Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Poplave u Srbiji  (Pročitano 53723 puta)

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Poplave u Srbiji
« Odgovor #20 poslato: 10. April 2006. u 20:03 »
Citat: "meteoeast"
a jučer sam čuo da se kod vas razmišlja i o miniranju nasipa na nekim mjestima u Vojvodini kako bi se rasteretio Dunav :?:

Pa da, to je opcija da se zrtvuju okolna naselja kako bi sam grad bio sacuvan. Ali to tek ako zaista grad bude bio ozbiljno ugrozen (sto po svemu sudeci nece biti :) )
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Poplave u Srbiji
« Odgovor #21 poslato: 10. April 2006. u 20:18 »
evo dve slicice

pogled na petrovaradinski rit (izlaz iz petrovaradina prema karlovcima)
inace, balasevic u "tri posleratna druga" bas pise o ovom ritu, a prekoputa  je pumpa na kojoj je kao radio... (laze :D )


pogled sa moje vikendice: vodena povrsina gore levo je normalan tok dunava, ostalo je izliveno


bice jos slika ali nemam sad vremena :)
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Poplave u Srbiji
« Odgovor #22 poslato: 10. April 2006. u 20:18 »
Citat: "Boda Tajson"
Citat: "meteoeast"
a jučer sam čuo da se kod vas razmišlja i o miniranju nasipa na nekim mjestima u Vojvodini kako bi se rasteretio Dunav :?:

Pa da, to je opcija da se zrtvuju okolna naselja kako bi sam grad bio sacuvan. Ali to tek ako zaista grad bude bio ozbiljno ugrozen (sto po svemu sudeci nece biti :) )


To se stvarno desilo 1965. godine kada je bio gotovo identičan vodostaj, ali mislim da je u pitanju velika dezinformacija. Ja nisam čuo uopšte da postoji takva alternativa.  :?  Barem kod nas niko to nije spominjao.

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Poplave u Srbiji
« Odgovor #23 poslato: 10. April 2006. u 20:28 »
To miniranje je radjeno i ranije. Bolje pustiti vodu u njive nego u naseljena mesta, bolje da strada manje naselje nego vece i tako dalje...
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Poplave u Srbiji
« Odgovor #24 poslato: 10. April 2006. u 20:31 »
Citat: "Boda Tajson"
To miniranje je radjeno i ranije. Bolje pustiti vodu u njive nego u naseljena mesta, bolje da strada manje naselje nego vece i tako dalje...


Slažem se u potpunosti, samo kažem da nisam čuo da se sada razgovara o toj alternativi.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Poplave u Srbiji
« Odgovor #25 poslato: 10. April 2006. u 20:34 »
Citat: "CROMETEO"
Može li tko napisati kakvo je stanje sa poplavama kod vas da to prenesomo na crometeo.info poratalu?


Ja planiram da napišem kompletan izveštaj. Nadam se da će biti podržan slikama. Između ostalog ako uradim izveštaj okačiću i na vašem forumu, pa možeš slobodno koristiti na crometeo.info portalu.
Vidim da već imate jedan izveštaj. Gde ste čuli za one štakore koji izlaze iz toaleta u Novom Sadu?  :lol:

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Poplave u Srbiji
« Odgovor #26 poslato: 10. April 2006. u 21:23 »
Bilo je tmurno vreme, a ja bas nisam vican fotografisanju pa su slike takve kakve jesu + sitne photoshop modifikacije :)


sisao sam do glavnog puta i pruge i tu je stanje bilo ovakvo


uslikao polupotopljeno imanje ispod pruge i nastavio nasipom dalje...


patrole su redovno nadletale teren


hotel dunav je bio metar pod vodom


kao i fudbalski teren pored njega. Sa druge strane nasipa je pruga (otprilike u niovu vode) i karlovci


i skljocno jos jednom na povratku :)
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Poplave u Srbiji
« Odgovor #27 poslato: 10. April 2006. u 23:02 »
Odlicne slike Bodo, inace ja danas nisam uspeo da odem ni do Keja ni do Ade, *ebiga obaveze, ali nadam se da cu ovih dana uspeti pa da slikam nesto.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Poplave u Srbiji
« Odgovor #28 poslato: 11. April 2006. u 02:31 »
Pa ti si Tajsone neotkriveni talenat.  :wink:  Čestitke za motive fotografija kao i za izveštaj.  :shock:  Ne mogu rečima da opišem kako sam prijatno iznenadjen. Sa dečkom se družim 9 godina i treba da otvorim meteo forum da bih ga bolje upoznao.  :(  Mislim stvarno!  :shock:

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Poplave u Srbiji
« Odgovor #29 poslato: 11. April 2006. u 20:43 »
Danas 11.4.2006 sam bio na Adi da vidim kolika je Sava, jednom recju ovako visok nivo Save nikad nisam video.
Bulevar Vojvode Misica je u vecem delu ispod niva reke. Cela Ada Ciganlija je ispod nivoa reke. Nadam se da ce ovi nasipi izdrzati, s'obzirom da po mojoj slobodnoj proceni od nivoa Save do vrha nasipa je ostalo metar do metar ipo.









poplavljen Bulevar Vojvode Misica na nekim delovima


Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Dunav 11. april 2006.
« Odgovor #30 poslato: 12. April 2006. u 17:48 »
Vasa i ja smo krenuli da fotografišemo Dunav pošto je vodostaj toga dana bio 744cm što je drugi ikad zabeležen vodostaj na ovoj reci kod Novog Sada. Ni loše vreme nas nije sprečilo da uradimo par fotografija. Usput su nas uhvatile 3 provale oblaka, sa grmljavinama i gradom. Izveštaj o tome se nalazi u meteo reportažama.

Krenuli smo sa Limana i prvo na šta smo naišli je plaža Štrand i džakovi peska koji sprečavaju katastrofu na možda i najlepšoj plaži na Dunavu.


Na pojedinim mestima džakovi peska nisu uspeli odoleti!


Dok pljušti kiša usput nailazimo na potopljen teren za mali fudbal gde ponekad odem na rekreaciju.


Zbog jake kiše upadamo u bus kako bi stigli do nasipa u centru grada gde je najkritičnija situacija. I tamo je stvarno ludilo. Na slici su vreće sa peskom koje su poslagane kod Novog Sada u dužini od 7,5km.


Obratite pažnju na put s'leve strane od šetališta koji je ispod nivoa Dunava!


Bageri postavljaju užurbano vreće sa peskom koje su teške tonu svaka. Tog dana se očekivao vrh poplavnog talasa



Obratite pažnju na gradski autobus koji prolazi kejom i koliko fali da se prelije Dunav.


Petrovaradinska tvrđava sa druge strane Dunava.


Železnički most koji je jako nisko zbog visokog vodostaja tako da ne može da prođe nijedan brod


Kafe, restoran Cepelin na koji tog dana nismo mogli otići na cugu. Obratite pažnju na satelitsku antenu  :lol: .  


Zbog jake kiše voda se pojavila i sa druge strane vreća sa peskom

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Re: Dunav 11. april 2006.
« Odgovor #31 poslato: 12. April 2006. u 21:23 »
Citat: "Joe"
Kafe, restoran Cepelin na koji tog dana nismo mogli otići na cugu. Obratite pažnju na satelitsku antenu  :lol: .  


ta ista antena 21.03.2005. :)

Eat healthy. Exercise often. Die anyway.


Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Poplave u Srbiji
« Odgovor #32 poslato: 13. April 2006. u 00:40 »
Vodostaj Dunava kod Novog Sada danas je iznosio 745cm i to je bio maksimum. Konacno se najavljuje blago opadanje vodostaja.

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Poplave u Srbiji
« Odgovor #33 poslato: 14. April 2006. u 21:42 »
Kaze mi drug koji zivi blizu ade, da je ada dobrim delom poplavljena. Za beogradjane pitanje, znate li da li je poplavljen i ovaj deo ade u narandzastom?

Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Poplave u Srbiji
« Odgovor #34 poslato: 14. April 2006. u 21:49 »
informaciju ces dobiti sutra ili prekosutra, trebao bih sa drustvom da odem do Ade ako bude lepo vreme, a bice kako prognoze kazu.

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Poplave u Srbiji
« Odgovor #35 poslato: 14. April 2006. u 22:01 »
nije frka, saznacu sutra u 10 ujutro :D
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Poplave u Srbiji
« Odgovor #36 poslato: 14. April 2006. u 22:47 »
e na vestima Studija B sam video neke freakove koji surfuju na poplavljenom bulevaru Vojvode Misica, znaci dzip ga vuce a on na dasci za surf!!! znaci nisu normalni.

Ajd' ako neko ima sliku toga da postavi.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Poplave u Srbiji
« Odgovor #37 poslato: 15. April 2006. u 02:08 »
Ne verujem!  :lol:  Dajte ljudi sliku da vidim to.  :lol:  :lol:

Van mreže Dasa

  • *
  • Poruke: 365
  • Lokacija: Novi Sad, Liman IV
Re: Poplave u Srbiji
« Odgovor #38 poslato: 17. April 2006. u 18:18 »
Citat: "Joe"
Mislim da je ovo poprilicno aktuelna tema. Samo sever Srbije je za sada izbegao poplave i klizista. Jutros se desila jedna zanimljivost. Dosao je policajac jutros kod mene posto je moj cale predsednik skupstine stanara i zabelezio broj telefona ako je potrebno da nam salju instrukcije (evakuacija  :shock: ). Dunav preti jer dolazi veliki poplavni talas. Mislim da se procenjuje da ce najkriticnije biti u sredu. Zeta je takodje zvala policija da proveri da li je jos uvek na istoj adresi posto je on njihov rezervista. Trenutno se pune dzakovi peska. Kakvo je stanje kod vas? Jel imate nekih saznanja o poplavi? Kada se ocekuje vrh talasa na Dunavu? Ovakvo vanredno stanje se nije desilo u Novom Sadu po pitanju poplava otkad sam se rodio.


Joe drzi se dobro kad naidje poplavni talas! Ne bi bilo lose da spremis dasku za surfing!  :D

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Poplave u Srbiji
« Odgovor #39 poslato: 17. April 2006. u 18:23 »
Pozdrav Daso! Konačno i ti nešto da napišeš. Čuo sam da dolazi novi poplavni talas iz Slovačke. Srećno vama na Kamenjaru!  :D