Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: A šta meni zima može...  (Pročitano 5122 puta)

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 47
A šta meni zima može...
« poslato: 04. Januar 2009. u 21:09 »
...šta mi može, šta mi sme?
nek mi nosić pocrveni,
eto to je, to je SVE! :)

Leteći meteo izveštač ponovo sa lica mesta. Ovoga puta, novi teren. Ranom zorom, zaputismo se put Banje Koviljače (odabrano društvo koje voli da svrati u kafanicu nakon dobrog leta :)). Planina u neposrednoj blizini je bila suviše primamljiva za ne probati :)
Gučevo... mmmm..... nadmorska visina preko 700m, visinska razlika oko 600m, sunce sija, livade su šarene, toplo je i vreme za pokret! :)

Detalje putovanja bih preskočio, pošto su teški za prepričati... putovanje Suzuki Samurajem.... i to prerađenim, je nešto posebno :)

Jeste, komentarišemo razne temperature, prognoze i ostalo, ali meni dođe da probam malo vazduha na preko 1000m i to baš danas! :)



Ono što je posebno zanimljivo, jeste magla kroz koju smo leteli/nestajali. Bilo je jako uzbudljivo! Poletanje u "bure s mlekom". Letač jednostavno nestaje nakon što je poleteo, sledi padine kako bi se orijentisao i kroz neko vreme, magla nestaje i počinje da puca pogled prema Bosni i mestu koje je bilo predviđeno za sletanje. Povremeno se približimo padini i nakon što se već opasno zagledamo ispod, trzamo komande jer su tik ispod nas bukve visine 15m... uh, tu ne bi bilo dobro sleteti :) Nastaje unutrašnji komentar: "dakle ne tim pravcem..." :)

Na prvoj slici se vidi moje rašireno krilo, spremno za pokret. Uslovi su inače bili idealni za letenje... da nije inja koje se hvatalo na konopce u toku leta. Sreća pa nemam brkove :)



Deo pored spomenika, prema ponoru u koji smo odlazili...



Iza linije je ponor visine preko 200m. Nešto šume, ali uglavnom sneg koji pada, ledene iskrice koje bockaju lice, temperatura ispod -10C, i srce koje više ne pumpa krv već čist, domaći 21 grad adrenalin, i čini da smo svi prilično zagrejani :)



Ovo su moje nove patike :) Visina od nešto preko 1000m, u daljini se vidi Banja Koviljača. Jedva dočekah da stignem, da umočim noge u toplu banjsku vodu :)



Jeste, znam da ćete se čuditi, ali da, nosio sam i rukavice :)



Nebo izgleda čisto... letim direktno kroz oblake i moje krilo je sve što vidim. Po zviždanju konopaca, znam kojom brzinom se krećem i treba li usporiti ili ubrzati. Drugačije bih se teško orijetisao. Zanimljivo je leteti kroz oblak... smenjuje se u gustini, vlažnosti... nisam dugo to osetio. Jedna jedina pomisao postoji: višlje, VIŠLJEEEEEE!!! :)





Ovako je izgledao izlazak glajdera iz oblaka, sa zemlje.



Već sleteh, čekam društvo.





Sada treba skupiti prnje i nakon odmora, ponovo na planinu u novi let. Ovoga puta, magla se pojačala, kao i sneg, ali to nam nije smetalo da uživamo :)



Malo snimaka koje nakupih danas. Uspeo sam čak: da pričam mobilnim iz vazduha, snimim ponešto i pojedem zaleđenu čokoladicu :) Jest, vozio sam kao Đenka, bez ruku! :)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=O2aAza_JAsI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=O2aAza_JAsI</a>

Do sledeće pustolovine, pozdrav svima! :)

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.814
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: A šta meni zima može...
« Odgovor #1 poslato: 04. Januar 2009. u 21:32 »
E vala Nele ti si stvrano car :)
Svaka čast u ovakvim uslovima leteti to stvarno mogu samo žestoki momci  ;)
Fantastično :first:

Van mreže Sale

  • **
  • Poruke: 814
  • Starost: 44
  • Lokacija: Nis be
Re: A šta meni zima može...
« Odgovor #2 poslato: 04. Januar 2009. u 21:47 »
Alal vera majstore.Da ne bese tog adrenalina ne bi videli ovako lepe fotke ;)

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: A šta meni zima može...
« Odgovor #3 poslato: 04. Januar 2009. u 22:21 »
Lepo,Nele care!
 :P  :first:

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 47
Re: A šta meni zima može...
« Odgovor #4 poslato: 06. Januar 2009. u 08:53 »
Leti se po snegu i inače u drugim zemljama, naročito (koliko je meni poznato), u Sloveniji i Austriji. Za maglu doduše nisam baš siguran, ali... šta reći - bolje biti malo lud, nego malo pametan :) :)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: A šta meni zima može...
« Odgovor #5 poslato: 06. Januar 2009. u 10:09 »
Jao, Nele, sad mi ga dade! Poznati krajevi u meni nepoznatom ruhu!
Pretprošle godine, krajem maja, išao sam na Gučevo sa ženom i decom. Pominjao sam ti to kada si se učlanio na forum. Kada sam pomenuo da sam na (skoro samom) vrhu Gučeva, kod spomenika, video paraglajdere, nahvalio ovo mesto za paraglajding. Sada vidim kako to izgleda. Međutim, ja sam ljubitelj dobrog vidika, pa mi je malo žao što pogled ne puca toliko u daljinu kao tada. Nemam ništa protiv snega, ali boje su tada bile malo zanimljivije. Ali ti voliš letenje, i tvoja omiljena boja je boja adrenalina.
Inače, tamo negde, ispod tvojih patika, vidi se MN odmaralište gde idu deca na rekreativne nastave, gde smo i mi proveli lepih sedam dana.
I taj ponor mi je poznat, ali više mi liči na scenu sa kraja filma 'Bogovi su pali na teme', kada je Bušman Ki najzad došao do kraja sveta. Ko je gledao film, zna o čemu pričam (a ko to još nije gledao?). Ja sam taj pogled imao sa manje oblaka...

Ti si počeo stihovima čika Jove, a ja ću da završim u Ršumu:

'Leteti, leteti, lepo je leteti,
živeti, živeti, lepo je živeti!

Živeli!'

Živ ti nama bio svaki dan, pa koliko izguramo, makar još sto godina!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Re: A šta meni zima može...
« Odgovor #6 poslato: 06. Januar 2009. u 10:49 »
Svaka cast Nele, zaista divan provod za praznike! :)
Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 47
Re: A šta meni zima može...
« Odgovor #7 poslato: 06. Januar 2009. u 20:48 »
Jeste ptprince, lepše je leti... ali ne i za letače. Zimi je daleko mirnije. Leti na tim mestima postoji toliko planinske termike, koja je strahovito opasna. Leteo sam po takvom vremenu i dosta nas je imalo više nezgoda u tim periodima. Nije problem termika, koliko vetar koji je prati. Kada se on lomi preko brda i useka, a onda pređe preko termala, nastaje toliko turbulencije, koja ruši sve pred sobom.
Obično se ovo izbegava, iako dobar dan, sa zemlje, nosi uzbuđenje i odvlačenje straha iz osmeha letača, pa se tako i oni strašivi ne plaše toliko.
U svakom slučaju, ovo je izuzetno opasan i dosta zaobilažen teren od strane letača i zimi i leti.

Tek sa ovim letelicama, na ovim visinama, mogu se licem u lice upoznati svi poznati parametri meteorologije.

Ali nema vezeeeeeeee!!!! :) Bitno je živetiiiiiiii!!!! :)

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 47
Re: A šta meni zima može...
« Odgovor #8 poslato: 06. Januar 2009. u 21:05 »
Mala dopuna... :)



Eto kako izgleda gepek, u autu letača... dve ovce, "za poneti" :) :) :)



ovo je detalj koji želeh preskočiti, jer je bio suviše komplkikovan za prepričati. grupa nas u otvorenom džipu, na ispod -10C... stigli su na vrh zavejani :) Ali, to je putovanje reli vozilima po planini.



Još jedan pogled na Banju iz vazduha...



Grupa u vazduhu...



Deki, jedno od poletanja.

I nikad, nikad kraja... :)


Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Re: A šta meni zima može...
« Odgovor #9 poslato: 07. Januar 2009. u 13:46 »
Auu Nele kakav si ti kralj. Stvarno mi praviš zazubice sa takvim provodima.  :o

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.474
  • Lokacija: Novi Beograd
Re: A šta meni zima može...
« Odgovor #10 poslato: 08. Januar 2009. u 18:50 »
covece, nisam znao da u ovo vreme uopste moze da se leti...