Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Niš i okolina 10.05.2014.  (Pročitano 25777 puta)

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Niš i okolina 10.05.2014.
« poslato: 12. Maj 2014. u 00:00 »
I kao sto sam obecao evo slika jucerasnjeg obilaska okoline Nisa, tacnije u pitanju je Niska Banja i spomen park Bubanj koji se nalazi na periferiji grada

Bubanj je uzvisenje na jugozapadnom delu grada Nisa na kome su za vreme drugog svetskog rata okupatori streljali preko 10.000 civila.

Posle rata pretvoreno je spomen park u kome se istcu "tri pesnice" velike betonske skulpture. Svaka od tri pesnice je razlicite velicine i one predstavljaju simbol muske, zenske i decije ruke koje prkose neprijatelju zbog toga sto su na Bubnju streljane i citave porodice.





Evo kako izgledaju tri pesnice:









Samo po neki prolaznik je bio, verovatno zato sto je jos rano bilo oko 11h. ??? ;D











Potom smo otisli do Niske Banje, mala ali jako lepa Banja. Iskreno ocekivao sam da je malo veca i da ce biti vise setaca, ovako uglavnom su to bila deca koja su dosla na ekskurziji.

































Potom smo bili malo u samom gradu, tacnije na Nisavskom keju i tvrdjavi, pred povratak kuci.









Eto toliko od mene od ovog jednodnevnog putovanja, nadam se da vam se svidjaju slike.


« Poslednja izmena: 12. Maj 2014. u 00:12 sale pn »

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Niš i okolina 10.05.2014.
« Odgovor #1 poslato: 12. Maj 2014. u 02:00 »
Lepe slike Sale!  :super:

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Niš i okolina 10.05.2014.
« Odgovor #2 poslato: 12. Maj 2014. u 12:19 »
Hvala, hvala Srks.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Niš i okolina 10.05.2014.
« Odgovor #3 poslato: 12. Maj 2014. u 16:04 »
Samo sam dva puta bio u Nišu, ali ne na ovim lokacijama. Lepe fotke! :super:

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Niš i okolina 10.05.2014.
« Odgovor #4 poslato: 12. Maj 2014. u 16:45 »
Super Sale, lepe slike iz mog kraja :super: ;)

Što se tiče Niške Banje i ona više nije kao što je nekad bila:(

Ranijih godina u letnjim mesecima bilo je više šetača u banji nego u samom gradu, milina jedna...
sad je potpuno druga slika:(

I oni koji šetaju su uglavnom ljudi koji tu žive i oni koji su tu došli da se leče...
« Poslednja izmena: 12. Maj 2014. u 17:06 nele-niš »

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.156
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Niš i okolina 10.05.2014.
« Odgovor #5 poslato: 12. Maj 2014. u 19:34 »
Nikad nisam bio u Nišu, ali su slike zaista prelepe. :)

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Niš i okolina 10.05.2014.
« Odgovor #6 poslato: 12. Maj 2014. u 20:06 »
Super Sale!!!

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Niš i okolina 10.05.2014.
« Odgovor #7 poslato: 12. Maj 2014. u 22:59 »
Hvala svima.

Nele, pa ja sam prosao pored tvog naselja, Brzi Brod to je prema Niskoj Banji. :D A sto u gradskom prevozu prema Banji imate guzvu, pa to je neverovatno. :o

Meni nije prvi put da idem tamo, dolazio sam za 1. maj 2003 i 2010. godine i tada je bila puna Banja. Ovako obicnim danima znatno slabije, bas sam se razocarao po tom pitanju. Samo deca i kao sto Nele rece ljudi koji su tu dosli da se lece.

Inace u Nisu sam stalno dolazio ranije kada mi je brat studirao. Svidjaju mi se veci gradovi, ima dosta meste gde moze da se ode i da se proseta, a ne kao ovde kod mene, mali grad, sve jedno te isto.


Van mreže ssoney

  • **
  • Poruke: 1.731
  • Starost: 44
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Niš i okolina 10.05.2014.
« Odgovor #8 poslato: 24. Maj 2014. u 23:11 »
Davno sam bio u Nisu i Niskoj banji, pre vise od 20 godina, lepo je videti makar kroz slike kako sve to sada izgleda. Svakako mnogo uredjenije i drugacije nego pre. Izuzetna reportaza. Svaka cast sale pn  :super: