Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1347457 puta)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3960 poslato: 13. Februar 2018. u 22:48 »
:) Bart trebao si ranije isprovocirati sneg onom prečkom. Evo ga kao da se razbesneo i krenuo da trpa.
Da tu je proizvelo pozitivan efekat samo nek se nakupi 6cm :)Nego izbaksuzira moj Juve, tesko ce dalje jak Totenhem  :)

Dejco primetio sam  da modeli davali slabije uslove za sneg u Leskovac verovatno jer kasni severozapadni vetar i padavine skoro da prestaju ali videcemo sutra sta ce biti uopstalom ko sto kazes bio bi ionako nikakav sneg :)

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3961 poslato: 13. Februar 2018. u 22:53 »
Uzasno vreme danas.
Malopre sam stigao iz BG u kojem je sneg poceo da pada opet oko 20h.
Intenzitet mu se povecavao kroz NBG i kasnije Batajnicu a tako je bilo skoro do Beske gde je naglo prestao i gde je bilo magle.
Kako sam se blizio NS pocinjao je i sneg a onda umeren intenzitet od NS pa skoro do Siriga.
E tu pocinje nesto cemu se nisam nadao.
Temperatura se popela na 1C i pocinje kisa i to dobra kisa koja me je pratila do Vrbasa gde trenutno pada neka susnezica ili sta vec.
Ne mogu da verujem da se jezgro toplog vazduha zadrzalo na severozapadu i ako je vetar severnog pravca.

Jos jedna dobra ispala za danasnji dan ili su moza ocekivanja bila nerealna. Sve i da je palo 10cm tog snega vec sutra ga ne bi bilo.

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3962 poslato: 13. Februar 2018. u 23:08 »
I suma sumaru, Gfs je gubitnik dana  :grin: Lepo je gurao na dosta izlaza malo padavina i na kraju poslusa EC i zezne se  :) Ec pak iskusno postepeno smanjivao..
Postavlja se pitanje dje je zapelo pa je ovaj ciklon podbacio. Podbacio pogotovo tamo gde je imalo uslova za pristojan sneg a tamo gde je T problem nije  :D
Ostalo je jos malo vremena za promenu situacije, Ns se mozda izvuče i pobedi minimalnom razlikom, Bg kritican mada malo jacaju odrazi južnije pa ne iskljucujem prelaz iz 2-1 ,Nis je pao već,  a Melenci dobili 2 žuta i crveni (citaj Tc) i ispali iz igre  :grin:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3963 poslato: 13. Februar 2018. u 23:15 »
 ^^ Sto Nis pao nase vreme tek dolazi a to je mozda posle 03h :)
Pa dal sam na sve gradove trebao da stavim granicu 0.5?  :confused: :wall: :mute: :hitna: :wf:

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3964 poslato: 13. Februar 2018. u 23:23 »
 ^^ Imam dojavu Bart.  :grin: ali sam prepravljao tiket pa zato padam :rofl: A to me ponekad kosta promasaja kao sto sam Wigan veceras prepravljao xexee :D

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3965 poslato: 13. Februar 2018. u 23:34 »
A gde nadje crni WIgan ne znas im ime nijednog igraca  ;) Za Nis ce poslednja pasti odluka a bogami ni ovi severnije nisu jos rekli sve...
U zivotu se uvek treba nadati i nikad ne treba odustajati kao Zika sto se nada i ne odustaje da ce nekad nesto i kod njega pasti  :)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3966 poslato: 13. Februar 2018. u 23:57 »
Kako se samo EC propisno obrukao, pa to je strašno nešto.

Prvo je lupio za proboj košave, pa je onda u izlazu od jutros, danas kad sam pogledao oko 18h do jutra davao još dodatnih 13mm !!! A realnost je, da je posle 19h daj Bože palo (i da će pasti) 3mm ukupno.
To što je večeras to bio smanjio , to me uopšte ne zanima. Jeste, pola sata pre nego što bilo šta krene se setiš da si pogrešio, ma daj...
Ko kad bi za tiket igrao, razmišljam se dal da stavim 0-2 ili 3+, stavim 0-2.... bude u 80-om četiri gola, u glavi "jao, trebao sam da odigram 3+''.
Nasamario ga je GFS kao konja.

A to je tek početak koliko čoveku pukne film..

Kad nam je već suđen ovaj sneg na nuli ove sezone, što makar ne pada muški sa jednim ciklonom, pa i nek se ne zadrži.... a ne da mi na pozitivnoj nuli pada neki sitan sneg ko da je -15 napolju....  :ranting:

I to još ja, u kraju koji je i dobijao nešto, sam nervozan.. a mogu da zamislim Žiku, Deja ili slično.

Života mi mi dođe da ne kažem ni reč i ne prokomentarišem više ništa za ove snegove na nategnutoj temperaturi, pa dabogda i metar snega nacrtali. Uh...
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3967 poslato: 14. Februar 2018. u 00:07 »
Kimi potpisujem od reči do reči.
A što se tiče EC-a, sada sam mu poverovao i nikad više. Koliko se sećam prošle zime je par puta davao 0  padavina za moj kraj pa smo uživali u snegu. Sećam se crnogorski wrf sa ulaznim podacima gfs-a da je gađao bez greške i kod minornih padavina

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3968 poslato: 14. Februar 2018. u 01:12 »
Ја се више и не нервирам, огуглао сам ове зиме, али модели су отишли корак даље па смо испаљени и када је промена ушла у 24 h...  :worthy:

Ја више не знам шта треба да се догоди да ми добијемо озбиљан снежни покривач, а не ове "јаде" што испаре до поднева.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3969 poslato: 14. Februar 2018. u 01:19 »
Kad neće, neće. Ne vredi. Nebi me iznenadilo za sat vremena sunce da sine u NS



Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3970 poslato: 14. Februar 2018. u 07:40 »


Bg                    2cm     -
NS                    3cm    -
Niš                    2cm   +
Melenci              2cm   -


Cestitke realnom madridu na realnoj proceni  :comeon: :tu:

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3971 poslato: 14. Februar 2018. u 07:41 »
Jutros u 7h:
Beograd 2cm
Novi Sad 3cm
Niš 2cm
Melenci 0-1cm (čekamo Žiku da potvrdi koliko tačno)

Znači sve ostadoše minusi, samo Niš + na jedvite jade.
Real Madrid pobednik kola, časti pićem sve! :ziveli:


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3972 poslato: 14. Februar 2018. u 07:42 »
Zika rekao na krovovima  i travi 2cm a i ja ocekujem da realni madrid casti  :ziveli:

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3973 poslato: 14. Februar 2018. u 07:44 »
Da se merilo na Košutnjaku, i Beograd bi imao +. Ako je kod mene 4-5cm, moguće da Košutnjak ima i 6cm i više. Taj podatak nažalost mogu tek prekosutra da saznam.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3974 poslato: 14. Februar 2018. u 08:01 »




 :grin:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=WHLUzHKbdcE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=WHLUzHKbdcE</a>

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3975 poslato: 14. Februar 2018. u 08:50 »
^^ A naravno u jutrošnjem izlazu ni traga od ičega nalik tome. :D Ko još tome da pridaje pažnju?
Ja volim da kažem u takvim situacijama "Ej živote, Mijatova prečko..."


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3976 poslato: 14. Februar 2018. u 09:02 »
Čestitke real madridu. Priznajem kada si napisao svoj tip, pomislio sam da se sprdaš, a ono mi svi ostali ispali smešni. Dolazim i ja na piće. Definitivno Melenci - je bio tip kola. :)

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3977 poslato: 14. Februar 2018. u 09:25 »
Ja bih iskoristio ovu priliku i cestitao i kolegi Srks-u  :lengua:  :grin:

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3978 poslato: 14. Februar 2018. u 09:36 »
 ^^ Ja nisam ni video da si spustio granicu za Niš 1,5. To je onda uz Melenci minus bila sigurica  :)
A Bg i Ns podbacili, Bg je i probio granicu ali na nekim drugim lokacijama  :grin:
Bravo za Reala  :tu: Samo kontra od modela i eto dobitka hehehe i jos Real da ti pobedi PSZ veceras i kid ces bolje ;)
Svi pišu da časts ali bi trebalo svi tebe da caste na pogodku posto Bartova kladionica ne isplacuje dobitke :D

Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3979 poslato: 14. Februar 2018. u 11:00 »
Hvala hvala :first: :first:, mada bolje za sve da u pravoj kladionici dobijam posebno na ovakvu kvotu, a ovde da sam izgubio. Iskreno vodio sam se iskljucivo losom zimom i losim modelima ove zime, posebno me je EC razocarao jer sam od njega navikao stabilnije i tacnije prognoze. Plus vec duze vreme sever lose prolazi sto se hladnoce za vreme zimskih ciklona tice ili kad je ima onda nema padavina, pa sam racunao da ce opet sve to malo juznije da ode. Naravno posto je pogadjanje u pitanju jasno je da je ogroman mozda i jedini faktor bila sreca, a ovo samo neka razmisljanja i pretpostavke. Inace mogli bi ovo cesce da radimo bila je jako zanimljiva igrica(bart svaka cast :tu:), verujem da je zanimljiva i kad se ne pobedi(sto me vrv ceka kod sledecih ciklona ili ako budemo prognozirala tmax posebno leti za vreme toplotnih talasa ili na neke prolecne ekstreme ako ih bude).