Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Januar 2014 - III dekada  (Pročitano 124999 puta)

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Januar 2014 - III dekada
« Odgovor #1000 poslato: 01. Februar 2014. u 00:04 »
Sad sam usao u kucu, napolje je katastrofa koliko je vetar jak i koju hladnocu stvara. Na ovoj temperaturi kada nema vetra ja napolju uzivam a ovo sada je horor.
Evo par slika na izlazu iz Vrbasa, to je put Vrbas-Backa Palanka u blizini moje kuce. Mogu zamisliti sta je tek na putu Vrbas-Feketic.
Dok sam slikao prosao je jedan automobil i tip me je pogledao u fazonu "da li si ti normalan momak?".

Ulaz u grad iz pravca B.Palanke. Put je zaledjen skroz, cudi me da nisu zatvorili tu deoncu.


Smetovi pored puta. Ulicna rasveta je tu zbog ugostiteljskog objekta pa je vidljivost odlicna.


I jedna sa blicom da docaram kako vetar nosi. Vidljivost je zato slabija.


To slikanje je trajalo 5 min, ruke bi bez rukavica izdrzale jos mozda 5 minuta a posle toga vise ne bi imale funkciju.
Da li snimak moze da se postavi bez prethodnog postavljnja na YT?

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Januar 2014 - III dekada
« Odgovor #1001 poslato: 01. Februar 2014. u 00:23 »
Pre oko sat vremena sam dosao kuci sa posla a napolju kosava bas dobro duva, cini mi se da jos i pojacava. Od kad zivim u Beogradu ovo je sigurno najjaca kosava koju sam doziveo.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2014 - III dekada
« Odgovor #1002 poslato: 01. Februar 2014. u 00:35 »
Bilo je ovakvih kosava i ne tako davno,ali ovoj temperatura na kojoj duva daje tu posebnu draz.Napolju je ledara,Dorcol pust,kako i ne bi covek se posle 2-3minuta sledi.Zadnjih sat-dva  ovde najjaci udari od pocetka duvanja.Dole u Novom Selu vetar ipak malo slabiji nego sinoc i jutros,udari do 17,5 M/S ali zato Takt -9,0C.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Januar 2014 - III dekada
« Odgovor #1003 poslato: 01. Februar 2014. u 00:35 »
I dalje mirno u Paracinu, ali samo 4km istocnije u selu Davidovac sasvim druga slika. Duva olujna kosava koja obara crepove sa kuca kazu mi rodjaci i ne veruju da ovde nema vetra cele veceri. Evo i mapa, tako blizu, a tako daleko sto se vetra tice: :o


Van mreže Fraka

  • **
  • Poruke: 821
  • Lokacija: Kotor - World wide
Odg: Januar 2014 - III dekada
« Odgovor #1004 poslato: 01. Februar 2014. u 00:41 »
Moze li mi neko reci zasto na sajtu zavoda daju podatke za "subjektivni osjecaj", kad su ocigledno pogresni? Mislim to traje deceniju sigurno. Nije mi jasno kako tim METEOROLOZIMA to ne zasmeta. Dovoljno je vidjeti temperaturu i zna se koji ce broj da stoji za subjektivni osjecaj, neovisno od vjetra.  :evil:

Kao sto rekose kolege, vjetar dodatno pojacao, imam osjecaj da oce da nasilno udje kroz prozor koji je, nazalost, tacno okrenut da udara u njega  ::)