Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Fruškogorski maraton 2007.  (Pročitano 6000 puta)

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Fruškogorski maraton 2007.
« poslato: 20. April 2007. u 19:24 »
Ajmo ekipa. Spremite se :)

Subota 28.04.2007. Ja predlazem mali zapadni :D
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Fruškogorski maraton 2007.
« Odgovor #1 poslato: 20. April 2007. u 19:35 »
podsetimo se prosle godine :)



;D
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.473
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Fruškogorski maraton 2007.
« Odgovor #2 poslato: 21. April 2007. u 00:52 »
Ni ove godine necu moci da prisustvujem Fruskogorskom maratonu, ali nadam se da cu moci sledece godine. Nadam se da cete imati dobre fotke.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Fruškogorski maraton 2007.
« Odgovor #3 poslato: 27. April 2007. u 13:20 »
Sutra startuje maraton. I ove godine ide ekipa sa foruma tako da će biti fotki. Planiramo da pređemo 33km. Opuštena šetnjica. Maraton startuje u 9 ujutru tako da mi ne gine ustajanje najkasnije u 7h.  Vreme sunčano i toplo, znači idealno. Evo ko još nije upoznat sa Fruškogorski maraton nešto više o njemu možete pronaći ovde.

http://www.psdzeleznicarns.org.yu/frmaraton/fruskogorski_maraton.htm

http://www.fruskagora.co.yu/html/fruskogorski_maraton.htm

Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Odg: Fruškogorski maraton 2007.
« Odgovor #4 poslato: 27. April 2007. u 14:11 »
Nazalost necu moci da prisustvujem maratonu ove godine, zbog operacije zuba. :(
Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Fruškogorski maraton 2007.
« Odgovor #5 poslato: 27. April 2007. u 16:42 »
Evo jedne lepe pričice o sedmogodišnjem dečaku koji je prošle godine uspešno završio maraton od 33km.  :D


Ветровито јутро 29.априла 2006, Поповица, , породица Тадић наравно на маратону .
Као права српска породица учествујемо разједињени односно подељени. Дуле стари маратонац(3 беби маратона и један приправнички од 17 км сада са 7 година и још увек у обданишту) са својим татом и братом од тетке  Марком(13 г) има намеру да и поред многобројних одговарања учествује на Источном малом маратону од 33 км а најмлађи члан породице Мила са мамом и баком иде на Беби маратон по први пут, спремна да издржи све напоре и недаће које је могу сусрети на стази од 3.5 км.
Мушка прича:
Након уредног пријављивања, доручка, куповине батерија за ГПС(није се мислило на време), чека се старт.
Док Нис бесплатно дели фрушкогорску воду Јазак учесницима ја убеђујем сина (молим га) да ове године не трчи након старта ка Параговским ливадама као прошле године и објашњавам му да да смо тада имали среће што се нисмо негде скршили низ низбрдицу.
Старт се приближава а Дуле као „познати мали маратонац „(Сам господин Настасић – председник организационог одбора препознаје Дулета као особу која је прошле године помогла отворање маратона) и ове године отвара маратон пуштањем голубова.
Након силаска ка Параговским ливадама при чему је до изражаја дошла наша висока обућа(Марко је ишао у патикама) на успону ка Главици настају већ први проблеми или ти Дуле каже да не може више.Уз објашњавања правилног дисања које сам изгледа причао ветру успевамо да се успнемо до прве контолне станице Главице.Без задржавања(само малог јер је Марко ишао пречице па смо се загубили у гужви) крећемо даље уз велика Дулетова кукања како хоће да одустане али уз познате српске педагошке методе типа;оставићу те овде и сл као и договора да ће смети да инсталира и игра „Господаре прстенова „Најновији део, проблеми као да нестају те настављамо даље пуни елана.
На Столовима правимо кратку паузу и настављамо кроз шуму ка прелепим ливадама Селишта на којима се има утисак као да се налази негде на Златибору.Пролазимо поред Срушеног војног објекта на Диреку где је увек била тачка одмора и окрепљења, кроз четинарску шуму где је КТ3 па долином Карловачког потока стижемо на нови успон односно треба се попети на врх на којем се налази ПД“Стражилово“.На том успону Марко показује знаке изнемоглости односно неадекватне обуће а Дуле пролази без већих проблема.На врху је награда у виду сока од јабуке, Гуаране и Лава те пуњење батерија путем сендвича.
Оштри силазак па исто тако оштри успон нас доводи до Бранковог гроба те без задржавања настављамо даље уз стално Марково кукање да не зна како ће успети али да неће да одустане.Настављамо даље кроз шуму до Партизанског пута(Еугенов пут) па се спуштамо до порте манастира Гргетега(по народном предању остновао га је Змај Огњени Вук за свога ослепљеног оца Гргура) где чека чај.Припадници храбре Војске СЦГ (помало мрзовољни клинци) неуморно као и сваке године кувају и деле учесницима изузетно леп чај од нане.Док сам пио чај направљен у великим казанима нисам могао а да се не сетим пасуља који се већ тада крчкао у Врднику али на који ми учесници малог маратона никада неће стићи)
Након паузе од 20 минута која је послужила да се промену чарапе(Марко је и мало освежио стопала у оближњем потоку) кренуле смо ка следећој КТ(контролној тачки) а то је ТВ торањ.Узбрдица је велика јер из долине се треба попети на врх од 513м(толико је показао ГПС) али некако се успињемо и настављамо даље уз непрекидне Маркове молбе да негде направимо паузу.Уз обећање да стајемо одмах иза следеће кривине(ишли смо део главним путем) и повременог вучења обојице момака успевамо да прегурамо скоро до самог споменика где на клупици уз бришући ветар и погледе храбрих смрзнутих излетника који су управо завршавали свој роштиљ једемо сендвиче, бонжиту, кекс… те настављамо даље ка Венцу.
На самом Венцу на игралишту поред ресторана Венац прави се одмор од пар минута те наставља даље.Марко се више не жали на ноге јер има нову бољку а то је ојед(као у филму „Тито и ја“ а тако је и ходао)Пролазимо КТ Крљаљеве столице,Дуле и ја свраћамо на истоимене рушевине метереолошке станице те крећемо последњом деоницом ка Поповици односно циљу.Стаза је махом низбрдо што за уморне ноге пада теже од успона.Темпо нам је прилично спор тако да нас пуно људи обилази уз пут.Након једно 2 км а још 2.5 до циља Дуле долази до краја своје снаге те смо се до Поповице одгегали уз многобројна обилажења осталих учесника.
Излазак на Поповички асфалт и схватање да смо на циљу код Дулета је изазвало невиђену ерупцију одушевљења.
Пријавили смо се на циљу, ударили печате у књижице које се имају од раније и на питање да ли је био неко млађи од Дулета добили одговор да није нико.Из разлога што за најмалђе никаква награда није предвиђена добио је сендвич, бонбоне и маратонски плакат али и то је било довољно да измами победнички осмех на детету које још увек иде у обданиште.
Након пропуштеног једног аутобуса због ужасне гужве (страшно је да човек прихвата такве гужве и навикне се на њих као и на уредно никад бесплатне карте)успели смо да се угурамо у други те око 20 часова стигли кући.

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Fruškogorski maraton 2007.
« Odgovor #6 poslato: 03. Maj 2007. u 19:47 »
Malo smo kasnili sa startom :) Joe je sa nekom ekipom krenuo oko 10, a ja sa devojkom oko 11. Isli smo malo brze da bi stigli prethodnicu...

Na ulazu u Vrdnik savrsen primer domace arhitekture  ;D



Tu nas je Joe sacekao sa jos jednim prijateljem i zajedno nastaljamo ka manastiru Jazak. Inace ovo je najruzniji deo maratona jer se prolazi kroz naseljeno mesto  :-X



Svake godine vidimo zeku...


Pratimo putokaze...


i stizemo do manastira





tu imamo mali predah...


i ostavljamo manastir iza nas...


Put nas ponovo vodi pored Vrdnika, Joe pozira i tvrdi kako je dobor ispao  8)


klik za malo vecu :)


posle 8-kilometarskog krljanja gore dole i savladane nadmorske visine od 280m okrepljujemo se uz pasulj na Brankovcu. Joe ce reci kakav je...  ;D


Nastavljamo put prema Zmajevcu.



Nisam tako debeo, sunce je padalo pod cudnim uglom pa me udebljalo  ???


Silazak prema Ledincima (onaj kamenolom je Ledinacko jezero). Tu pocinju zezancije sa kolenom pa dalje nisam ni fotkao.



Zahvaljujem se Joe-u sto mi je nosio torbu zadnja 2km da bih ja mogao da nosim devojku :)
« Poslednja izmena: 03. Maj 2007. u 20:00 Boda Tajson »
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Dasa

  • *
  • Poruke: 365
  • Lokacija: Novi Sad, Liman IV
Odg: Fruškogorski maraton 2007.
« Odgovor #7 poslato: 05. Maj 2007. u 23:36 »
Neverujem vam da ste presli 33km jel nema foto zapisa kao dokaz ??? Vi ste ustvari isli na onaj bebi maraton od 8km! Presli ga i otisli na pasulj ???

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.473
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Fruškogorski maraton 2007.
« Odgovor #8 poslato: 06. Maj 2007. u 18:57 »
deluje, ok. mislim da sam za sada oko 15-20km pesacio najduze...

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Fruškogorski maraton 2007.
« Odgovor #9 poslato: 07. Maj 2007. u 18:44 »
Nije poenta samo preći 33km nego je svaki maraton doživljaj za sebe i svi učesnici su veoma raspoloženi, ljubazni i nasmejani. Daso prešao sam 33km i to mi je četvrti maraton tako da sam već skupio 132km. Inače ove godine sam bio kao retko kad u dobroj formi jer sam celu zimu igrao dva puta nedeljno fudbal, a i pre maratona sam jedan vikend prepešačio 20km. Kada sam stigao na cilj osećao sam samo lagani umor u nogama i prvi pt nisam dobio ni u od upale mišića.
Što se tiče pasulja znači pasulj je bio vrh.  :o Džabe je služen pasulj u Vrdniku i na Brankovcu. Naravno probali smo i u Vrdniku ali tamo nije bio neki. Na Brankovcu odakle ima slika sa pasuljom je bio odliča. Ljutkast i gust sa kobasicom i šunkom. Naravno jelo se i mladog luka.  :D Sve u svemu još jedan lepo proveden dan, uživao sam, a vreme nije moglo biti idealnije. Usput smo videli i radarski centar Fruška Gora. Ne znam Bodo jel si uslikao to?
E da nisam rekoa da sam super ispao na onoj slici nego mi se sviđa cvetić u kosi.  ???