Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Titel, 8.2.2009. Više od letenja :)  (Pročitano 1872 puta)

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 46
Titel, 8.2.2009. Više od letenja :)
« poslato: 09. Februar 2009. u 19:25 »
Taj dan ja uopšte nisam pratio prognozu. Računao sam, čim su se svi zaputili na jedrenje, trebao bih i ja. Vreme je zaista obećavalo. Čist zapad, preko 3m/s... predivno vreme, toplo... za poželeti. Po takvom vremenu, ne može da se radi ništa, sem naravno leteti :)

Evo par slika toga dana, od kojih ni jednu nisam ja napravio, već oni koji su pošli da posmatraju svoje jato na nebu :)



Eno me u daljini, sa mojim crvenim krilom. Bilo je desetak krila u vazduhu, na dosta maloj udaljenosti, jer je na nekoliko mesta na brdu dobro dizalo, pa smo se svi skupljali tu i hvatali visinu... koja povremeno bude dobrana :)



Ovde se vidi gužvanjac :)



Ovde se vidi gde se drugar već počeo ozbiljno penjati, a ja okrećem za njim...



Ovako su izgledali oblaci na Titelskom bregu. Ko bi rekao da na takvom mestu može satima da se leti. Titelski breg se lepo vidi na Google Earth-u i visine je 25m.



Poletanje. Bilo je savršeno. Kao gospoda, došli smo autom, popeli se do pola brda i onda smo pustili da nas vetar "ispuca" u nebo. Ovo je detalj dizanja, koje se nastavilo.



Drug i ja "u prolazu" :) Jedan od preleta. Leti se sa strane na stranu, duž padine... ko gde želi. Pratimo se često i igramo jedni sa drugima... ili sa pticama kada su tu pored nas. Bilo je dosta ljudi taj dan, jer pored je put koji vodi do drugog sela, pa ljudi staju i čak se penju na brdo da posmatraju. Kao cirkus :)



Taman sam mislio sleteti (pauza za WC :) ), ali ne leži vraže, uslovi se poboljšaše, pa ostašmo na nebu.



Nakon letenja se spakovasmo, a u daljini se moglo primetiti kako se razvija oblačnost koja je dolazila sa zapada, severozapada. Komentarisali smo kako će nevreme i smejali se sevanju u daljini u sred februara.

Ali, iskoristili smo vreme maksimalno dobro, uz izlet i letuckanje po okolini, praćenju kuna (i lepih devojaka svakako hehe... :) ) sa visine, obrušavajući se na oko kamere s vremena na vreme (malo je prostora gore za poziranje, pa smo malo jednolični izvinjavam se :) ), presretali jedni druge, pričali u vazduhu i jednostavno uživali u suncu koje je prijalo koliko i svakom gušteru koji voli da leškari :)

Živela slobodaaaaaaaa!!! :)
« Poslednja izmena: 09. Februar 2009. u 22:24 Boda Tajson »

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.805
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Titel, 8.2.2009. Više od letenja :)
« Odgovor #1 poslato: 09. Februar 2009. u 19:31 »
šta reći osim bravo bravo bravo :first:
dan je bio prelep za nešto baš ovako  :)

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Re: Titel, 8.2.2009. Više od letenja :)
« Odgovor #2 poslato: 09. Februar 2009. u 19:32 »
Svaka čast Nele!Uživancija :)

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Re: Titel, 8.2.2009. Više od letenja :)
« Odgovor #3 poslato: 09. Februar 2009. u 19:52 »
Stavi IMG code nemoj da te mrzi. Obozavam fotke sa letenja  :)
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.