Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Krnjeval u donjim Kaštelima.  (Pročitano 3280 puta)

Van mreže AdriaticStorm

  • *
  • Poruke: 155
  • Lokacija: HR Split-Kaštela
    • http://www.barisin-art.com
Krnjeval u donjim Kaštelima.
« poslato: 09. April 2006. u 17:40 »
Krnjeval u donjim selima, pa da vam pokažem kako to izgleda u mom mjestu.

Krnjevalske svečanosti u Kaštelima počinju predajom ključeva Maškarama, nakon toga slijedi najstariji dječji krnjeval u Hrvatskoj koji je proslavio 25 godinu od prve povorke.
Na pokladnji utorak slijedi najzanimljiviji dio Povorka čitanje presude i spaljivanje krnje.

Zastava KKU Poklade.


Kaštelanske mažoretkinje.

Nekoliko najboljih...


































Dolazak porote.


Zadnja točka koja predstavlja Krnju, vi sami pokušajte dočarat tko ove godine nosi  laskavu titulu.







Čitanje osude prije spaljivanja.


Sam čin spaljivanja krnje koji je kriv za sve naše nedaće od prošle godine.



Više zanimljivosti pročitajte na www.poklade.com

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.473
  • Lokacija: Novi Beograd
Krnjeval u donjim Kaštelima.
« Odgovor #1 poslato: 10. April 2006. u 03:17 »
Lepi su ti primorski karnevali.
Mislim slicnih karnevala ima i u Crnoj Gori, ja znam za Karneval Mimoze u Herceg Novom.

Inace fotke su ti super, vidi se da je puno truda ulozeno kako bi one ispale ovakve kakve su.

Da li si ovo sve slikao sa tvojim analognim Nikonom ili ima i fotki sa EOS20d? (da vidim da li me oko vara:))

Van mreže AdriaticStorm

  • *
  • Poruke: 155
  • Lokacija: HR Split-Kaštela
    • http://www.barisin-art.com
Krnjeval u donjim Kaštelima.
« Odgovor #2 poslato: 12. April 2006. u 02:02 »
Nešto je snimljeno sa EOS 20 a nešto sa analognim Nikonom F100