Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Novembar 2014  (Pročitano 20844 puta)

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Novembar 2014
« Odgovor #40 poslato: 27. Novembar 2014. u 19:15 »
Imamo kratkotrajno otopljenje za petak i za vikend , u Timočkoj Krajni bez otopljenja uz moguću ledenu kišu , početkom decembra osetno hladnije uz moguć sneg u nižim predelima...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Novembar 2014
« Odgovor #41 poslato: 28. Novembar 2014. u 18:01 »
Kad je bal nek je bal..

Prema poslednjim izlazima GFS-a u subotu bi u centralnim i juznim krajevima bilo uslova da opet ponege zagrmi, postoje sanse za pljuskove sa grmljavinom.

Bas da vidimo da li ce se ostvariti, i ostali modeli daju padavine u subotu.

Taman sam se zapitao jel' iko ovo pomenuo ili sam samo ja primijetio. Da, itekako postoje šanse za konvektivne razvoje i grmljavine sutra, naročito na zapadu i jugozapadu, gdje će temperature izgurati i do 18°C ponegdje.
U Beogradu ne vjerujem da može išta da bude zbog glupe košave, ali malo južnije i zapadnije može.
Košava donosi hladniji vazduh u prizemlju i minimalizuje šanse za nestabilnosti. Evo kako WRF-NMM vidi sutra sredinom dana razliku u temperaturi između Beograda i Valjeva, i do 10°C:



padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm