Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Kopaonik, oktobar 2008.  (Pročitano 5208 puta)

Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Kopaonik, oktobar 2008.
« poslato: 28. Oktobar 2008. u 22:25 »
Sredinom oktobra, planinarko društvo "Naftaš", krenulo je tradicionalnu, za sada trecu oktobarsku akciju, na Kopaonik.
Plan je bio da akcija traje tri dana, s tim, da prvi dan petak nema šetnje. Ipak trebalo je stići do Kopaonika (oko 8 sati vožnje on Novog Sada). Stigli smo oko 22h i smešteni smo u planinarski dom "Kopaonik", koji se nalazi na samo 15 minuta hoda od samo centra. Tu noć smo se svojski odmorili i u subotu ujutru smo krenuli.
Plan je bio da u subotu osvojimo vrh "Kukavica", visine 1726m i da se prošetamo do "Kozijih stena"
Evo kako je izgledala naša šetnja (što bismo rekli, vežite se, polećemo.....):



Nekim ljudima markacije služe, ne za praćenje staze, već za zezanje :)




Planinari u pohodu na vrh :)


Prizor je sve lepši i lepši






Eno ga vrh....stižemooooo




I onda krećemo dole prema "Kozijim stenama", spst nije ni malo naivan...za ovo je potrebna planinarka oprema


ali zato pogled....ubija




Nekako sam se osećala ko da sam na vrhu sveta, iako sam tek sisšla sa vrha....šta reći :)


U daljini sam čula žubor reke pa sam pokušala da je lociram




Sledeće odredište su bile "Kozije stene"
Neki su bili ludo hrabri, a posle ovoga su bili manji od makovog zrna zato što su popili ozbiljne kritike...


A onda nam je saopšteno da se vraćamo gore na Kukavicu, jooooooj, ova fotka pokayuje samo deo tog uspona


Kako smo se popeli gore tako je zasijalo sunce, pa smo sledećih sat vremena proveli izležavajući se i sunčajući...eh koja lepota od života :)


Pogled sa Kukavice ka Pančićevom vrhu koji je bio u magli


...


Polako krećemo dole...


I tome završavamo šetnju u subotu. Ali usput smo naisli i na razne pečurke:







Te noći smo u domu Kopaonik upriličili i fenomenalnu žurku koja je, iako smo bili umorni, trajala do ponoći...
a onda smo otišli da spavamo i da se bar malo odmorimo i spremimo za sutrašnje napore :)

nastaviće se
« Poslednja izmena: 28. Oktobar 2008. u 22:35 Brandzi »
Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.474
  • Lokacija: Novi Beograd
Re: Kopaonik, oktobar 2008.
« Odgovor #1 poslato: 28. Oktobar 2008. u 22:30 »
lepo, lepo :)

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.813
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Kopaonik, oktobar 2008.
« Odgovor #2 poslato: 28. Oktobar 2008. u 22:38 »
Uh na onim Kozjim stenama Neleta ne treba voditi Mogu zamisliti šta bi mu sve palo na pamet da proba  ;)
Super Brandzi Kao što si nam i najavila stigla je reportaža sa Kopa.
Priroda 100%

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Re: Kopaonik, oktobar 2008.
« Odgovor #3 poslato: 28. Oktobar 2008. u 22:39 »
Oblaci kao da se prelivaju preko brda. Sjajno!
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 47
Re: Kopaonik, oktobar 2008.
« Odgovor #4 poslato: 28. Oktobar 2008. u 22:42 »
Auuuu Brandzi, kakav doživljaj... neverovatno! Super je što vas je vreme tako lepo poslužilo. Predivno!

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Re: Kopaonik, oktobar 2008.
« Odgovor #5 poslato: 28. Oktobar 2008. u 23:00 »
nema sanse da se ikad upustim u slicno, ali stvarno zanosno izgleda!

Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Re: Kopaonik, oktobar 2008.
« Odgovor #6 poslato: 28. Oktobar 2008. u 23:38 »
Onda je svanuo i prelep nedeljni dan... Nije bilo magle, čak je bilo i veoma prijatno za šetnju...
Plan je bio da odemo do "Nebeske stolice" i vodopada "Jelovarnik", visokog čak 73m!



Od dole vidimo "Pančićev vrh", ali do njega se ne može stići zato sto je gore vojska.








Ovo je pogled sa "Nebeske stolice" i ovde započinjemo spust prema vodopadu "Jelovarnik"




Eh ala uživamo...






Spust je veoma ozbiljan pa je planinarima teško da se održe na nogama


A boje su stvarno fantastične


I onda smo ušli u šumu :)






Penjemo se prema vodopadu


I evo ga...


I evo poslednje fotografije. Cisto da vidite odakle smo se spustili. Onaj najvisi vrh je "Nebeska stolica" sa koje smo se spustili do vodopada!



Eto to je sve sto se tice ove akcije, nadam se da ste uživali...do neke sledeće, koja nažalost neće biti skoro :(
« Poslednja izmena: 28. Oktobar 2008. u 23:50 Brandzi »
Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.474
  • Lokacija: Novi Beograd
Re: Kopaonik, oktobar 2008.
« Odgovor #7 poslato: 29. Oktobar 2008. u 00:37 »
jesmo, uzivali smo :)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Re: Kopaonik, oktobar 2008.
« Odgovor #8 poslato: 29. Oktobar 2008. u 01:07 »
Uh ala mi se sviđaju one fotke sa oblacima što se prelivaju sa desne strane. A kada sam video kozje stene odmah sam se setio Neleta kao i Boce.  ???

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Kopaonik, oktobar 2008.
« Odgovor #9 poslato: 29. Oktobar 2008. u 12:46 »
Još jedna sjajna reportaža, Brandži.
Inače, ako se na Pančić ne može, moglo se do Suvog Rudišta, koje je 50-100 metara odatle. Tu završava žičara koja ide iz naselja. Jeste, Suvo Rudište je 20 metara niže, ali je i dalje osećaj kao na krovu sveta. Jedino što taj krov ima sasvim blage strane...
Baš sam se lepo podsetio Kopa. Ne bih tamo već četiri godine...

Kad spominješ lepote sa Kopa, ne znam da li ste pominjali Metođe i tzv. 'gejzir'. Nije vrh, ali je duboko u šumi, ispod Jarma, prema Brzeću. Šuma je gusta toliko da se jedva vidi kroz nju čak i kada sija Sunce. A negde u dubini šume, 'gejzir', odnosno vodoskok koji šiba sa tla pravo uvis bar 5-6 metara. A voda... ledena! Ustvari, to je neka vrsta izvora koji umesto po tlu baca svoju vodu uvis. A nekoliko metara odatle, ikona sv. Metodija (iz Metodije -> Metodje -> Metođe) i sve što ide uz to, sa sve predanjem da je ta voda dobra za poboljšanje vida. Umio sam se, ali oči ne vide bolje nego do tada. Ipak, kao što mi lisica reče, važno je očima nevidljivo...
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Re: Kopaonik, oktobar 2008.
« Odgovor #10 poslato: 29. Oktobar 2008. u 18:17 »
Јако ми драго што вам се свиђа репортажа. Ја сам уживала док сам је паравила и подсећала се детаља са акције.
Шетња по природи је по мом мишљењу најлепше могуће проводено време, и никада не бих рекла изгубљено (неки људи ме куде што губим време, уместо да учиммм....сада можда су у праву...)

@Пеђа
Да знам да се може попети на Суво Рудиште, међутим први дан смо ишли на потпуно другу страну, тако да се није стигло. Само један део екипе је пробао да оде тамо, типа ноћни успон (пошто нису имали прилике у току дана), али су морали да одустану због лошег времена и ужасног блата. А други дан када смо пролазили туда, једноставно није било времена. Морали смо јако да журимо да бисмо стигли да кренемо са Копа у 16 часова. Ипак је требало стићи до НС. На крају смо се задржали преко сата на једном делу Ибарске магистрале, због неког удеса. У НС смо стигли тек увелико после поноћи.

Тако да ето сада није било прилике, али се надам да ћу успети да се попнем, па бар до Сувог Рудишта, или ако евентуално војска дозволи скроз до Панчићевог врха :)
Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Kopaonik, oktobar 2008.
« Odgovor #11 poslato: 30. Oktobar 2008. u 10:35 »
Dobro, Brandži. Razumem. Kop je prilično veliki i ne može se sve stići. A noćni usponi su krajnje rizični iz mnogo razloga. Da, i blato je činilo svoje. Samo sam pomislio kako ste bili nadomak vrha, pa jednostavno ste možda mogli potrošiti pola sata za Suvo Rudište. Najzad, okolnosti su bile takve da je Suvo Rudište ostalo za drugi put.
U to ime, preporučujem jedan avgustovski uspon na Suvo Rudište i Gobelju (borovnice, mmm...), ali i silazak u Metođe (prava prašuma, gde je i leto mračno). Za tako nešto treba ostati bar dva-tri dana.
Što se Pančića tiče, nije samo vojska 'krivac' za onemogućen uspon do vrha Kopa. Setimo se da odatle počinje teritorija naše južne pokrajine, a kako svi znamo kakva je situacija, mislim da tako nešto ume da bude i škakljivo.

Лепо је то што си свратила до ћирилице...
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...


Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Re: Kopaonik, oktobar 2008.
« Odgovor #12 poslato: 30. Oktobar 2008. u 11:28 »
U to ime, preporučujem jedan avgustovski uspon na Suvo Rudište i Gobelju (borovnice, mmm...), ali i silazak u Metođe (prava prašuma, gde je i leto mračno). Za tako nešto treba ostati bar dva-tri dana.

Јако интересантан предлог који свакако треба узети у разматрање :)
Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...