Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Košutnikov turn 2133m.n.v.  (Pročitano 2328 puta)

Van mreže TAĐIKI

  • *
  • Poruke: 51
  • Lokacija: Slovenija
Košutnikov turn 2133m.n.v.
« poslato: 19. Jun 2006. u 23:18 »
Na sjeverozapadnom dijelu Kamniško-Savinjskih Alpa, se nalazi oko 10km dugačak greben Košute. Preko cijelog grebena, koji je uglavnom na visini od 2000m, ide granica sa Austrijom i najviši  vrh je Košutnikov turn. Nedjelja je bila idealan dan za osvojenje tog vrha zato smo se digli u pola 6 i krenuli........

......lavina iz koje ide potok.....



.....sa autom se dođe do visine oko 1300m, a od tu dalje pješice po planini Dolga njiva. Ljeti se tu pasu krave ali na moje iznenađenje taj dan nije bilo ni jedne same.......



.....jutro je bilo preljepo......



......a pogled prema grebenu još ljepši.....



.....ovdje neznam da li je bila sniježna lavina ili (kak se kaže :? )odron zemlje-ma nije ni važno-uglavnom drveče sve srušeno.....



.....a tu i tam je bilo srušenog drveča i preko staze....



....put nas je vodio cik cak kroz šumu preljepih proljetnih boja....



....polako smo napustili šumu i ispred nas su bili samo trava, cviječe, grmlje i uspon....



....mravlje su radile, gradile svoju kuču....



....vjerojatno se neki pitate zašto tak rano u planine. Prvo zbog temperatura a drugo zbog mogučnosti grmljavine koja je najčešča nakon 12 sati(prije 12h je rijetkost).....



....otvorili su se nam predivni pogledi naokolo.....



....pogled prema krajnijem, istočnom dijelu planine.....



......cilj odprave :D ......




......naše planine su vrlo zanimljive za strane turiste. Naime od 15 ljudi kolko smo jih sreli, polovica je bila Hrvata(Čakovac, Rijeka,....) i tu su oni :D



.....prema Austriji.....



....to je bilo več na samome vrhu i tu su pogledi najlepši. No zbog puno maglice u zraku, ovaj put nije bilo baš najbolje. Inače se vidi sve do Pohorja, Triglava, Snežnika,....možda iduči put.....



.....sjeverna strana je uglavnom odsječena pa zato ima visokih stijena i "prepada"(jesam tačno rekao?)......



.....baš je super osječaj kad vidiš kolko si visoko, pogled prema dole je katkad i zastašujuč(barem za mene jer se strašno bojim visine).....



....staza na nekim djelovima ide odmah iznad prepada.....



.....i ispod stijene.....



.....zbog južne strane ima puno sunca i zato skoro nema više snijega osim u nekim rupama.....



.....ili di je bilo lavine....



....več smo na nekih 1750m visine i ima prvih smrijeka....



.....pogled prema Grintavcu di snijega na sjevernoj strani ima još UHAHA puno....



....pogled natrag....



....ova i još neke druge fotke mi liče na Velebit....



....tu bi sada trebale biti krave, a njih nigdje :? ....



....oblaci su brzo nastajali i sušili se, no imali smo sriječe jer je cijelo vrijeme sijalo sunce. Jedini kumulus je bio daleko prema istoku....



.....velik dio grebena....



....a najljepše je sada cviječe kojeg ima u izobilju. Na sliki se i nevidi baš dobro ali sve je ko tepih od cviječa.....









......moram i malo snijega uslikat :P .....



.....vračamo se prema autu i još malo slikam.....









.....a za kraj :arrow:  izza nas trubi neki auto(5 njih unutra) kojeg smo onda pustili ispred nas i odjurijo je dalje. Mi lagano idemo dalje, se zaustavimo, još par fotki Tržiške Bistrice(rijeka) i Dovžanove soteske


 :arrow: krenemo dalje i onda trikotnik usred ceste. Šta se desilo? U tunelu koji je napravljen u živi kamen i ima prostora samo za jedan auto, na kraju njega onaj Clio sa petoricom, neki od njih u dresovima Hr. nogometne repr......uglavnom tak jim se žurilo gledat utakmicu Hrvatske, da su se zabili u suprotno vozeči auto :roll:...pa da, bilo je pola 3.....
Ja, to bo ja!

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.473
  • Lokacija: Novi Beograd
Košutnikov turn 2133m.n.v.
« Odgovor #1 poslato: 20. Jun 2006. u 01:26 »
Zar jos ima snega?

Van mreže TAĐIKI

  • *
  • Poruke: 51
  • Lokacija: Slovenija
Košutnikov turn 2133m.n.v.
« Odgovor #2 poslato: 20. Jun 2006. u 15:35 »
Pa ima nešto malo možda više) na nekim mjestima, inače ne.
Ja, to bo ja!