na ovu temu.

Citat
Prognoza za 5.9.09.

  - sansa za padavine:
Tmin:   Tmax:

Tokom noci doci ce do naoblacenja sa pljuskovima i grmljavinom na zapadu i severu Srbije a tokom dana ce se oblacnost siriti ka ostalim predelima donoseci osetan pad temperature i mogucnost vremenskih nepogoda narucito u centralnim i istocnim predelima.Na jugu ce ujutru duvati slab juzni vetar tokom dana u skretanju na jak severozapadni.
Tmin: 14C do 20C
Tmax: 18C na zapadu do 30C na jugu i jugoistoku

Izgledi vremena za naredne dane:

6.9. Tokom prepodneva na jugu i jugoistoku jos ponegde sa slabom kisom u ostalim predelima postepeno razvedravanje tako da bi na severu i zapadu veci deo dana preovladavalo pretezno suncano  i vrlo prijatno vreme.Duvace umeren severozapadni vetar.
Tmin: 9C do 14C
Tmax: 20C do 25C

7.9. Jutro mestimicno maglovito i dosta sveze, tokom dana u vecini krajeva pretezno suncano , poslepodne na istoku i jugoistoku i u planinskim predelima moguca pojava lokalnih pljuskova sa grmljavinom.Duvace umeren severni i severozapadni vetar.
Tmin: 8C do 14C
Tmax: 20C do 26C

8.9. Jutro sveze i mestimicno maglovito tokom prepodneva u vecini mesta uglavnom suncano, poslepodne povecanje nestabilnosti pa se pljuskovi sa grmljavinom ocekuju u centralnim i istocnim i juznim predelima.Duvace slab do umeren vetar promenljivog smera ili severozapadni.
Tmin: 7C do 13C
Tmax: 18C do 25C

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Septembar 2016
« Odgovor #57 poslato: 17. Septembar 2016. u 23:25 »
Sve pohvale i od mene Srđane  :tu:

Van mreže Caligula

  • *
  • Poruke: 103
  • Starost: 61
  • Lokacija: Beograd
Septembar 2016
« Odgovor #58 poslato: 18. Septembar 2016. u 08:44 »
Upravo sam pomislio kako su baš ovakvi postovi ono šta običan čovek očekuje od ovog foruma, kad u nastavku pročitah hvalospeve kojima se pridružujem. Najviše se radujem što tokom zime u Srđanovim postovima neće da bude onog "to, idemo, zatrpavanje uz minus 25, urraaaa, juhuuuu....", nego prognoziranje činjeničnog stanja. Ok, razumem pasiju, pa treba da postoji deo foruma za zaljubljenike u smicanje i CAPE, ali i deo u kojem dominira Srđan. Svaka čast!

Sent from my Redmi 3S

Shvatam zašto volite sneg i zimu, pa očekujem da shvatite da volim sunce i toplotu.

Van mreže Ivan027

  • **
  • Poruke: 705
  • Lokacija: Kursumlija
Odg: Septembar 2016
« Odgovor #59 poslato: 18. Septembar 2016. u 16:46 »
Srdjane, svaka cast i od mene, samo tako nastavi!