Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Januar 2017  (Pročitano 101385 puta)

Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Januar 2017
« Odgovor #20 poslato: 31. Decembar 2016. u 00:49 »
Samo jos ovo nocas. Velika slicnost u prosecima EC GFS

EC 8.1.


GFS 8.1.

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Januar 2017
« Odgovor #21 poslato: 31. Decembar 2016. u 01:34 »
И даље нисам претерани оптимиста, али ово су брутални енси, ретко се могу видети овакви:


Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Januar 2017
« Odgovor #22 poslato: 31. Decembar 2016. u 02:15 »
Rekao bih da je i ovaj izlaz GFS-a nastavlja kontinuitet sto se tice perioda posle 07. januara. Naravno da se izlazi variraju ali je trend slican. Novina je i prvi put koliko mi se cini desava se da vecina ens. prihvatila trend glavnog izlaza. Ja sam optimista, potencijal je veliki (i ne dogadja se cesto) i bilo bi steta da propadne. Naravno da jos nije reseno i bas odavno nismo imali ovako neizvesnu situaciju. Ne znam kako drugi gledaju na ovo ali ja bas osecam neizvesnost kao da gledam vaznu utakmicu tima za koji navijam.

Van mreže zeljko83

  • *
  • Poruke: 142
  • Starost: 40
  • Lokacija: Rekovac-Ursule
Odg: Januar 2017
« Odgovor #23 poslato: 31. Decembar 2016. u 09:54 »
Da ne cuje zlo za sada sve izgleda dobro.Posle bozica ulazimo u debeo minus a crtaju se i padavine narocito na jugozapadu.Mislim da ima nade, pa nemoze uvek da bude suvo moraju da se poklope neke stvari pa da svima bude lepo.Zelim vam sve najbolje u 2017godini, naravno puno zdravlja i snega.Nadam se da ce sutrasnji izlaz potvrditi da nas ceka prava zima.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2017
« Odgovor #24 poslato: 31. Decembar 2016. u 10:04 »
Prodor za utorak definitivno neće kaskati sa hladnoćom, dobra je advekcija i kroz niže slojeve u atmosferi. Malo jačeg vetra biće samo pri prolasku fronta u prizemlju, zatim će brzo slabiti. Ostaje da vidimo za padavine.



NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže снег

  • **
  • Poruke: 518
  • Starost: 46
  • Lokacija: Партизанов стадион- понекад Врдник Фрушка гора
  • ЈОШ СЕ ЗИМЕ НЕ ПРЕДАЈУ!
Odg: Januar 2017
« Odgovor #25 poslato: 31. Decembar 2016. u 11:33 »
Ojojojojoooooooooooooooo. Шта нацрта ГФС 6 за Бадњи дан и Божић!!! Ја до сада овакво језеро хладног ваздуха над Балканом у оваквом ''комаду'' не видех од кад пратим овај форум! И то је ушло у 7 дана!!! Ово би био један од најледенијих Божића у мом животу. И све би било како традиција налаже: крене се по бадањаке а оно ''пуца дрво'' од мраза и штипа образе. Божић буде, како и приличи леден. Фале падавине, али за то још има времена. Оба модела најављују испуњење мог осећаја од пре неки дан да ћемо имати леден Божић, да видимо даље. Просто ми је немогуће да овако хладан ваздух не активира Средоземље. Шта кажете искуснији?
Небеса казују славу Божију а природа савршену лепоту Творчеву.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Januar 2017
« Odgovor #26 poslato: 31. Decembar 2016. u 11:37 »
Sta radi ovaj GFS pa ovo nisu istine. :cry:

Sneg, ne dolazi do ciklona u Sredozemlju zato sto hladan vazduh curi po rubu AC-a koji se brzo nasadi na nas, a ciklogeneza se desi ponovo malo istocnije u Turskoj. Bruka.. Mi dobijamo samo  suvu ledaru za Badnji dan i Bozic, mada mislim da je ovaj izlaz neki bug, ukinuo je veliki potencijal koji je trebao da bude od 8. januara.


Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Januar 2017
« Odgovor #27 poslato: 31. Decembar 2016. u 11:57 »
Mi na severu uz male korekcije možemo dobiti 5cm snega u utorak bar da nas zaštiti pred ovu ledaru,Ec vidi 5mm za sada Gfs je dosta bogat padavinama ali mislim da bi temp bila problem
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Januar 2017
« Odgovor #28 poslato: 31. Decembar 2016. u 12:40 »
Почели и неки енси да "врдају", неки су и даље одлични, али и то је довољно да поквари просек, па тамо више нема секундарног циклона, чини се да хладноће неће фалити, али треба нам упад са севера очито да би дошло до циклогенезе, као што Сале рече нема хлеба од цурења хладног ваздуха по рубу AC када је у питању снег.

Чини ми да би смо могли добити пар центиметара сад у уторак.
« Poslednja izmena: 31. Decembar 2016. u 12:51 Медо »

Van mreže Milos_33

  • *
  • Poruke: 96
  • Starost: 40
  • Lokacija: Beograd (Veliki Mokri Lug)-310 mnv
Odg: Januar 2017
« Odgovor #29 poslato: 31. Decembar 2016. u 12:55 »
Do 7,8 og malo hladnije uz moguc sneg u utorak,a posle toga "budjenje Atlantika" i cao - zdravo sto se tice snega.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Januar 2017
« Odgovor #30 poslato: 31. Decembar 2016. u 12:58 »
Do 7,8 og malo hladnije uz moguc sneg u utorak,a posle toga "budjenje Atlantika" i cao - zdravo sto se tice snega.
Mi ne znamo sta ce tacno biti u utorak a kamoli za 7 dana.

Na dalek period se gledaju ensi, a ne samo glavni izlazi. Glavni izlaz se jasno vidi da je zabrazdio, prosek enasa iza 8. januara je i dalje oko -7C sto je vrlo dobro.


Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Januar 2017
« Odgovor #31 poslato: 31. Decembar 2016. u 12:58 »
 ^^

Не бих да сад паметујем нешто овде, али немој писати нешто само да би написао негативно, после Божића просек је и даље више него зимски, гледано температурно.  :tu:


Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Januar 2017
« Odgovor #32 poslato: 31. Decembar 2016. u 13:01 »
Glavni prosto ne zna gde udara, 6 i 7 januara je najhladnija, a posle 8 januara je najtoplija opcija:


Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Januar 2017
« Odgovor #33 poslato: 31. Decembar 2016. u 13:07 »
Moje mišljenje je da nema svrhe ni gledati šta će biti posle 5og. Čist dokaz je ovaj 3 i 4 januar. Jer ni sad nismo u potpunosti načisto sa tim šta će biti.

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Januar 2017
« Odgovor #34 poslato: 31. Decembar 2016. u 13:14 »
1/8- Gfs je eto 8 izlaza nudio jedan te isti scenario oko i posle Bozica,i sada ako je u jednom izlazu promenio malo pricu,ne znaci da ce tako i biti.. Neki jedva docekase ovakav izlaz da "izribaju" GFS  :grin:
Samo da ne bude suve ledare kao nocas,sve drugo je podnosljivo :) @Somborac-Bas tako,posle 5og su sve karte u igri :)

Van mreže milandijana

  • milan
  • *
  • Poruke: 264
  • Starost: 47
  • Lokacija: crepaja
Odg: Januar 2017
« Odgovor #35 poslato: 31. Decembar 2016. u 13:36 »
dobro si im rekao salepn,ja nisam neki iskusan clan ali kada vidim to lupetanje ni ne ulazimi se na forum

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Januar 2017
« Odgovor #36 poslato: 31. Decembar 2016. u 13:55 »
Ljudi, setite se da su izlazi GFS-a 6z i 18z ipak za nijansu nepouzdaniji od 0z i 12z... Pritom, ensembli GFS-a (prosek) uopšte ne prate 6z glavni run.

Sveukupno gledano, trend koji modeli forsiraju za prvih 10-15 dana januara je pravi zimski, uz sasvim otvorene mogućnosti da bude i ciklogeneze i snega.


Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: futog
Odg: Januar 2017
« Odgovor #37 poslato: 31. Decembar 2016. u 14:01 »
eh, momci... pa ovo bi trebalo da bude jedan pravi meteo kutak, gde bi trebalo unapredjivati na neki nacin prognoze ,samim tim  bi chat postajao kvalitetniji zarad,vece popularnosti,a na ovakav nacin reprezentovanja, pojedinaca ovo moze biti samo korak unazad, ja bih molio buduce metereologe da malo prosire dijapazon prognoze tj. malo vishe slike meteo karata, I, malo vishe profesionalnijeg izrazavanja,naravno da ima ovde dosta clanova cije postove milina citati I pratiti, ali ima I onih koji samo kukaju za snegom... elem srecna vam svima nova godina I uspeha .... iii ... veliko izvinjenje za of sto se tice teme :tu:

Van mreže Радан

  • Увек уз зиму!
  • **
  • Poruke: 715
  • Lokacija: Seleuš 45° 07′ 38" SGŠ 20° 54′ 57" IGD 66km (NE) od Beograda
  • Место:Селеуш, Алибунар 66m NMV Јужнобанатски округ
    • Трибалија
Odg: Januar 2017
« Odgovor #38 poslato: 31. Decembar 2016. u 16:29 »
Drage kolege vidim da se u ovoj temi dosta toga raspravlja, a da nije vezano za temu. Sve vaše lične nesuglasice ili komentare koje nisu deo teme, mogli bi pisati PP. Što se tiče mlađih članova foruma, prema njima moramo da se ponašamo razumno, a pre svega  izaći im u u susret i lepo objasniti šta i kako se ponašaju vremenske prilike. 

Drugo ono što je aktivno ovih dana je GFS koji kao da ima neki bag, ali u stvari veći je problem pozicija sekundarke od matičnog ciklona, koja bi nastala u jadranu i time donela padavine našoj zemlji i regijonu i još problem je AC koji nekako sjuri ka nama zbog ciklona na Islandu. Kada je ovakva ne izvesnost u pitanju mora se uzeti obzir veliko lutanje modela. Sve u svemu za period od 6 do 10, ne možemo davati prognoze bar do 5 januara. Prema tome sve je u igri, i drago mi je da se malo GFS pokvario, jel bi mi bijo sumnjiv, ovako daje mi nadu za pravi snegopad. Ne valja kada izlaze modeli jedno te isto, kada je AC ili toplije vreme u pitanju tu bi se usudijo da ih podržim, a kada je u pitanju zima i sneg, valja sve uzeti sa rezervom. :tu:
« Poslednja izmena: 31. Decembar 2016. u 17:17 Radan »
Јануар 2024 13cm+
Децембар 2022 2cm snega
Циклон Жика(Децембар
 2018)=40cm снега.
Циклони (Jануар 2019)=38cm снега.
Оптимизам је најважнија ствар код човека

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2017
« Odgovor #39 poslato: 31. Decembar 2016. u 17:21 »
UKMO, 120 sat:  :O

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*