Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Novembar 2017  (Pročitano 64340 puta)

Van mreže bojan886

  • *
  • Poruke: 257
  • Lokacija: Pirot,jugoistocna Srbija
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #140 poslato: 26. Novembar 2017. u 23:06 »
Ni sneg u nizijama nece popraviti situaciju ako vec u petak, subotu padnu obilna kisa i vlazan sneg svuda ispod 1500 m, to bi i na vecini planina otopilo dosta snega.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #141 poslato: 27. Novembar 2017. u 07:57 »
A u komsiluku zuto da zutije ne moze da bude... Koja glupa granica...

Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #142 poslato: 27. Novembar 2017. u 08:04 »
I ja sam Bart u zutom...haha :D mala sala
EC drzi do sutra uvece kod mne sneg I formiranje pokrivaca do 20cm, zaista lep pocetak zime, samo neka nastavi u ovome ruhu. A sto se tice naredne nedelje I vikenda neka popriceka bice tu dosta korekcije :)

Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #143 poslato: 27. Novembar 2017. u 18:26 »
Gfs sve lošiji po pitanju snežnih padavina kako se približava kraj meseca i početak sledećeg... na kraju će to sve biti jedna kiša i ništa više :)

Van mreže Podrinjac

  • *
  • Poruke: 406
  • Starost: 31
  • Lokacija: Goražde, BiH
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #144 poslato: 27. Novembar 2017. u 20:01 »
Ne samo GFS, i EC nije baš najbolji. Pobježe ciklona u Sardiniju.
Zima 2015/16. - 1.5/5
Zima 2016/17. - 3.0/5
Zima 2017/18. - 1.0/5
Zima 2018/19. - 3.0/5

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #145 poslato: 27. Novembar 2017. u 22:33 »
Kao što je kolega Boce pisao, u četvrtak stiže kišurina.

Obilna kiša takoreći na pragu decembra zaista ne deluje kao nešto lepo za čuti, ali s obzirom na i dalje lošu hidrološku situaciju i manjak padavina u većem delu zemlje, itekako je dobrodošla.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #146 poslato: 28. Novembar 2017. u 03:37 »
Nisam pratio prethodne izlaze modela pa ne znam kakva je njihova tendencija, ali sudeći po poslednjem deluje da se ne treba nadati snegu sve negde do vikenda/početka naredne sedmice. To se lako argumentuje ako se uzme u obzir naš položaj u odnosu na dolinu niskog pritiska i mlazne struje iznad. Prvi Đenovac koji će se formirati u sredu naglo bi se produbio usled prisustva jezgra MS (mlazna struja) i termalne advekcije u nižim slojevima, ali njegovo celokupno kretanje biće duž ose MS ka severu, jer ga jezgro MS stvara, održava i hrani potrebnom divergencijom i uzlaznim kretanjem. Od njega nema leba jer nećemo dobiti ništa sem kiše, pošto se nalazimo istočno. Nakon toga front bi se kao stacionirao iznad nas, a do njegovog premeštanja  i novih padavina bi došlo u petak i za vikend kad se nova familija plitkih ciklona formira. Dalek je period prognoze pa bi vredelo sačekati koji dan za detaljnije komentarisanje. Mislim se, da postoji neka iole zapadna cirkulacija pa da gurne brže dolinu sa MS ovde.. ovako dumreš čekajući da se pomere sistemi koji su praktično kvazistacionarni (blocking).





« Poslednja izmena: 28. Novembar 2017. u 03:48 Miki »

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #147 poslato: 28. Novembar 2017. u 08:58 »
 ^^
 :tu:

Uživao sam čitajući ovaj komentar i analizu -detaljno, stručno ali ipak i dovoljno jasno većini "amatera".

@Mikijevi profesori na studijama: Verovatno bar neko od vas povremeno prati ovaj forum -poznato je da meteorologiju upisuju i neki koje to uopšte ne zanima, ima studenata koji na 4. godini pojma nemaju o nekim osnovnim stvarima (jer ih to jednostavno ne interesuje) ali ima i svetlih primera a na ovom forumu su prisutne takve "mlade snage" (uz par malo starijih članova koji su bili sjajni studenti meteorologije i sada napreduju u struci).

Van mreže Pulsar_

  • **
  • Poruke: 528
  • Lokacija: B.Petrovac-Bihać
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #148 poslato: 28. Novembar 2017. u 17:43 »
Respect!
Samo mala zamjerka, zašto ti članovi malo više ne bace pogled na forume i ne pišu, nekada mi se smuče u prognozama samo slike a teksta nigdje. Treba zahvaliti svima onima koji izdvajaju vrijeme, a pogovotu koji "obrade" prognozu sa stručnog aspekta.
Inače nakon snijega kod mene, sutra kiša, a i prekosutra, tek kasno poslije podne uz spuštanje temperature po visini možda ugrabim par navrata snijega. Šteta, biće dosta kiše, svakako je treba, ali više volim snijeg!

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #149 poslato: 28. Novembar 2017. u 18:28 »
 ^^ Miki jel ti to hoces da kazes da ce kisa da padne  ;) Hehe salim se  :)
Svaka cast Miki legendo sta drugo reci  :)

Respect!
Samo mala zamjerka, zašto ti članovi malo više ne bace pogled na forume i ne pišu, nekada mi se smuče u prognozama samo slike a teksta nigdje. Treba zahvaliti svima onima koji izdvajaju vrijeme, a pogovotu koji "obrade" prognozu sa stručnog aspekta.
Da to se radi to stoji, to i ja radim jednostavno ovde ima nas mnogo amatera koji vole meteorologiju i ubace ono sto znaju nekad zeleci da pokrenu analizu, da kazem da dobiju odgovor tj. vidjenje situacije od onih strucnijih i iskusnijih... A naravno niko nije ovde obavezan da pise sve je to dobra volja... Tako da treba sve razumeti  :)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #150 poslato: 28. Novembar 2017. u 22:03 »
Pojava koja ne privlači toliko pažnju, ali nikako ne zaslužuje da ne bude spomenuta.

Koja gradijentčina preko naše zemlje u četvrtak ujutru :O:



Posledično tome košava samo takva:

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #151 poslato: 28. Novembar 2017. u 22:04 »
 ^^ Hvala na lepim rečima stvarno, potrudiću se ubuduće da malo više analiziram ovakve situacije. Meni je baš interesantno kad pokušavam da otkrijem šta je u nekoj meteo situaciji uzrok a šta posledica. :grin: Naravno ja sam tek krenuo da učim malko ozbiljnije ovo, pa ne treba ništa napisano uzimati potpuno zdravo za gotovo.

U četvrtak ujutru moguć olujni vetar iz južnih kvadranta zbog premeštanja ciklona. Biće i frontalnih padavina kako su sklopu toplog tako i hladnog fronta u nastavku dana.





Pretekao me koleza Kimi. :)


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Novembar 2017
« Odgovor #152 poslato: 29. Novembar 2017. u 09:07 »
Evo kisice koja nam sledi mislim da mogu da ocekujem bar 30mm i za NKR  :)

Izvor: https://kachelmannwetter.com