Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Moje putovanje u USA  (Pročitano 10177 puta)

Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Moje putovanje u USA
« poslato: 27. Novembar 2007. u 01:21 »
Hm... kako da pocnem hehe, uvek sam bila losa u tome :) :D

Ove godine sam imala veliku srecu i dobila sam fantasticnu priliku da odem u USA i da tamo radim cetiri meseca.
Ponuda se odnosila na posao spasioca u Disney World u Orlandu. U pocetku sam se bojala da prihvaatim posao spasioca, tako da sam u Orladno stigla da bih radila u restoranu u Dizniju, ali na kraju sam promenila misljenje i moram priznati da nisam pogresila!

Moje putovanje je pocelo 15.05.2007. krenuli smo iz Bg sa vise od pola sata zakasnjenja i zakasnili smo na sve letove koje smo imali, cak i nakon promena...Prvi put upravo zbog prvog kasnjenja, a dsrugi put zbog imigracionog u USA. Put je trajao vise od 25 sati!!!

Kako sam stigla u Orlando odveli su nas u hotel u kome smo trebali biti smmesteni. U pitanju u hotel Days Inn, koji je deo velikog lanca hotela i ovaj konkretni u kom sam bila je najobicnija rupa, ali rupa koja moram priznati ima fantastican bazen  :D



Bazen


A neki ljudi ocito vole i da skakucu u vodu


Naravno imali smo u blizini i "prelepu" baricu  :D


hehe, pre dolaska u ameriku jedna prijateljica mi je rekla da ni pod razno ne idem da se kupam u barama, jer ima aligatora. Ja ih nisam videla ali sam cula da su neki imali bliske susrete sa istima. Ne bas tu u mojoj okolini vec malo dalje....sta reci...Florida.


Znaci prihvatila sam da radim kao spasilac na bazenima u Disney World u Orlandu, tako da sam par dana poo dolasku imala prvu obuku (obuka crvenog krsta), a nakon nekoliko dana i drugu (obuka Disney bez koje ne mogu da radim tamo). Obe obuke sam dobro prosla i moj posao je mogao da pocne!!!!

Rasporedjena sam bila da radim u Port Orleans resort na hotelskim bazenima.Taj resot je podeljen na dva dela i to Riverside i French Quarter. u Riverside postoji ukupno sest bazena od toga samo jedan sa spasiocima, dok  u French Quarter ima samo jedan!

Evo kako izgledaju bazeni:

Riverside


Riverside nocu:


French Quarter

\

a ovako izgleda ceo resort:

Riverside marina


Ol' man Island na kom se nalazi riverside bazen




Putokaz ka raznim delovima Riverside-a


Riverside Mill




Waterbus


Slika Port Orleans
to be continued  

« Poslednja izmena: 16. Decembar 2007. u 15:01 Boda Tajson »
Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...

Van mreže Freddy

  • **
  • Poruke: 953
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd
Odg: USA
« Odgovor #1 poslato: 27. Novembar 2007. u 02:26 »
Lepo Brandži!
Nisu mi nepoznate te kombinacije o odlasku u USA na nekoliko meseci, ali ipak nisam imao dovoljno hrabrosti i volje da se i sam upustim u tu avanturu. Ustvari, glavni razlog je bio to što sam bio siguran da bih se vratio ovamo bez ikakve ušteđene kinte..(verovatno i u minusu).  :hitna:
Kako si ti prošla finansijski?

Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Odg: USA
« Odgovor #2 poslato: 27. Novembar 2007. u 02:34 »
U toku svog boravka u Orlandu takodje sam imala priliku da posetim neke od popularnih parkova.
Disney World ima sest tematskih parkova i to: Epcot, Magic Kingdom, MGM, Animal Kingdom, Typhoon lagoon i Blizzard Beach.

Evo kako su rasporedjeni parkovi



Inace Walt Disney World orlande se proteze na ogromnom prostoru i nemoguce je iz parka u park ici peske, zato je Disney za svoje goste obezbedio autobuse, koji prevoze iz svakog restorta za parkove i krecu se izmedju parkova. Autobusi idu na svakih par minuta, tako da se u prevozu ne gubi mnoho vremena.



Nazalost nisam posetilaTyphoon lagoon i Blizzard Beach zbog nedostatka vremena i drustva (buduci da smo morali placati ulaz, za razliku od ostalih parkova)

Epcot

Epcot je prelep park u kom je prikazan svet u malom i sve sto je bitno za odredjene narode. Jako je tesko sve to docarati ali se nadam da cu uspeti barem malo da vam priblizim.






















Ovo je samo mali deo onoga sto Epcot nudi! Inace tamo je svako vece bio uprilicen fantastican vatromet, nesto nesvakidasnje!!!
« Poslednja izmena: 27. Novembar 2007. u 11:36 Brandzi »
Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...

Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Odg: USA
« Odgovor #3 poslato: 27. Novembar 2007. u 02:46 »
Lepo Brandži!
Nisu mi nepoznate te kombinacije o odlasku u USA na nekoliko meseci, ali ipak nisam imao dovoljno hrabrosti i volje da se i sam upustim u tu avanturu. Ustvari, glavni razlog je bio to što sam bio siguran da bih se vratio ovamo bez ikakve ušteđene kinte..(verovatno i u minusu).  :hitna:
Kako si ti prošla finansijski?

Ima jako mnogo fakotraa koji uticu na to kako ces proci finansijski.
Pre svega zavisi od posla koji radis, a mnogo zavisi i od nacina na koji zivis. Ne mogu da kazem da sam nesto previse stedela, ali nisam se ni razbacivala! Imala sam cilj koji sam morala da ispunim, a to je da vratim kesh, i da mi ostane dovoljno da putujem.

U principu sam imala dosta srece, jer sam radila relativno dobro placen posao i umem da budem prilicno dosadna kada nesto hocu (da, da, to je stvarno bio velik plus u ovoj prici :D ). Stalno sam smarala menadzere za sate i borila sam se za prava studenata zajedno sa svojom cimerkom, za koju moram reci da je bila pokretac toga. Znai ne zelim da kazem da je bilo sjajno, u pocetku nam je bilo jako tesko, nismo imali ni za osnovno, ali kasnije kada smo stali na noge bilo je mnogo lakse.
Bilo je ljudi koji su jedva izvlacili 35 sati  nedeljno, a ja sam radila u proseku izmedju 55-60. Sto je poprilicno dobro.

Pitas da li sam vratila kesh? Jesam....ali samo toliko hehe, mada vratila bih i mnogo vise (bar 1500 dolara) da sam se posle programa odmah vratila kuci. To jednostavno nisam mogla da uradim. Moja ekipa se vratila, a ja sam otisla kod majcine prijateljice i tamo provela jos tri nedelje.
Uostalom videces slike, tek sam pocela da ih stavljam  hehe :)
Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...

Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Odg: USA
« Odgovor #4 poslato: 27. Novembar 2007. u 03:14 »
Magic Kingdom







Dok smo setali naisli smo na neku vrlo vrlo finu gospodu :D


Gosn Walt Disney i Mickey :D


















...
« Poslednja izmena: 27. Novembar 2007. u 11:32 Brandzi »
Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: USA
« Odgovor #5 poslato: 27. Novembar 2007. u 10:50 »
Ufff, pola ovih fotki nisam video. Sjajne su  :first: :second: :third:
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Odg: USA
« Odgovor #6 poslato: 27. Novembar 2007. u 11:13 »
Slede fotografije iz parka koji mi se najvise dopao. U pitanju je MGM Studios.

MGM Studios

Evo prvo mapa MGM-a











































« Poslednja izmena: 27. Novembar 2007. u 11:33 Brandzi »
Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...

Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Odg: USA
« Odgovor #7 poslato: 27. Novembar 2007. u 12:16 »
Animal Kingdom



Parada







Safari























Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: USA
« Odgovor #8 poslato: 27. Novembar 2007. u 12:33 »
Sjajno Brandži.Trebalo je da četvrtu godinu srednje završim baš na Floridi,ali je umesto mene otišao moj ćale...

Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Odg: USA
« Odgovor #9 poslato: 27. Novembar 2007. u 12:48 »
Kao i svaki veliki grad i Disney world ima svoj Downtown.
Tu ima gomila kafica, prodavnica, klubova.....























« Poslednja izmena: 27. Novembar 2007. u 14:10 Brandzi »
Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...

Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Odg: USA
« Odgovor #10 poslato: 27. Novembar 2007. u 12:58 »
U toku boravka u Orlandu imala sam srece da upoznam jednu fantasticnu osobu, Bobbi Long i njenog muza Eda, koji su meni i mojoj cimerki, iako nam mogu biti baba i deda, postali stvarno veliki prijatelji!!!
I tako jedan dan kada smo imali slobodno pozvali su nas i priredili nam neverovatno iznenadjenje....poklonili su nam let balonom....









Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...

Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Odg: USA
« Odgovor #11 poslato: 27. Novembar 2007. u 13:13 »
Nakon cetiri meseca provedena u Orlandu, odlucila sam da peti mesec putujem po istocnoj obali. Bila sam stacionirana :) kod mamine prijateljuce u Virginia Beach i od nje sam odlazila da posetim neke gradove. To je izgledalo ovako...

New York - Times Square


New York


New York


Boston


Boston


Durham - mesto na sat i po voznje od Bostona


York


University of Virginia


Mr Linkoln and me in UVA


Plantaza pamuka






Washington


U muzeju








Ispred Srpske ambasade


« Poslednja izmena: 27. Novembar 2007. u 13:27 Brandzi »
Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...


Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Odg: USA
« Odgovor #12 poslato: 27. Novembar 2007. u 13:25 »
U toku mog boravka u Virginia Beach, na plazi se odrzalo takmicenje u pravljenju kula od peska....evo kako je to izgledalo

















« Poslednja izmena: 27. Novembar 2007. u 14:17 Brandzi »
Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...

Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Odg: USA
« Odgovor #13 poslato: 27. Novembar 2007. u 13:33 »
Dosta od mene :) Nadam se da vam se dopalo.  :D :D :D
Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...

Van mreže Freddy

  • **
  • Poruke: 953
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd
Odg: USA
« Odgovor #14 poslato: 27. Novembar 2007. u 15:34 »
Trebalo je više od 5 minuta da se prikažu sve slike, ali vredelo je.
Svaka čast Brandzi!

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.474
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: USA
« Odgovor #15 poslato: 28. Novembar 2007. u 02:24 »
uuu... uzivao sam... extra reportaza, ali bas extra... cekaj jel stvarno ima aligatora u bazenima na Floridi?

Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Odg: USA
« Odgovor #16 poslato: 28. Novembar 2007. u 09:49 »
ne u bazenima, mada znaju da zalutaju. U tim jezerima, kanalima, barama ih ima. Moja kordinatrka mi je pricala, tipa, ujutro sam ustala, izasla iz kuce ne znam zbog cega a jedan mali (naravno po aligatorskim merilima) aligator je gledao u mene.
Zeni bas nije bilo svejedno, pa se vratila u kucu i cekala da ode.
« Poslednja izmena: 28. Novembar 2007. u 10:48 Brandzi »
Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: USA
« Odgovor #17 poslato: 28. Novembar 2007. u 13:59 »
 :-[ Super Brandzi. Ne samo da nikada nisam bio u tim mestima nego nikada nisam video ni fotke i izgleda mnogo bolje nego što sam zamišljao. Uživao sam zaista. Hvala ti na tome!  :)

Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Odg: USA
« Odgovor #18 poslato: 30. Novembar 2007. u 23:41 »
Mislim da ce vam biti interesantno da vidite, u kratkim crtaama, kako je izgledao moj obilazak New York-a.

Najbolje je prvo da opisem moj dolazak u ovaj prelepi grad.
Buduci da sam u toku tog petog meseca boravka u USA zivela u Virginia Beach, odlucila sam da tamo sednem na autobus jednu noc, u pitanju su kineski autobusi i imaju svakodnevne ture za NY, i  zapucam u NY.
Krenuli smo iz Norfolka (15 mmin voznje od VB ) u 00:30. Kao sto rekoh to je bio kineski bus i ja sam bila jedima bela. Skoro svi ostali su bili Kinezi i crnci. Ne mogu da kazem da mi je bilo svejedno pogotovo sto sam isla sama. Cela moja ekipa je odmah nakon posala otisla kuci,a ja sam smatrala da je greota docu u USA, a ne obici nista.
Od Norfolka do NY ima sest sati putovanja busom, tako da smo u NY stigli i pola sedam ujutro. Sada zamislite mene, pola sedam ujutro, znaci jos uvek marak, a ja sam sama u kineskoj cetvrti Manhattanu gde nas je bus ostavio. Vrlo neprijatno verujte mi. Odlucila sam da krenem pravo kao visokim zgradama. Posle dva predjena bloka sa leve strane videla sam jedan otvoren lokal, usla unutra, sela narucila kafu i tu ostala sledecih sat vremena dok se nije razdanilo.
Kada sam opet krenula, potrazila samm stanicu metroa i otisla pravo na Times Square i sasvim slucajno nasla ove crvene turisticke autobuse bez krova, kupila kartu i krenula u oblilazak. Jako dobra stvar sa tim busevima je to sto imaju recimo 15-16 stanica u gradu i na svakoj mozes da izadjes, obidjes sta te interesuje, sacekas sledeci bus i krenes dalje. Ti busevi idu na svakih 5 min tako da sam dosta toga uspela da vidim. POsto nisam imala previse vremena prvo sam izasla kod Statue of Liberty, tu sam obisla i indijanski muzej, zatim kod Brooklin bridge, Kod Central Parka i na kraju se vratila na Times Square da bih uhvatila metro i stigla na svoj bus za Norfolk.

Evo kako je to izgledalo
 


Sedim u busu na Times Square i cekam da krenemo u oblilazak


Ovo je glavna biblioteka u NY, mislim da je zovu National Library, i ona se nalazi nadomak Times Square-a


The Craisler Building


Slika iz autobusa, sa leve strane je central Park, a sa desne najskuplji hotel u NY, sada nikako ne mogu da se setim kako mu je ime :(


Park ispred indijanskog muzeja


Statue of Liberty, slikano sa keja


Brooklin, slikano sa strane Manhattan-a


Manhattan bridge


Rush hour :)


Ja u Central Parku


NY slikan iz Central Parka


Nakon central parka vratila sam se na Times Square i hvatala metro do East Brodway, koji se nalazi u Kineskoj cetvrti, jer sam tamo hvatala bus za Norfolk. Trebalo mi je sat i po da stignem iz razloga sto metroi pocinju cudno da idu kada se ljudi vracaju sa  posla, tj ne staju svi na svakoj stanici. Npr znas da crvena linija inace staje na stanici koja ti treba, ti udjes u tu liniju i ona prodje tu stanicu jer je to neka expresna crvena linija, a ja nisam videla da to igde pise...hehe, tako da sam skoro otisla u Brooklin :kez:

Ne bitno stigla sam dobro i sada mi ostaje samo da se secam kako je bilo :)
Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...

Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Odg: USA
« Odgovor #19 poslato: 30. Novembar 2007. u 23:43 »
Evo stavicu jos nekoliko fotografija koje mnogo volim i mislim da je steta da se ne vide, a ne znam kako su mi promakle kada sam pisala postove !

U Americi postoji gomila terena za mini golf, ovo je moja omiljna fotka sa jednog od njih




Reklama za one cokoladne bombonice u jednom Mall-u


Reklama za Coca-Colu iz Epcota


Autobusi u Orlandu


Ovo je u Yorku, malom gradicu blizu Bostona

Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...