Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Niš - Knjaževac - Zaječar, 26-27 novembar 2008  (Pročitano 10968 puta)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Niš - Knjaževac - Zaječar, 26-27 novembar 2008
« poslato: 02. Decembar 2008. u 15:52 »
Prošle srede i četvrtka sam išao na (službeni) put u Niš, Knjaževac i Zaječar.

Misija: preneti deo dokumenata u arhivu u Beograd, posetiti kolege na ove tri stanice. Uspešno okončana!
Ekipa: Dragan (moj nadređeni) i ja.
Trasa je navedena u nazivu ove teme, pa da krenemo na put.

Jutro prošle srede je jutro posle 'hladne novembarske kiše' koju mi je Joe naručio. Kako je to sinoć izgledalo ovako...



... ujutru su me dočekali samo ostaci te kiše. Mada, nešto mi se mnogo belelo. :lmao:



Pošto smo pronašli Ladu Nivu ispod jedne gomile snega, očistili smo je, nekako upalili, natočili i krenuli autoputem do Niša. Snežnog pokrivača je bilo na pojedinim deonicama puta, i to od Beograda do Lozovičke česme, pa od Bagrdana do prevoja Mečka (Ražanj), i od Aleksinca do ulaza u Niš. Najviše snega bilo je u Ćupriji i Paraćinu, baš kao što su i izveštaji davali.
Stigosmo u Niš u ranim popodnevnim časovima. Tu me je SMSom našao kolega Boce, u želji da sazna kada može da nas očekuje. Za njega smo poneli nešto instrumenata i opreme, pa smo i to utovarili u Ladu.
Posao za posao, a prizori za prizore. Ovo je zgrada Meteorološke Opservatorije Niš:



Krug meteorološke stanice je odmah ispred zgrade, u parku unutar niške Tvrđave. Sve zajedno, to izgleda ovako:



Novi zakloni su dočekali drugi sloj farbe i čekaju svoje postavljanje.



Ekipa MO Niš (levo) sa ekipom iz centrale RHMZ Srbije (desno):



Pošto smo doneli i poneli sve šta treba za dalji put, malo smo predahnuli i krenuli u noć na putu za Knjaževac. Za mene je to bilo lepo iskustvo. Iako su okolnosti bile relativno teške (nikad pre nisam vozio Ladu Nivu, niti sam vozio tim putem, a još je i noć), bilo mi je zadovoljstvo da vozim. Najveće zadovoljstvo je bilo ugledati svetlosti Knjaževca odozgo sa Tresibabe. Draganu se otelo 'Nisam znao da Knjaževac izgleda kao LA, pa mi kao da smo na Beverli Hilsu!' Zaista, bio sam u iskušenju da stanem i napravim jednu lepo fotku, ali u nemuštom razgovoru sa Draganom to mi se ipak nije učinilo kao ideja koju treba sprovesti ovde i sada. Ostavivši sliku Knjaževca noću samo u glavama, strpljivo smo sišli do ulaza u Knjaževac, gde nas je Boce dočekao kolima, kako bi nam pokazao put do njega. Najzad, stigli smo u Knjaževac.
Eh, priči nikad kraja. Raspričasmo se sa našim domaćinima o svemu i svačemu, pa smo dotakli i meteorološke teme, ali i mnoge druge. I Boce i Bojana su bili sjajni domaćini, svaka čast! Ali, veče je odmicalo, a naše noćenje je bilo rezervisano za Zaječar. Nevoljno, krenuli smo dalje, ali smo pre toga napravili ovu fotku:



Put do Zaječara bio je pust, a umor se nakupio sa mirisima benzina, jedva čekajući da izađe iz naših glava. Relativno lako smo našli naš hotel, pa smo malo protegli noge po centru Zaječara. A onda pod tuš. Kad tamo, tuš ima radio! E, to još nisam video.



Krenuli smo u sledeći dan uz podatke sa takmičenja. Pa dobro, šta je, tu je. Bar se ne nerviram (heh, ma nemoj). No, posao čeka. Evo, ovo je Hotel Konj u kojem smo odseli:



Zavučen u jednu uličicu u samom centru Zaječara, baš lepo mesto za odmor.
U sinoćnjoj šetnji zapazio sam ovog lepotana koji mi dođe ispisnik. Ovaj SAAB ima bar 40 godina, ali je očuvan k'o staklo!

« Poslednja izmena: 02. Decembar 2008. u 16:03 ptprince »
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Niš - Knjaževac - Zaječar, 26-27 novembar 2008
« Odgovor #1 poslato: 02. Decembar 2008. u 16:04 »
Prvo smo posetili kolege na GMS Zaječar i tamo obavili zadatke. Evo dela kruga njihove stanice, na južnom ulazu u grad.



A onda smo nastavili sinoć započetu šetnjuu Zaječarom. Prvo gradska crkva noću...



... a onda sa identične pozicije danju.



Ocelot bi nam mogao pomoći u prepoznavanju ovih lokacija, ali i Bojana i Boce. Ako sam nešto pogrešno ukapirao, primam korekcije k' znanju.
Ovo bi po svoj prilici trebalo da bude Trg Nikole Pašića.



A evo i spomenika Nikoli Pašiću u svom rodnom gradu.



Centar Zaječara je lepo uređen. Evo jednog skvera sa parkingom.



Ono što nije sređeno, sređuje se da bi grad bio baš kako treba.



Verovatno nekada elitni Hotel Srbija - Tis. Pretpostavljam da je ovo Tis dobio posle neke privatizacije.



Doček Nove 2009-te godine se već sada sprema na glavnom gradskom trgu. Vidi se na desnom kraju ove slike trga.



Trg mi se jako dopao. Ima jako lepih i sređenih zgrada. Šteta što sam bio 'leteći' pa sam jedva stigao i da slikam. Evo dve lepe zgrade. Recite mi samo šta su.





Pretpostavljam da je ovo spomenik srpskim borcima Prvog svetskog rata.



Nisam jedini koji slika po gradu. ;)



Još par lepih zgrada iz centra Zaječara. Opet, recite mi šta su.





I fontana na trgu između ove dve zgrade mi se jako dopala, ali me je podsetila na ono šta me čeka kod kuće. ;)



U ovoj šetnji sam poslao svima SMS. Hvala na odgovorima i pozivima, na koje mi je žao što nisam mogao da odgovorim.

A onda, dok se takmičenje zahuktalo, mi smo krenuli ka Beogradu. Šteta što sam bio za volanom, jer Rtanj je bio fenomenalan pod snegom. Snežna granica je bila baš u Boljevcu. Čestobrodica je bila zanimljivo iskustvo i predivan kraj, ali se nešto otegla. Ipak, eto nam Paraćina, a zatim i pauze u Ćupriji (kod mama- i tata-PtPrinceze). Ovde smo se lepo odmorili i opustili, a onda put pod točkove! Iako je pao mrak, ruke i noge su znale put i same, pa smo lepo stigli u Beograd.
Mraz je hvatao kad sam ostavio kola, pa sam morao malo da se ugrejem. Kola nisam rastovario, već sam taj delikatni deo posla ostavio za sutradan ujutru. Ipak, stigao sam slikam napunjenu Ladu...



... i mene kraj Lade!



...i kraj ovog putovanja.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.807
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Niš - Knjaževac - Zaječar, 26-27 novembar 2008
« Odgovor #2 poslato: 02. Decembar 2008. u 16:05 »
Super kolega Baš sam sa nestrpljenjem očekivao reportažu
Pošto žurim preko Tresibabe za Niš pomoć oko zgrada u Zaječaru prepuštam Ocelotu
ali ako ga ne bude bilo tu sam sutra da pomognem   ;)
Inače posebno mi je drago da ste uživali u našem domu  :)
Meni je izuzetni bilo drago videti vas i razmeniti iskustva o puno čemu pa i o meteorologiji  :smartass:
Želim ti što više ovakvih reportaža i ponovni dolazak u naše krajeve  :)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Niš - Knjaževac - Zaječar, 26-27 novembar 2008
« Odgovor #3 poslato: 02. Decembar 2008. u 16:08 »
Hvala, kolega, na svemu! I nama je bilo veliko zadovoljstvo.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Re: Niš - Knjaževac - Zaječar, 26-27 novembar 2008
« Odgovor #4 poslato: 02. Decembar 2008. u 16:29 »
Da lepa reportaža, pogotovo hladna novembarska kiša u Beogradu.   :)

Meteorološka stanica kod Bocea i centar Zaječara dobro poznati krajevi, a to nisu bili pre samo godinu dana.  ;) Šteta što nema fotke sa čestobrodice prema Rtnju.

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 46
Re: Niš - Knjaževac - Zaječar, 26-27 novembar 2008
« Odgovor #5 poslato: 02. Decembar 2008. u 23:26 »
E ptprince, stvarno u tvom stilu. Odlična reportaža!! :)

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.473
  • Lokacija: Novi Beograd
Re: Niš - Knjaževac - Zaječar, 26-27 novembar 2008
« Odgovor #6 poslato: 03. Decembar 2008. u 21:28 »
odlicna reportaza...

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Re: Niš - Knjaževac - Zaječar, 26-27 novembar 2008
« Odgovor #7 poslato: 22. Maj 2009. u 03:52 »
au, ptprince.. dugujem ti veliko izvinjenje što sam ovu temu ispustio iz vida i time tebe ostavio uskraćenog moje pomoći oko mesta u zaječaru  :-X

prvo, fina reportaža i fine fotke iako si izgleda jedva imao vremena za slikanje pored posla

na slikama na kojima je spomenik nikoli pašiću jeste trg koji nosi njegovo ime  ;)
onaj skver sa parkingom je ustvari običan parking hotela,a glavni skver tj. trg oslobođenja je upravo tamo gde si uočio sve te objekte koji su ti privukli pažnju

zgrada sa visokim stubovima je gradski muzej,a ona crvena desno od nje je zgrada suda (opštinski ili regionalni..to uvek mešam jer postoji još jedan sud u blizini :) ) dok je poslednja zgrada opština

drago mi je da ti se dopao trg  :)   ja bih lično ipak tu i tamo sredio neke stvari na samom trgu (eh,arhitekta u duši  :D )
ako ima još nečega što te zanima slobodno pitaj ;) i još jednom, izvini za ovako kasan odgovor!  :doh:

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Niš - Knjaževac - Zaječar, 26-27 novembar 2008
« Odgovor #8 poslato: 22. Maj 2009. u 09:44 »
Hej, nema veze, mačak... opušteno. Zamisli da sam te iskritikovao na meetingu na Adi. ??? Nego, nisam mogao da dođem... d(r)uga priča.
Hvala ti za objašnjenja. Imao sam nekih sat i po za obilazak grada, uključujući odlazak na pljesku kao ručak. Sreća, centar uvek ima zanimljivih stvari. Sada znam šta je šta. Hvala ti, ocelot.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...